Jump to content

Pomoc oko skrill-a


babaphet

Recommended Posts

Ako mislis na promenu valute na samom skrill-u ne moze, nego automaCki kada ti neko posalje drugu valutu, konvertuje u valutu na koju ti je skrill podesen. U principu mozes da primas svaku valutu na skrill.

 

 

 

meni je kartica postavljena u evrima ali ne mogu da primam dolare? a moja kartica prima i evre i dolare.

Ovaj deo je dosta konfuzan

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, da li postoji mogucnost da se na skrillu promeni nacin isplate i uplate na karticu? meni je kartica postavljena u evrima ali ne mogu da primam dolare? a moja kartica prima i evre i dolare.

I ovaj deo je konfuzan. :)

 

Ako pod "nacin uplate" mislis valutu, pri pravljenju naloga biras valutu i mozes da dodas drugu ako i samo ako imas VIP nalog.

Link to comment
Share on other sites

Mozes da primas bilo koju valutu. (konvertovace ti u valutu koju si odabrao kreiranjem naloga)

Mozes da povlacis samo valutu koju si odabrao tokom registracije (EUR,USD ..).

Ne postoji opcija da promenis valutu koju si prvobitno odabrao.

Mozes da se obratis supportu koji ce ti zatvoriti stari nalog i otvoriti novi (zakonske regulative cuvanja podataka o svim transakcijama obavljenim...)

 

To sto tebi kartica koju si registrovao na Skrillu (pretpostavljam da na to mislis) prima sve valute je nebitno. Dobijaces na nju ono sto si odabrao registracijom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sam skrill skida 2-3 $ na bilo koji iznos transakcije. Najbolje je da proverite koja banka koliku proviziju uzima prilikom transakcije. Ne podizati sa svakog bankomata. Intesa bankomati su ok mislim da ima i boljih banaka koje i ne uzimaju proviziju. Moze da se proveri na netu oko toga. U principu najbolje je placanje karticom bez podizanja para.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Provizija za podizanje na bankomatima je fiksna, 1.8evra ukoliko je skrill nalog u evrima. Za dolare je 2.nesto, itd: https://www.skrill.com/en/personal/fees/


Samo bih dodao da nikada ne prihvatate konverziju koju ATM ponudi, posto je taj kurs katastrofa, tipa juce mi bankomat ponudio kurs 111 ili 112, a kada se podize bez konverzije sam Skrill zaracuna kurs koji je maltene srednji kurs.


* i da, pise na linku koji sam postavio da moze da dodje do lokalnog zaracunavanja provizije od strane banke, meni se to nikada nije desilo do sada a podizao sam na hypo, rajf i inteza bankomatima.

Link to comment
Share on other sites

Buni me nešto u vezi sa skrill-om. Napravio sam nalog davno ali mi je sad zatrebao pa sam uzeo da se zezam s tim.

Poslao sam im kopiju svog pasoša u cilju verifikacije međutim nisam dobio nikakvu potvrdu, onda sam ima 10ak dana kasnije pisao i opet ništa nisam dobio do danas.

 

Međutim, danas sam kliknuo da naručim Skrill karticu i proces je prošao bez problema, je l' to znači da sam verifikovan ili nije nužno? 

Takođe, withdraw sredstava sa Elance mi ne radi tako da kontam da ipak nisam verifikovan ali sam napisao celu situaciju čisto da ne izostavim neki potencijalno bitan detalj.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Doco nazovi ih telefonom. Mnogo su efikasniji nego kad se smaras mailovima

 

+442035145562

 

 

A inace Skrill Master Card je car. Preporucio bi je svakom ko ima neku vrstu online priliva sredstava. Kada se sve verifikuje preskace se bilo kakvo cimanje sa nasim bankama. Ranije su mi pare sa pokera isle ovim putem: planetwin>>skrill>>intesa>>cale>>western union>>moj dzep gde sam pri svakom koraku bio zakinut pomala i sve to traje 10-tak dana. Sa karticom preskacem zadnja tri koraka i pare su mi u dzepu posle 1-2 dana.

 

   Takodje nisam primetio da Skrill uzima proviziju prilikom podizanja para sa bankomata. Podizao sam i na Srpskim i na Americkim bankomatima i cini mi se da sam samo placao fee koji banka (vlasnik bankomata) uzima. Nisam siguran oko ovoga, mozda nisam obracao paznju.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

na kraju je ispalo da verifikacija nije prolazila jer sam imao još jedan account (napravljen pre milion godina, čak ga nisam ni koristio) sa istim kontakt podacima. Support mi je ručno obrisao account nakon čega sam ja poslao sva dokumenta ponovo i to je to. Kartica mi je stigla, čekam PIN da stigne ovih dana pa da probam kako to radi.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...