Jump to content

Krvne grupe


mohican

Recommended Posts

Ti ako si ab i nesto ti se desi, slobodno trazi jedno 700ml+ da ti daju bilo koje.

 

Ja necu nista da trazim, ima ko ce, a ovoga se secam odavno tako da slobodno podeli medicinske detalje.

  • Downvote (-1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Mesate AB sa Nultom bre, nemoj da umrete na glup nacin u nekoj zabiti ffs! :D

 

Imas A, B, AB i Rh tj. nulta grupa naravno sa minus/plus varijacijama. AB ti je univerzalni primalac ali nije i davalac, to je Nulta negativna. Znaci ako si AB onda mozes da primis od svakog a ako si nulta negativna onda mozes da turas svakom :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

O cemu pricas pekare?

 

Ja sam rekao da AB grupa moze da primi A, B, 0 i AB, sto znaci da je ab univerzalni primalac. Niko nije pomesao AB sa Nultom osim mozda spanca ali ja tipujem da je nesto drugo po sredi tj da moze ne valja kad neko sa AB grupom primi previse recimo A grupe, a to ne znam i zato sam rekao spancu da slobodno podeli svoje medicinsko znanje.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da AB po danasnjim standardima medicine u svetu, sme bezbedno da primi maksimalno dve jedinice bilo koje grupe. Naravno ako ces da umres da ce ti dati i vise pa to posle sanirati ako bude moguce, ali nigde u razvijenim zemljama se grupi AB ne daje "bilo sta". Nisi totalno pogresio ali nisi u pravu skroz. Nije bilo poente za merenjem pisa i splitom :P

...

Link to comment
Share on other sites

@shpanac: NHF, ali to odmah napišeš u inicijalnom postu, pošto nisu svu upućeni u detalje medicine. Taj neki general knowledge je da AB, da izvineš, prima od svih, 0 daje svima, plus može i od plusa i od minusa, minus moće samo od minusa, i aupičkumaterinu, fizičko! :-) Ako već imaš dodatni insight u finese praktične primene tog znanja, podeliš ih odmah, a ne, ono kriptično u pm :-)

 

poenta mohijevog posta je sasvim na mestu, da ispravi crasha u tom smislu da se niko ne "otima" o donore AB grupe, i da je tr00 frka tek kad nekom treba isključivo 0, a još zajebanije ako je negativna, jer je i retka. Još kad je frka, i nema vremena da se analizira, ide se, valjda, po principu "pour 0- first, ask questions later" :-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...