Jump to content

World of Warships - slobodna diskusija


Recommended Posts

Dobiješ brod i kapetana. E sad ne znam kako to stoji u research fazi. Ja imam recimo regularno engleze do t4, kontam da ću reseaerch morati odraditi svakako. Ne znam kako se ponaša tree ako bi sad igrao tog leandera, da li bi mi pustio da istražim t7 pre nego što ispeglam ovo ispod.

Logično mi je da ako recimo prodaš brod koji tako dobiješ, ne mož da ga pazariš nazad dok research ne bude gotov.

 

Ako imaš regularan brod onda mož da ih imaš još kolko ja znam. Premiumi su čini mi se jedinstveni za jedan nalog.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Cek, pa ne mozes da imas dva ista broda valjda, u tenkovima to ne moze? Meni bi bilo logicno da poklon bude samo besplatna kupovina broda, a research da moras ipak da odradis. Imam jos 5k expa do Leandera pa cu videti za par dana.

Nego jedno drugo pitanje. Jel se planira uskoro nastavak japanske DD grane posle Akizukija? Nadam se da ce biti da mi ne stoji za dzabe taj exp na njemu kad ga budem pikao:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2017 at 1:41 PM, Dule_smor said:

I posle koliko uzastopnih poraza obicno batalite igranje, ja sam danas izdrzao do 7! Vrhunac je naravno bio poslednji gde smo izgubili za 3 poena!

Ja danas imam seriju od deset poraza al ne bataljujem zbog grinda, juce je bila serija od 15 pobeda, sto je jos redje. Kontam da je takva sreca, nisam imao manje od 50000 nanete stete drugim brodovima. 

Screenshot63.png

On 1/13/2017 at 11:18 PM, Dule_smor said:

Jedno pitanje, jel ove Santa misije kad se uzme Graf Spee daju zaista ceo brod i istrazen i kupljen? Onda sam se zajebao sto sam grindao engleske kruzere, taman stigoh do Leandera:(. A sta se desi kad neko vec ima brod, dobije kredite?

Dobijes ceo brod, sa kamuflazom i kapetanom sa 1 xp. Ako odradis prvu misiju u konvoju dobijes kapetana sa 10xp. Ako si imao Leander-a i dobijes ga u misiji dobijas vrednost u kreditima + kamuflazu i kapetana. Brod je istrazen bey istrazenih modula i od njega mozes da nastavis dalje istrazivanje, bar tako mi izgleda, nisam probao.

Edited by Dr Sidious
Link to comment
Share on other sites

Nemacka tehnologija moj bajo [:D]

Inace ja sam bio svojevremeno iznerviran Koloradom, obzirom na brzinu i manevrabilnost u rangu cigle u kadi al kad sam shvatio da bije ko cigla... Prve krakene sam sa njim dobio. Jedna skorasnja partija, dok sam jurio Tirpitz kamuflazu.

2r20xat.jpg

Edited by Dr Sidious
Link to comment
Share on other sites

Nisam nesto mnogo igrao sa Graf Spee. Koristio sam Tirpitz-ovog kapetana. Ne znam sta da ti kazem za Spea, dobar brod, klasa za sebe, snazna glavna baterija, odlicna torpeda i uglovi lansiranja. Domet torpeda 8km, za razliku od vecine nemackih krstarica gde je 8. Ali dve kupole sa po tri cevi i punjenjem od 20s , malo je komplikovano kad naletis na razarac i promasis pa makar on tebe ne jurio, ali ne mozes da zastitis okolne BB narednih 20s.

Moram da izgrindam Karolinu, da imam tri T8 broda, sve vise nagradnih misija trazi t8 a onda se vracam na ruske krstarice i grindam do Moskve :-)

Slika Admirala na Tirpitza

20tf23p.png

Link to comment
Share on other sites

Ionako će sutra patch sa novim skill-ovima za kapetana, tako da će za sve brodove morati ponovo da se razmišlja o optimalnim kombinacijama.

Završih sve ove misije iz novogodišnjeg vozića. Korisna je ova kamuflaža sa Tirpitz-a, dodaje 100% bonusa na free XP.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Da, menjaju formulu za XP koji je potreban za skill-ove.

Samo što nije baš smanjenje za sve nivoe. Sada je progresija dosta linearnija nego pre. Za niže će zapravo trebati više XP-a nego do sada, ali će biti mnogo lakše stići do maksimalnog nivoa (19). Do sada ti je za lvl 19 trebalo čak 10.000.000 XP-a, a sada će biti dosta 300.000.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Samo 300k, jel si siguran? Pa to je extra, evo ja jedva dogurah do tier % skilla kod jednog kapetana, a nije da nisam igrao:). A nece nam resetovati skill poene sa patchom?

Nisam nesto mnogo igrao sa Graf Spee. Koristio sam Tirpitz-ovog kapetana. 

 

A gde si stavio onog sa 10 peona za Graf Spee sto smo dobili:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, siguran sam.
Imaš tabelu tamo među podacima o patch-u na WoWS sajtu.

Quote
Skill Points Required XP before 0.6.0 Required XP after 0.6.0
0 0 0
1 1,200 1,500
2 1,300 2,500
3 1,500 4,000
4 2,100 6,000
5 3,400 9,000
6 5,800 14,000
7 9,600 21,000
8 16,000 30,000
9 25,000 41,000
10 37,000 54,000
11 53,000 69,000
12 74,000 87,000
13 102,000 108,000
14 136,000 132,000
15 179,000 159,000
16 231,000 189,000
17 294,000 222,000
18 369,000 259,000
19 10,000,000 300,000

Resetovaće se svi skill poeni posle patch-a, naravno.

Interesantno je što kada se stigne do 19-og nivoa sa kapetanom, posle toga ćeš skupljati neku vrstu "elite XP-a", koji može da se koristi za retreniranje bilo kog kapetana (verovatno i za još neke stvari, mada ja ne znam trenutno koje), umesto da plaćaš to dublonima.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Dandy said:

Hm... sviđa mi se ovaj novi sistem skill-ova. Mora malo više da se balansira, nije više toliko zacrtano šta je najbolje

Neke manje upotrebljive su i pojeftinile a neke jeftine a malo bolje su poskupele. Sve u svemu nije lose. Danasnja partija sa Tirpitzom

35c2brs.png

 

A win rate da se smrznes 2m85wkm.jpg

Kapetan, jurim jos Concealment Expert

2m5z2xi.png

 

Link to comment
Share on other sites

Njegov brod je odavno prodat [:D] Bio kapetan Nirnsberga i kada sam kupio Tirpica imao je najvise xp pa sam ga izabrao i taman doterao na 16 kad krete reskill. Inace sam odigrao u Tirpicu 188 partija, sad sam pogledao. Dok sam igrao pomalo win rate mi je bio 64% a sad otkada grindam kamuflaze i brodove 49 [^]

 

Edited by Dr Sidious
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...