Jump to content

Eksterni HDD


Dule_smor

Recommended Posts

to sto si postovao dule je odlican izbor ja furam te transcende unazad 5-6 godina ako ne i vise i fenomenalni su, nisam imao problem ni sa jednim, a imam ih 4 (kuca+posao)

 

i usb3.0 pravi razliku, konacno

 

krajem prosle godine sam uzeo http://www.emmi.rs/hdd-eksterni-hdd-external-25-1tb-transcend-ts1tsj25h3p.11.html?productId=18243 i ocekivano radi perfektno

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo s njima je da u sustini nema razlike neke specijalne, uzmes najjeftiniji u tom momentu, pogotovo ako naletis na neku akciju i sluzice te sasvim solidno. Ja imam dva kom, jedan je Samsung, drugi je Silicon Power i uz ekstremno drndanje (po nekoliko puta na dan prenos solidne kolicine podataka i ne bas mnogo vodjenja racuna o njima) oba rade vec nekoliko godina, Samsmung mislim vec tri a ovaj SP oko godinu dana. 

 

Edit: Mada ovo sto kaze Cegi - ti si uzeo samo SSD a nisi uzeo hard? I ono ako uzimas za desktop uzmi interni, osim ako ti iz nekog bas spec razloga nije bitno da bude eksterni. Nije pitanje cene, nego brzine, ovi USB 3.0 su znacajno brzi, ali opet se ne mogu porediti sa SATA diskovima. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Aha, pa zbog toga i pitam, dal je neka velika razlika u brzini izmedju eksternog i internog. Ja sam uzeo samo SSD kad sam uzimao komp, posto mi nije trebalo vise tad, a i pukao sam dosta para na knfiguraciju. A iimam i onaj stari komp, pa bi zato mozda eksterni da prebacujem ponesto.

 

edit, pa verovatno si u pravu vitjo, ne znam ni ja sto hocu ekterni:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aha, pa zbog toga i pitam, dal je neka velika razlika u brzini izmedju eksternog i internog. Ja sam uzeo samo SSD kad sam uzimao komp, posto mi nije trebalo vise tad, a i pukao sam dosta para na knfiguraciju. A iimam i onaj stari komp, pa bi zato mozda eksterni da prebacujem ponesto.

 

edit, pa verovatno si u pravu vitjo, ne znam ni ja sto hocu ekterni:)

 

Pa ovo sto kaze Mohi, ako ti je taj stari komp dnevno operativan onda ti je najlakse neku mrezu da napravis. Ako nije ono dodaj 1.000 din na tu tvoju eksternu varijantu i kupi interni od 2TB pa prebaci sve stvari koje si imao na starom kompu :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

to sto si postovao dule je odlican izbor ja furam te transcende unazad 5-6 godina ako ne i vise i fenomenalni su, nisam imao problem ni sa jednim, a imam ih 4 (kuca+posao)

 

i usb3.0 pravi razliku, konacno

 

krajem prosle godine sam uzeo http://www.emmi.rs/hdd-eksterni-hdd-external-25-1tb-transcend-ts1tsj25h3p.11.html?productId=18243 i ocekivano radi perfektno

 

Moja preporuka za transcend +1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...