Jump to content

Topik mržnje (supported by mohr)


spo(ghost)

Recommended Posts

Haha, shvatio sam taj ult kao "radim to namjerno da im dam sansu" :D. Btw, zar nije ova partija bukvalno bila primjer toga da alcha ne prati team a da ga enemy strasno pressure? Kao sto si ti napisao a i ja, veno je radio sve sto moze samo da me sto vise sabotira (fazon, nakon tpa na mid twr ganjam ga 20 sekundi po mapi da mi vrati bottle), blokira stackove, uzima mi kripove na midu sa prvom, uzima bounty rune, ti sa lichom mi stackovao anciente koje u pocetku nisam mogao uzeti a kada sam konacno mogao luna ukrala, kao i sto je redovno citavu sumu mi cistila. Trudio si se da sto vise wardas ali opet zbog dewarda(posto su bili u prednosti dobar dio partije) dosta vremena nisam smio da idem po mapi i da sa sigurnoscu splitpusham, mislim sto se tice shut downa alcha na midu oni su uradili sve sto su mogli, veno im jos dodatno pomogao i opet skoro 900gpm na kraju, 40min 6slotted+moon shard.

E sad kao sto sam pomenuo u nekom od prethodnih postova, kada se ti toliko commit da zatvoris alcha na midu, ostaje dosta prostora ostatku ekipe, nas doom ih gore sa tobom zlostavio, luna i bez supportanja venomancera (koji je besciljno lutao po mapi i imao procenat korisnosti jedno -70%) imala solidan space i ok farm. Mislim da razor ne samo da ne moze da ga unisti na midu nego ne moze ni da mu ozbiljno osujeti farm, mada nisam do sada imao taj matchup, ali problem je sto nijedan heroj ne moze da stoji u sada buffovanom acidu duze od par sekundi. Poprilicno sam siguran da ne moze niko solo da ga zatvori na midu, bukvalno konstantan pritisak mora da se vrsi sa svih strana a to otvara previse prostora ostatku ekipe. A da, i da se dotaknem AA, u teoriji mu jeste counter ali u praksi stvarno nije toliki problem za alcha, jer ti ne ides head on sa vsom nego si evasive i splittash, a ice blast je daleko do pouzdanog nuka.. Meni je on trenutno daleko gori cancer od bilo koga iz ovog i prethodnog patcha. Mislim da je cak bilo lakse i protiv trolla igrati 2 patches ago, meni je npr polazilo za rukom da dobijem 3-4 od 5 partija sa baneom vs trolla. Naravno ovo se sve odnosi na pub, dobre i koordinirane ekipe u cwovima su druga prica.

Edited by Mladenq
Link to comment
Share on other sites

Luna je u jednom trenutku imala 4+ minuta solo playa protiv kripova, jer su se konstantno tukli gore sa doomom i tobom na midu, i ukrala je tonu stackova. Veno me kopkao pa sam pogledao imena od ranije, totalno mi izgleda kao boost account ono, jer igrac ne veze sa skillom i verovatno sam ga mute negde u procesu dok je boostovao pa me presisao. Wardovanje sam sacekao da vidim kako vam prija i sta prioritetizujete, sledeci game ce da bude bolje, ali je istina da smo bili boxed in citav midgame i da nije bilo bas prostora za neko ofanzivnije kretanje. Ult je samo rezultat panike i loseg fpsa, jer sam video da ima hookshot opener gore na saigraca, i pozurio da bacim a on u medjuvremenu lotusovao, a sa mojim fps skoro da nema stop komande :P Sve bilo ok tho ;)

Mislim da je najvece zatvaranje bilo sto su ti runu uzeli hahaha :D A imao si je 5 sekundi da si hteo nju da tunelujes :D

Inace i VS volim da igram protiv alchemista, bar kao prefered supporta, nosi sve sto njemu ne prija, hard lock, dosta bursta na nuke, armor reduce, autoattack dmg, sve dok ne uzme AC ona moze jako fino da se ponasa protiv njega sa pametnim saigracima.

Evo primer safelane alchea bez supporta (rhasta se okrenuo i otisao psole minut jer sam mu jebao mater sto tuneluje i hoce da bude ofanzivan), a onda su me satirali sa ogre>earth>lich rotacijom. Poenta je da heroj stvarno ima "problem" sa kolicinom farma koju moze uzeti sa mape http://www.dotabuff.com/matches/1873818531

Udjem u dotu posle par meseci izbegavanja i prvi game odma lik pikuje pl-a i prvi gank ubiju i njega i dazzle-a na topu posto su dive na drugu kulu i bratina izadje. Dota je tesko smece

Tako dota drzi ljude na 50% wina ;) EVO RETARD TEBI, EVO RETARD NJEMU HAHAH EVO RETARD ZA SVAKOGA

...

