Jump to content

slike forumaša


Guest

Recommended Posts

jebote koji bezrazlozan hejt, welkam bek mohiiii :)

inace odela su debljine 5 mm, neopren ofc (ne goretex), porucuju ih iz ceske i skuplja su od 100 eura na veliko.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jebote koji bezrazlozan hejt, welkam bek mohiiii :)

inace odela su debljine 5 mm, neopren ofc (ne goretex), porucuju ih iz ceske i skuplja su od 100 eura na veliko.

Ма предпоставио сам да је та нека прича, али реко ајд да питам, ништа не кошта. Јеби га, нисам ја Мохи па да се у све разумем.

 

Ма ово мислим да није толико озбиљна прича, они су нам рекли да је углавном најбитније патике непромочиве да имамо и ранац такође, или бар оне вакумске кесе па у обичан ранац.

 

Тако да ћу видети само патике да набавим и лагано.

 

Хвала на одговору :)

Edited by штрокан
Link to comment
Share on other sites

Ma on uopste ne ide ni na sta slicno ovome sto si ti isao fetso. Ide na neko gackanje po potocima ako su mu rekli samo da uzme "nepromocive" patike.

 

A onda sam se ja izlozio .... treba 3-4 sata da ide po 5-8 stepeni vodi, a nije pogledao nista oko opreme nego dolazi sa akcijom "e gde si uzeo to mozda mi zatreba" da bi se ispostavilo da ne ide ni na sta slicno na kraju.

 

Nego ja mentol necu da ignorujem ljude ...

  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  [ok]

 

@f4ts0

Па предпостављам да знају зашто су рекли да ће бити довољне патике. Капирам да није озбиљна ствар као ово твоје, али оно, идем мало да се зезам да изађем у природу, па макар и био поток. Знам да то није достојно великог и свезнајућег Мохићанина, али за моје стандарде изгледа скроз ок.

У питању је река Брњица и ево као нека галерија. 

http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=911brnjice/ 

Link to comment
Share on other sites

pusti ti potok i te fore, meni sa slika ovo deluje dosta ozbiljno da bi isao tamo bez ikave opreme. nije da se gine, ali ovaj "spiderman" kako se slika i zove je npr kandidat za frakturu lobanje, a verovatno nije ni svestan. ne znam, da sam organizator toga, ne bih dozvolio nikom bez kacige i onih gumenih patika da pristupi uopste. verujem da bi u bilo kojoj krstenoj drzavi dobio vec tu opremu ukljucenu u cenu kao i osnovne instrukcije.. 

P1000032.jpg

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

@kali

stoji mozda i na manje, sto ne iskljucuje mogucnost da moze da se isece ili rascepa ko svinja.. ukazivao sam na to da ne treba da se shvati kao neozbiljna stvar, pa kao zato ne moraju patike i zastitna oprema. 

 

 

@trn

a inace znamo da je ispod dovoljno duboka bistra voda, prelepa za skakanje na glavu.. :D drugo, hvatate se za skok u vodu, a postoji hiljadu drugih mogucnosti za povredu. dosta njih mozes izbeci samo jednom laganom kacigom i gumenim patikama od neoprena. 

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

[ok]

@f4ts0

Па предпостављам да знају зашто су рекли да ће бити довољне патике. Капирам да није озбиљна ствар као ово твоје, али оно, идем мало да се зезам да изађем у природу, па макар и био поток. Знам да то није достојно великог и свезнајућег Мохићанина, али за моје стандарде изгледа скроз ок.

У питању је река Брњица и ево као нека галерија.

http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=911brnjice/

onda ok, ali vidi kolko vremenski traje. ako imas nepromocive patike, a gore nista, opet ce biti pune vode. inace ova odela sto sam ja nosio, puste inicijalno tanak sloj vode unutra, to se onda ugreje i sluzi kao izolator. posle 20 min ja sam malo otkopcavao da udje hladna voda da me rashladi, ali posle pauza ZA CIGARU (pazite, ja i dalje neverujem jebote) sam se tako ohladio da je bilo bas gadno. i svaki put se sve teze ugrejes. nama je padal kisa, bila je velika i brza voda, 4 stepena temp vode, a temeratura vazduha je bila 9 stepeni kada smo krenuli :)

i kada smo izasli iz kanjona i popeli se tih 450 m uvis, poceo je uzasan pljusak. i koji je vrh, pljusti po tebi, ti u odelu, isparavas jebote, pa skines odelo jer je kisa divna, i boli te patka za sve :)

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

zar to nije standardno odelo/cizme ono u fazonu i na splavarenju sto se dobija kad je hladno/kisa etc  ?

mada bzvze pitam, najverovatnije i jeste

 

100 evra sto sam spomenuo, toliko kosta dan tamo da provedes sa sve tim kanjoningom :P klopom opremom  prevozom od scepan polja i tako to

 

fetso ako imas prilike, svaka preporuka je pentranje po durmitoru, od zabljaka pa na gore jel te :)

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma sta je, uglavnom materijal je neopren, debljina 5m, na raftingu je isto odelo, ali 2 mm, s tim sto ovo pokriva i glavu i ruke, jedino je izlozeno lice i sake.

inace, dok smo mi ulazili, pored nas su protutnjala 4 lika zlog izgleda, i samo trcali. kaze nam vodic, da dosta specijalaca iz okruzenja dolazi tu da forsira kanjon u malim grupama. oni su recimo imali na nogama carape od neoprena, a cizme su bile malo modifikovane pandurske i krute preko gleznjeva, za nas nubove idu mekane (bukvalno su kao rukavica) jer tu u slucaju da upadne noga ili skliznemo, izvrcemo zglob. u ukrucenim kaze da se desava da se lomi noga.

uglavnom, isao bih opet, ali sa grupom do 5ljudi.

100-130 eura je samo prolaz kroz kanjon i oprema, bez smestaja, prevoza. dakle samo kanjon

5 mm ofc, ne 5 m

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...