Jump to content

Dungeons & Dragons Neverwinter


Recommended Posts

Ja cu prvi da odem ako bude wipe. Nemam nameru da ponovo odradim nesto na sta sam potrosio sate i sate. I nece samo "veoma mali broj" da napusti igru. Kao sto rekose na prosloj strani - developeri se konstantno bore da opstanu u prezasicenom trzistu MMOova. Wipe bi bio zaista smrtna presuda. Zarad cega? Ekonomije? Ko sljivi ekonomiju kada su vecina igraca casuals koje boli patka o cenama i normalizaciji. Pa i neka je ekonomija primila udarac, normalizovace se. A ako se ne normalizuje, to je mnogo manji efekat nego prepoloviti populaciju.

Link to comment
Share on other sites

Па с обзиром да је игра f2p, где је омогућена куповина ствари из инстанци преко правих пара заменом ѕа виртуелне, економија у игри јесте битна.

Фер решење би било да из бете пређу у голд са ограниченим парама и делимичан вајп ајтема по акаунту.

Link to comment
Share on other sites

Diranje bilo cega iz inventara na bilo koji nacin je nepravedno prema igracima. Iako verovatno EULA sadrzi nesto tipa "sve sto imate pripada nama" bio bi nizak udarac. Zbog njihove greske, na koju je ukazano od samog starta kako kazes, igraci ostaju bez ajtema ili para? Me no fucking likey. Da je total vajp ok, slozio bih se, svi bi bili na istome, ali delimican...ko moze da uzme tu neki prosek, kako bi brisao to? Ne postoji nacin da budes posten a da ljudi budu zadovoljni takvom odlukom.

 

Ili total vajp pa sredite pre pustanja, ili ne dirajte nista i pomolite se da vam igra nema slicne propuste.

Edited by Fenodrim
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Vec je bio rollback od 7 sati (verujem da nisi izgubio mnogo tada, ako ne i nista) tako da ako ostane na tome, a ostace, nema sta da brinemo. 

2 levela i skoro cela zona.. smorio sam se. Pazi, kad se dodje u moje godine i igra u mojim okolnostima, svaki trenutak slobodnog vremena znaci. Znaci srecan sam ako ugrabim pola sata vremena dnevno samo za sebe.. Znam da nisu svi u mojoj situaciji tako da vas vecina boli patka za rollback, ali meni nije sve jedno kad mi neko oduzme trud i vreme. 

 

Znam da je fakticki beta i dalje i da ce se ovakve stvari desavati, ali da li cu nastaviti sa igrom znajuci da u bilo kom trenutku mogu da urade jos neki rollback... to cemo da vidimo.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Diranje bilo cega iz inventara na bilo koji nacin je nepravedno prema igracima. Iako verovatno EULA sadrzi nesto tipa "sve sto imate pripada nama" bio bi nizak udarac. Zbog njihove greske, na koju je ukazano od samog starta kako kazes, igraci ostaju bez ajtema ili para? Me no fucking likey. Da je total vajp ok, slozio bih se, svi bi bili na istome, ali delimican...ko moze da uzme tu neki prosek, kako bi brisao to? Ne postoji nacin da budes posten a da ljudi budu zadovoljni takvom odlukom.

 

Ili total vajp pa sredite pre pustanja, ili ne dirajte nista i pomolite se da vam igra nema slicne propuste.

Уопште не конташ шта то значи.

Дакле, у нормалним околностима би имали инстанце за које мора да се угреје столица и да се нешто нахвата од лута. Ти исти би их продавали папрено, a број људи који напредују према тежини инстанци и неопходне опреме би био ограничен. И то би углавном били манијаци који вуку игру, а и економију. Са друге стране, и крафтовани и неки слабији ајтеми, нпр обични дропови би имали неку ок цену. Е за све то би било потребно дати одређену количину АДа, коју би кажуалци који имају пара куповали оне Зенове и мењали у АД и прибављали ајтеме, како би видели и они неке јаче инстанце нпр, или показивали пишу около. Са тим финансирајући игру и даљи нпр развој игре.

Сада ситуација више није нормална. Цене ајтеме су отишле у пм, ствари за које је требала срећа или рад су отишле доле, за њих не треба нека кинта. АД нема стабилну основицу у односу на Зен, јер нико не зна колико тачно је наштампано АДова преко експлојта. Приступ инстанцама је далеко већи, јер си могао (а вероватно ћеш и даље моћи) да за ситну кинту (и што се тиче АДа и Зена) или за наштампану кинту узмеш нешто, што ће опет анулирати захтевност направљених инстанци и поенту напредовања са опремом итд итд... мрзи ме... и ово је превише... довољно рећи - Дијабло 3.

 

EDIT:

Chasm izgleda fantasticno!

Баш ме занима шта ћеш рећи за његов задњи део :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Onda stavis iteme da budu BoA, stavis da recimo ajtem za klerika samo klerici vide (u slucaju da ih ima 2 u partiju) i resio si problem. Ako ce da prodaju nesto za sta treba da se lome ledja i provode sati u stolici, nek prodaju ingreediente koji padaju recimo na zadnjem bossu i redak je drop, assete za craft, kozmetiku, one wardove za enchant mozda i rune, recimo sestice koje su nekraftabilne ako sam razumeo, bilo sta sto ne gradi 100% chara a dobija se iskljucivo tu kroz znoj i trud i vajpove.