Link to comment
Share on other sites

Haha, smorio sam se za runu opasno, u citavoj onoj pometnji sa 8 heroja prve 2-3 sek kao mutav klikcem da je uzmem jer bukvalno iako sam fissureom pregradjen stojim na milimetar od nje, kada mi je doslo do mozga da se to nece desiti, krecem da obilazim fissure koji tada nestaje i jebeni clock je uzima i onda placa za to glavom:D, ali ja od toga nemam nista. Da stvar bude jos gora, jebeni es i und se zadrzavaju jos 10ak sekundi bezveze na midu da me zonuju, i onda sam u situaciji da moram da nafarmam 500 golda za bottle sa jednim tangom protiv line, lel. Ali ja mislim da mi je vece zatvaranje bilo njihovo cesto dewardanje warda kod donje rune jer onda bukvalno ne smijem da farmam ni onaj small camp kod t1 jer nemam vision a clock non stop rotira.
Ali opet, heroj je tol'ko usran da se ja i iz takve uzasne pozicije mogu vratiti u igru tako sto stackujem sam sebi big camp kod t2 i uzmem pokojeg kripa na midu.

Edited by Mladenq
Link to comment
Share on other sites

pricao ti ja u pocetku o tom buildu i igranju na taj nacin i da se tesko gubi,ti si me maltene flame :)),evo ti countera kog sam video od kineza,uzmes vipera,maxiras c.skin i stojis u acid,pre 6-tog levela,ne smes da pridjes sa alcheom bukvalno i onda on bude 2 levela jaci pa moze da te resi i kad uzmes sesti,jedan od boljih countera koji sam video do sada

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Da da, ali ja to tada uopste nisam povezivao sa ovim splitpush buildom(nisam bio u toku sa njim) nego sa klasicnim do tada fight buildom za koji mi je i dalje preglupo ici radi, i sad dajem prednost midas, shadowblade/maelstorm-mjolnir into ac. Samo sto je to sada obsolete jer sto bio koj k uopste ulazio u teamfight kada protivnika mozes isplitpushati do te mjere da ces u jednom trenutku imati networth njihove citave ekipe i onda vec biras kako ces zavrsiti. 

To za vipera ima smisla, i meni je padalo na pamet ali mu opet ostaje suma a tebi onda kuca sat da zavrsis za nekih 25-30 min sa tim viperom koji se polako pretvara u cunj.

Link to comment
Share on other sites

Ma naglasak je bio na tome kako izdrzati acid dmg, i koliko viper regeneracije mora da ima, pa acid je physical, a corrosive skin ne zavisi od kolicine dmg koju primas, samo od instanci(broja) dmga koje ga refreshuju? Ne kontam ovo tvoje "bas zato". No dobro, ti sedis u acidu tipa 16 sec full duration, njega corrosive jede 20sec ili koliko vec od poslednjeg ticka.

Edited by shpanac

...

Link to comment
Share on other sites

mislio sam da vraca vise dmg kad spell nije magical ali ispada da je uvek isto nebitno za spell dok god ona traje na njemu,bar mi se cini da je tako,uglavnom,neces ti nikada da sedis ceo acid ali prvi put kad pridje da last hit rizikuje da padne...early headress je pozeljan,mozda cak i bottle iako te malo uspori u farmu,nije strasno,rush mek je ipak bolja opcija

Link to comment
Share on other sites

Jeste da Slark moze jako rano da se bori ali ne vidim sta moze Alchu sa radi, bot, mantom i octarine u 22og minutu osim da mu laje oko noge:D

Evo cisto da kazem da sam upravo zavrsio gejm gde sam igrao kao slark vs alch na midu i odvalio sam ga, covek je livao u 15om minutu. Do 6 lvl su mi 2x pomogli ili bh ili sb u ganku a posle toga samo sacekam da njemu prodje ulti i skocim na njega i ez kill ( osim kada je spectra moron upalio ulti i ovaj je uspeo da me stanuje preko njene iluzije ).

Edited by Hijavata

Ako je Dre pravi doktor sto ne seta klompe?

