Jump to content

Banished


bolkonski

Recommended Posts

nijedna druga igra ne stavlja ovliki akcenat na stanovnike sela. u pocetku se i te kako primecuje kad capne neko i kad vam zafali radnik. a ljudi umiru na malo komican nacin(probode ih krava, crushed by a rock i slicno), srecom retko. mora mnogo pazljivo da se balansira, makar u pocetku izmedju toga koliko cete dopustiti da vam selo raste i koliko hrane mozete da obezbedite. ako napravite previse kuca pa ih nasela mladici i pocnu da se razmozavaju necete mozi da ih nahranite i obucte, a ako ne pravite nove kuce i ne obezbedite smenu generacija ostarice vam stanovnistvo i nece imati ko da radi(meni su se obe stvari desile). upravlja se solidnom kolicinom resursa i mnogo nacina da se dodje do hrane ali ona mora da bude raznovrsna inace ce zdravlje ljudi da ode u q. ja se igram vec par dana i interesantna joj i fali mnogo vise gradjevina i da bude malo kompleksnija u tom smislu(po meni). ja sam prestao da divljam sa populaciojom, zadrzao sam se na 30 kuca, sve mi odlicno radi i sad je malo smor. nema neke nove epske zgrade koja se zajebano gradi ili neke nove tehnologije da se izucava ili ratovanja. tako da morate sebe stalno da gurate u problem(preteranim razmnozavanjem) i resavate taj problem da bi igra bila zanimljiva. 

Link to comment
Share on other sites

nemas na sta da se navuces. nema kampanju, multplejer ili razlicite nacine kako da razvijas grad odnosno na sta da se fokusiras kao glavnu delatnost ili tako nesto. ne vidim kako bi bilo ko mogo ovo da igra nakon sto napravi jedan-dva uspesna grada jer bi samo ponavljao isto. meni se igra svidja ali nemam ni jedan razlog da je opet igram jer nista novo ne mogu da uradim, a nema nikakvog izazova u pogledu igranja nove mape jer sve mape imaju manje vise iste resurse.

Link to comment
Share on other sites

po meni, igra je survival city builder sa akcentom na survival :o

ja mislim da ne moze nesto veliki grad da se napravi jer ce krasovati katastrofalno

igri fali nesto da me natera da mrdnem sa populacije od 80 stanovnika. sa tolikim brojem zitelja imam sve moguce gradjevine i sve moguce farme. trebalo bi da se na primer otkljucavaju neke nove gradjevine na 100 stanovnika i onda imam zasto da srljam ovako je malo glupo da kvarim ekvilibrijum ni zbog cega. sve u svemu mislim da ce svako uzivati u ovoj igri par partija i onda se opasno smoriti. ima puno potencijala za velike promene i usavrsavanje, nadam se da ce da se potrude dobri ljudi iz shining rocka

Link to comment
Share on other sites

Misliš dobar čovek iz Shining rocka, pošto je igru radio samo jedan lik.

 

Mod kit je u izradi, tako da će dosta zavisiti od igrača.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

sta podrazumevas pod cudom za nomade? :D boarding house nije bas za nomade vec za beskucnike(kad srusis neku kucu da bi upgradeovao ili kad ti stignu nomadi a nema mesta za sve mogu privremeno da se smeste tamo).

kolko sam ja provalio za nomade ti trebaju prazne kuce(da bi ih namamio da dodju) i town hall gde ces imati opciju da ih prihvatis. ne vidim kako bi mogli da dodju bez tawn hall jer samo tu imas opciju da im dozvolis da ostanu ili da ih najuris.

sto se tice starenja, moras konstantno da pravis kuci, svake godine po jednu dve i onda ces da obezbedis smenu generacija

Edited by Makondo
Link to comment
Share on other sites

Za nomade treba market+town hall+trading post, valjda, pise sta sve treba u help. I zajebano je ako nemas hospital, mogu nomadi da donesu bolesti.
Koliko sam skontao za prcanje je potrebno da odvojis dovoljno kuca za mlade, dok su mladi jelte.
Igra je sjajna zaista. I dalje igram ovo sto sam prvi put krenuo, sve cekam da mi kolapsira da bih krenuo pametnije, ali se nekako odrzava.
 

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Sjajna igra, dostigao sam populaciju od oko 650, i sad mi iz nekog nepoznatog razloga sama crushuje igra. Ali presjajno, u trenutku mi je umrlo 90% populacije od gladii taman kad sam se povratio pozar spali pola grada :D

Nesto ne vidim kako moze da se razvije preko 800 populacije jer zderu kao svinje..

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

jebo vas banished! 6 sati je izjutraaa, eeEEEEE!!!

mislim da sam igrao skoro 8h igru....jedva sam se odovojio od kompa xD

stvarno dobra igra, al' kapiram kad je budem "obrnuo" na hard da je vise necu igrati jer nema da ponudi nesto vise

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...