Jump to content

Stan u prizemlju


Recommended Posts

Nikad mi neće biti jasni ljudi koji kupe stan u prizemlju i ugrade rešetke na prozore. I veliku terasu od 10+kvm su zabravili. Jbt kao okružni zatvor.. logor..

Ako su već mogli da biraju, što nisu uzeli nešto na visini? Mladi bračni par sa dvoje male dece.

Moji su dobili stan pre 32+ god i nikad ništa ni sa terase nije nestalo.

  • Downvote (-1) 5

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Nikad mi neće biti jasni ljudi koji kupe stan u prizemlju i ugrade rešetke na prozore. I veliku terasu od 10+kvm su zabravili. Jbt kao okružni zatvor.. logor..

Ako su već mogli da biraju, što nisu uzeli nešto na visini? Mladi bračni par sa dvoje male dece.

Moji su dobili stan pre 32+ god i nikad ništa ni sa terase nije nestalo.

 

mom ortaku u blokovima su redovno krali trenerke i pantalone kad se suše.

 

Plus - odeš na odmor, nema nikog gajbi, na terasu uletiš u dva koraka i u stanu si realno, itd. Ne kažem da izgleda lepo ali ono, ima svoju svrhu i kontam da dosta ljudi to radi iz opravdanih razloga, koji god da su, nego iz čiste paranoje. To što se tebi nije desilo, ne znači da se ne dešava drugima ili da se neće desiti tebi. Možda ti ljudi koji su ogradili svoju terasu su već imali problema? Možda je firma u prizemlju sa dosta opreme? Možda je lopovski kraj? Ali uvek je lepo romantizovati kako je "svet postao bezličan i paranoičan i kako se ljudi zatvaraju i ograđuju od drugih ljudi dok ceo dan gledaju u telefone" i sva ta 9GAG kvaziantikapitalistička sranja što se mase primaju dok piju jutarnju kafu pre posla da uvere sebe kako su oni slobodni i totalno nisu takvi.

Edited by CheighLee
  • Upvote (+1) 2

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pa ima tu logike, i više od trolovanja mada kontam da dete kada baci pogled sa recimo trećeg sprata i više je u fazonu "fuck this" ali prizemlje je tu, blizu, deluje realno, detetu dva metra visine nije nešto strašno i onda proba nešto. 

 

Ja sam kao klinac u vrtiću bio u fazonu na nekom zidiću od metar i kusur, probao da skočim (bikoz deca su glupa), pao i to facom na kamen. Hoću reći da je privlačnije skočiti kroz prozor/terasu na prizemlju nego sa viših spratova.

Edited by CheighLee
  • Downvote (-1) 5

pljk!

Link to comment
Share on other sites

mom ortaku u blokovima su redovno krali trenerke i pantalone kad se suše.

Cerak je relativno miran kraj.

Mašiš poentu, jasno je meni sve to (lopovi, firme, vrednosti..), ali što u startu da kupiš stan u prizemlju, ako već imaš problema sa paranojom? Prvi im je stan, kupljen pre manje od godinu dana.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

on je naveo jedan od gomile razloga zašto bi neko imao rešetke na prozorima u prizemlju, i to ne mora da bude jedan jedini razlog, možde da bude "jedan od" razloga. Ja sam samo dodao zašto to ima neke logike jer su neka deca takva kakva su. Nit je on rekao da svu decu treba staviti iza rešetaka niti sam ja to rekao niti sam rekao da svi u prizemlju treba da imaju rešetke već da zavisi od slučaja. Ne vidim šta je tu tebi sad problem i šta ti to misliš da je baš pogrešno u tome i šta ti ceniš za ultimativnu istinu ali please, do tell?


Mašiš poentu, jasno je meni sve to (lopovi, firme, vrednosti..), ali što u startu da kupiš stan u prizemlju, ako već imaš problema sa paranojom? Prvi im je stan, kupljen pre manje od godinu dana.

 

Pa što pitaš mene, očigledno čim znaš da im je prvi stan, znači možda i da su ti komšije, pitaj njih pa javi ovde da znamo tačno za taj jedan slučaj koji je razlog umesto da maštamosvaštamo po forumskom običaju šbbkbb :D

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Cerak je relativno miran kraj.

 

 

Pa da sam lopov, pre bih otisao u taj "miran" kraj i pokrao lika bez resetki na terasi koji ce biti u fazonu "ok, fuck it", a ne da odem u blokove i da zabodem nesto sa terase i iskoci alfy da me juri dok me ne stigne i ziguje u rch.

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 1

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Lik je fudbaler, a tata mu radi/radio u Nemačkoj. Nije do para.

Laki, zar mora taj split? :)

Ако није до пара шта су чекали са првим станом кад већ имају двоје деце ? :П 

А можда се једноставно плаши висине и једина опција му је да живи у приземљу :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Moji zive u prizemlju i po meni su lepo to resili tako sto su posadili neke puzavice ili kako se to vec zove (mozda divlje ruze? nemam pojma)... veoma gusto raste jedno dva metra u dubini tako da bi dosli do terase i ograde na njoj mora da se probije par metara gustog rastinja sa velikim bodljama sto je prakticno nemoguce bez da se pravi velika buka i ponese motorna testera :) 

 

Inace cveta bas lepo i sareno skoro kao ruzhe tako da je leti bas uzivancija na terasi a ne izgleda ruzno kao u zatvoru sto je i njih smaralo. 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ma lol nije tako, to ide do nivoa same ograde ne preko tako da vidik nije blokiran. Kolonija insekata nema, katkad se na leto pojavi par osa dok cveta i to je sve.

 

slikacu danas sutra ako se setim 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...