Jump to content

RUR reviews


evgeniy

Recommended Posts

vec desetak dana se igram i pravim majci sajt kako bih malo bustovao prodaju stvari koje pravi, pa rekoh da vidim sta ce RUR zajednica da kaze i sta bih to jos trebalo da doradim.

evo i linka - klik.
 
ono sto znam da treba da se ispravi je ukratko:

  • logo koji sam vec radio zelim potpuno da promenim, zato ga ni nema na sajtu
  • e-shop strana na kojoj se vide proizvodi ne radi kako treba, odnosno, animacija se sjebe kad se naizmenicno koriste strelice i nav bar ispod slika
  • klik na kategoriju proizvoda ne radi - to mi je sledeci zadatak
  • slajder koji menja strane je odradjen na brzaka i ima dosta redundantnog javascripta, moram da ga pretvorim u OOP
  • s obzirom da je ovo (tehnicki) vebsajt sa jednom stranom, moram da provalim kako da od svake strane (e-shop, kontakt, kategorije, itd) napravim URL koji ce voditi do te strane i moci da se sheruje (ocigledno hashbang URL)
  • jos uvek nisam proverio na kojim sve browserima sve radi kako treba, a na kojim ne - nekako me zabole da ga optimizujem za IE i starije browsere
  • font mi na trenutke deluje previse hladno za vrstu proizvoda koji se prikazuju na sajtu, ali jos uvek nisam nasao handwriting font koji je citljiv i pritom ima sve latinicne karaktere
  • drvena pozadina je privremena, iako mi se dopada
  • kontakt strana nije responsive
  • ne hejtujte mi fotoshon skillz, nub sam

 

da, ceo sajt se moze videti za 30 sekundi, ali ovo je samo osnova, naknadno cu ga dopunjavati sadrzajem kad budem zadovoljan izgledom.

kada sve bude kako treba, kontaktiracu RUR IT sektor da me savetuje oko hostinga itd.

 

what says you?

Edited by digrejzö
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Božić edišn


Pobeda :D

Mozda bi bilo kul dodati neku pozadinu iza tih npr sveca koje se listaju, ovako izgledaju kao ni da lebde na sred ekrana bez nekog smisla..
 

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

znam za to, ali meni je svaka strana position: absolute i vidljiva je samo prva strana jer ima veci z-index od ovih ostalih koje su ispod nje, pa to onemogucava takvo linkovanje =)

 

radilo bi.da ceo sajt ima normalan à la "position: relative" tok elemenata, ovako jok =)

Edited by digrejzö
Link to comment
Share on other sites

nije toliko bitno absolute/relative nego sto ih u principu sakrivas jednu ispod druge pa sa opacity i z-index "navigiras"

mozes sa url-om nesto da probas.. index.php?strana1 pa da pokupis sa $_SERVER['QUERY_STRING'] na pocetku strane. tako mozes da deklarises u promenljivu pa preko jave menjas na sta "gadja" ... recimo [roflmao]

Link to comment
Share on other sites

dizajn je ok.

Nemoj "tehnikaliti" sajt, neka ostane lep pregledan bez previse proizvoda.

 

Iz opere ne radi dobro kao iz recimo firefoxa ili hroma (animacija izmedju ekrana tj ono klizanje sa ekrana na ekran).

 

i to je to. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Iz opere ne radi dobro kao iz recimo firefoxa ili hroma (animacija izmedju ekrana tj ono klizanje sa ekrana na ekran).

 

je l' animacija ne radi uopste, ili radi, ali ne glatko? koja verzija opere?

 

sad sam probao u najnovijoj i sve je kako treba =o

Link to comment
Share on other sites

aha, sad vidim da nisam ubacio -o prefiks za starije verzije Opere. bajdvej i slajder za proizvode radi ocajno, ne znam sto se toliko muci sa CSS svojstvima koji su prisutni vec dvajes godina i pritom rade kako treba u FF i Chromeu.

 

oh well, i imao sam osecaj da cu se na kraju najvise smarati sa sugavom optimizacijom =/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...