Jump to content

VPN pitanja


moyo

Recommended Posts

  Dosao sam na novi fax koji je inace religiozan i verovatno bi me na lomacu stavili kada bi saznali da igram online poker. Sinoc sam se ulogovao na njihov guest Wifi sa fake imenom i emailom. Otisao sam na planetwin sajt i dobio sam neki warrning page gde pise da je na njihovom kampusu pristup kockarskim sajtovima strogo zabranjen bla bla bla. Posle toga nisam nista vise pokusavo.

 

 

    E sad ja inace koristim OpenVPN Private Tunnel (koji placam $10 za 50gb protoka) jer mi poker svakako neda da se logujem iz USA. Koristim neku konekciju kroz Svajcarsku. Nisam jos probao da se logujem preko njega ali kapiram da ce poker client normalno raditi sa preko private tunnel-a ali me brine sledece:

 

   Kolko uopste on sakrije moj identitet ili sta uopste private tunnel uradi za mene?

  Na njihovu wifi mrezu se uvek logujem na guest konekciju koja ne zahteva moj user i pass nego uvek stavim fake ime i random email. Ako provale da neko pika poker preko VPN-a oce znati da sam to je, tj oce li moci da me lociraju?

  Jel postoji neko trece resenje da se kockam ko covek?

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Kolko uopste on sakrije moj identitet ili sta uopste private tunnel uradi za mene?

On u potpunosti sakrije i enkriptuje tvoj saobraćaj. Dakle onaj ko je vlasnik rutera preko koga pristupas ce moci da skonta da ti komuniciras s tim sajtom koji je VPN, ali ne i sta komuniciras. Da li igras poker ili organizujes međunarodne satanisticke igre je na tebi. Cenim da to mozes da "opravdas" time da ti treba VPN da bi imao pristup nekim sadrzajima u Srbiji kojima ne mozes iz US, kao cepa te nostalgija a RTS strimuje Selo gori a baba se ceslja samo za Srbiju.

Na njihovu wifi mrezu se uvek logujem na guest konekciju koja ne zahteva moj user i pass nego uvek stavim fake ime i random email. Ako provale da neko pika poker preko VPN-a oce znati da sam to je, tj oce li moci da me lociraju?

U sustini je nebitno kako se logujes, ako neko s pola mozga prati šta se dešava na tom ruteru videce da se kao gost povremeno loguje stalno jedna te ista MAC adresa tvoje wifi kartice. I to moze da se prebrodi, ali je to vec onda direktno zavaravanje lokalnog rutera i moze neko ako provali da pomisli da radis neka opasna hakovanja :) vracam se na ono gore da oni ne vide tvoj saobracaj s VPN gateway sajtom, tako da ne mogu da te provale šta radiš, već samo da koristiš VPN.

Jel postoji neko trece resenje da se kockam ko covek?

Ovo sto je Nidza rekao, plus pokusaj da vidis ako u kraju postoje neki wifi, cdma ili neki slicni provajder koji nudi neki ok data plan, za najbolju bezbednost je najbolje da uopste ne mogu da ti prate konekciju.

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Furaš Tor brauzer preko tog VPN-a što već imaš, security over 9000!

 

Sve je pitanje koliko njih boli kurac. Možda samo hoće da ispoštuju te što zahtevaju da određeni sadržaj bude odstranjen, pa ako neko provali, nije njihov problem, oni su svoje odradili. Ako prekršiš konkretno zakon, smaraće te sa razlogom, a ako ih čisto zanima šta ti to radiš, bez ikakvog osnova, ne moraš uopšte da sarađuješ niti im odgovoriš, to je tvoj posao.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...