Link to comment
Share on other sites

Bacacem plamena bih mogao da ih palim. Kolicina smeca je tako neverovatna da je to neopisivo, pa koliki troglodit mozes biti da igras sfa sa 25k inventarom protiv 5 kastera i da nemas bkb u 50oj minuti, EEEJ!? Lik se nije pojavio na 35% mape nijednom, rotira do iznemoglosti izmedju 4 kampa i lejna 50 minuta, uzme aegis i zatrci u ocigledan sentri. Kaze mi lik "nemas dmg" ja pogledam 240+160 jebem ti zivote mater, a polovican mi inventar. HoD uzeo u 50oj skoro kad sam ga ja naterao jer je jebeno useless a za citav BKB nije imao. Bristle retard, cm retard.

Bukvalno SF shadowblade>skadi>ac i umire od 100 do nula bez da se pomeri svaki put, ovi killovi su sve na situacije koje su drugi ljudi kreirali, mesina preglupa, da ne spominjem da ga je posle morph shamarao za pola helta iz nukea.

http://www.dotabuff.com/matches/1882917624

...

Link to comment
Share on other sites

Uvijek ima gore brate:D.
http://www.dotabuff.com/matches/1882685994
Kako samostalno nositi partiju koju si trebao izgubiti u 20om minutu do 50og, a onda pozaliti sto nisi otisao afk u 10om... 1-2 idiota su vec ok i ono za ocekivati ali sta da covjek radi kada dobijes 4 kompletna mongoloida bez nogu i ruku koji nijedan dobar potez ne urade tokom citave partije i imaju tako tipa mana boots u 30om minutu i slicno. Da ne ulazim u pojedinacno ko je sta radio, sto bi rekao mohr kome se gleda moja patnja:D sa 4 najcrnja rusa(nastala teskim incestom) neka pogleda.

@sfbkbrant, evo ti 5.6k wk bez bkba do 50og minuta, a ima protiv sebe jednog earthspirita, antimejdza koji kada skoci na njega sa mantom i pocne da mu burnuje manu ovaj stoji kao kip i place:D
http://www.dotabuff.com/matches/1882497440

Edited by Mladenq
Link to comment
Share on other sites

U kom bracketu igras? Ajde okaci match id da pogledam partiju.

p.s. a sa sb i bh gankovima odvalio bi ga i cm da si uzeo

Sada sam i ja odgledao i zakljucak je da me je sramota sto sam se pohvalio da sam ga zgazio. Covek je tek na sedmom lvl-u prvi put uzeo stan :D Kapiram da je video da svi igraju alch-a sada pa je rekao "Ajde i ja da probam" sa razmisljanjem -greedisgood. A koji je bracket nemam pojma, jer sam prestao da igram mmr kada sam pao na 4,6 moguce je da sam tu negde ili preko toga ili pao jos. Sve u svemu, no mmr no rage!

Ako je Dre pravi doktor sto ne seta klompe?

Link to comment
Share on other sites

Dodatna ironija lezi u tome sto je ovo prvi "win" koji je trebao da se desi nakon opasnog streaka izgubljenih i naravno volvo odradio:D. Za jebenih par mjeseci sam spao sa 5.8 na 5.1 i bukvalno sam odlucio, posebno ovih dana zbog nezamislivog taloga govana koji mi dolazi, da prestanem i najmanje da se trudim da dobijem partije, nije vise vrijedno bukvalno ni pola zivca da izgubim zbog produkata brdjanskog incesta koji su promasili vek i ne treba uopste da im bude dozvoljeno da prilaze tehnologiji naprednijoj od digitrona. Vec 10ak partija iskljucivo random pa igram sto dobijem, instant citavu ekipu mute i planiram tako do daljnjeg, sto vise degenerika iznerviram to bolje. Ne znam nikoga vise takmicarski nastrojenog od sebe ali bukvalno ruski sljam mi je slomio duh:D, ne mogu vise da se trudim.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jok, ali vise ne rejdzujem kada npr vidim spectru koja pokusava da rasuje radiance iako je u prvih 15min poginula 3x jer je fokusiraju maksimalno i plus je vs agro tri lane i nema neki farm pa do skoro 30og minuta nema nista osim braon cizmi.

Edited by Hijavata

Ako je Dre pravi doktor sto ne seta klompe?

Link to comment
Share on other sites

prefarman sam i ez pobedjujemo,igram pt sa drugarom 3 k i 4 k imbecili mi jos nesto prigovaraju,6 slotted sam warlock i 10 puta im pisem da idemo stranu da uzmemo,ma jok,oni piche mid i ginu,oce t4 odmah i sad i jos prozivaju mene koji necu sa njima da pushujem stranu koju vec imamo...uzmem lepo unistim sva 6 itema i odem afk,za retarde nikad ne treba pobedjivati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...