I opet ce se prodavati samo zato sto je eto, redak loot. Vrteo bi se AD u manjim kolicinama i ne bi zamrla ekonomija.

 

 

 

Баш ме занима шта ћеш рећи за његов задњи део :)

Posto si ti u pitanju treba reci da je sranje? :tf:

Edited by Fenodrim
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Onda stavis iteme da budu BoA, stavis da recimo ajtem za klerika samo klerici vide (u slucaju da ih ima 2 u partiju) i resio si problem.

ако ставиш БоА онда неко то не може да купи за АД, односно не може да купи за зен, односно не може да купи за фунте,марке, доларе. Дакле, лоше по фирму.
 

Vrteo bi se AD u manjim kolicinama i ne bi zamrla ekonomija.

Не треба да се врти у малим количинама, већ у великим - види претходно. Али НЕ СМЕ да се врти у огромним, као што ће сад бити случај, ако гомила наштампаних АДа остане у оптицају.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Recimo:

Lik je postavio tutorial kako da potpuno besplatno stancujes sebi, slagacu te 24k ADa dnevno, mozda i vise, ne radeci apsolutno nista kad kupis par char slotova i dignes ih na 11 lvl..

Ukratko: Uzimao je leadership sa altovima za koje je kupovao slotove za AD, i sa svima stancovao preko leadershipa poslove koji donose AD, ima detaljno opisano sta i kako radi, fazon ima zena vise nego sto je vecina platila. Sve je to prebacivao na maina i kupovao jeftin zen a prodavao skuplje.I naravno sve to iz brauzera odakle god ako imas smart fon koji je standard danas.

AD nije problem, uvek, uvek ima nacina da se dodje do njega kroz mehaniku igre. Samim tim i ekonomija ide u kurac i izlazi iz njega. To je tako bre, ne samo u diablu, dosta igara koje podrzavaju razmenu RL valute za ingame imaju problema sa ekonomijom. u RoM-u si bio siromasan ako imas ispod 800 miliona golda (ej...) Archlord igraci su dosegli gold limit 999.999.999 golda, te su developeri napravili gold nugget za koji je potrebno tipa 100k golda i OPET su dosegli cap toga... Ekonomija zato i postoji da se njome manipulise. 

 

A firma ce UVEK prodavati zen, samo je pitanje sta ce igraci moci da kupe za to. A taj balans o kome pricas da kinta mora da se vrti dosta al ne previse je takoreci nemoguce odrzati.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

ArchAge, Dragon's Prophet, Blade and Guns, itd. nesto se i ne brinem da necemo imati sta drugo da igramo. A kad bi se sabirao pasulj, LoL/DoTA2 i WoT/WT su najigranije jer pruzaju instant gratifikaciju koju mi koji nemamo vremena i trazimo. Meni ovaj STO isto lezi za sad je bleja, sedim u sol sistemu i gledam sve brodove i zelenim :D

 

edit: Pola inventara su mi usrane rune. I zahvalnica svima koji su uzeli da igraju pre Maja 19-og i preziveli katastrofu tj. exploit http://nw.perfectworld.com/news/?p=894471

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

dragon prophet treba da se ispegla jer me neodoljivo podseca na 3d pokemone sa gameboy advance... shto se tiche nwn. da je previshe...jeste. cena obichnih torbi dostize do 500 000 ad...lep je drop rate zaista, svidela mi se vishe igra shto se tiche pvea nego gw2 npr, i shto si za sve nagradjen a ne osakacen i teran na perma farm shto se i u gw 2 deshava sada. u glavnom, ima tu josh dosta dobrih naslova a najvishe se cheka Elder scroll online, pa neka i obrishu sve, mene ce izgubiti jer ne mogu da se igram sa developerima vec sa igrom koju mi oni brishu zato shto su nesposobni.

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Oni su samo obrisali one gladne koji su besumucno krenuli da varaju. Oni sto su bili pametni i koji su to znali od ranije tek ce MOZDA da budu korigovani. Mrzi me da menjam font da bi to mozda bilo jos vece radi bolje ilustracije.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Treba da dizes leadership i svoj da kazem, primarni armor usage. Cleric fura metalsmith, rogue i mage predpostavljam tailoring. Dakle Leadership i ono sto nosis levelujes. Nisi ogranicen naravno, mozes sve da izlevelujes. Vidim da ljudi prodaju pvp gear na javnom chatu (kolko to dobro ide ne znam). Kod leadershipa sam primetio da mozes da uzmes finu kolicinu ADa, poneki materijal za craft, ne znam za kasnije, lvl 11 sam tu.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Ko sto kaze Feno, leadership zbog AD i matsa za ostale profesije a kao sekundarna ono sto nosis od armora :D a to mozes da vidis u prozoru za profesije gore gde su filteri imas da iz drop down box-a stikliras da ti prikaze i recepte max nivoa pa da vidis sta se pravi kasnije. Najtrazenije stvari su verovao ili ne podgace tj. pantalone i majce koje idu ispod armora jer to ne pada kao drop nego je craft. :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Rogue fura leather. metalsmithing su cleric i GWF, plate je za guarda, i ostaje mage koji je tailor.

 

a mogao bi neko nekad da igra, inace deinstaliram ovo, jer nema poente ako nas nema 5... iako sam, za razliku od napaljenih, izgurao dva chara na 60ti... :D

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...