Jump to content

Day Z standalone - slobodna diskusija


Recommended Posts

Na 0.57 pecu su sjebali zombije koji su poceli ponovo prolaziti kroz zidove vrata etc...
Pa su na 0.58 izbacili zombije da ne bi smetali vec kad ne rade kako treba....

A prodje jos jedna sreda i mesec dana od proslog peca i nista od peca jos, mozda u ovu subotu nadam se iskreno, fora je u tome sto se prica da ce ubaciti neki novi engine ili da ces moci birati :D sto ce biti pakao lose al ae... koji bi navodno trebao da sredi fps bar malkice, al opete postoji druga prica a to je da dok ne izadje iz alfe nece biti poboljsanja fps-a...

Treba da ubace bazu sa helikopterom u koju ces morati pod maskama i zastitnom opremom ulaziti itd.. Ladu Nivu, Stojadina (sedan) , autobus za ne znam koliko tacno ljudi :D 
I sad kad sagledas sve je to super sve je to lepo trude se ljudi al sta cemo sa fpsom pitaj boga, ja sam sad sredio komp pa mi fps u chernu 20 padne i na 10-15, a ovako po sumi/gorama/dolinama oko 30+ do optike kroz koju gledam bude i do 100 :D

Mada evo jedna slika koju sam sejvo jer smo u novodmitrovskom nasli jednog zombija :)
http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/684901339987944958/4195853CFAFB6DA800270CBC0233AB2802CCDB64/ 

A evo jos jedne gde sam sa  7-8 random ljudi na bolnici, necemo da igramo jer su nas sve pobili glitcheri, cak smo videli kako jedan ide kroz zid izadjem telom pola napolje pa se vrati :) 
http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/642119050542921669/E92EA527583C4BB57157F54ECFD97F76AFCCAE7D/ 

Edited by Geno
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pa pazi s obzirom da ih je onaj Dean Hall zeznuo i uzeo kintu, ne bi me cudilo da imaju neke totalne amatere :)
Al opet od ~60M prihoda da nisu mogli obezbediti normalan fps, da ga jbs...
E da pricaju o serverima od 75 do 100 ljudi, a i ovako dosta fpsa opada i zbog servera a kako ce tek to raditi boze sacuvaj, kad bi uslo 20+ ljudi u Cherno mislim da bi imali Foto-album :) 1 po 1 fps bi tekao :) 

Link to comment
Share on other sites

Patch ukratko kaze, rad na renderingu, kasnije fokus na optimizaciju istog, vracaju "zarazene", ispravljaju poznate bugove, "novi" Cherno i jos nekoliko stvarcica

http://steamcommunity.com/games/221100/announcements/detail/85925131387907529

Ako stvarno ispeglaju ovako igru, možda je i uzmem, mada ne gajim prevelike nade oko same optimizacije zbog endžina na kom radi ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.dayztv.com/post/dayz-q-a-with-brian-hicks-18th-october-2015/ 

Evo vam Q/A sa Brian Hicks-om..pa citajte...samo me zanima ko je birao ovako glupa pitanja, i sto preskacu toliko FPS drop/ DEsync etc... zar toliko ulivaju nadu u sledeci Engine? bas me zanima sta ce biti...

Pa birali su sami pitanja, vidiš da je dayztv u pitanju :) 

A oni nemam pojma šta rade, nisam pratio novije statistike da vidimo gde se nalaze sa igračima, ali očigledno nemaju pojma šta će i gde će.

Link to comment
Share on other sites

Instalirao sam Experimental za 0.59, i sta znam posto nestabilno radi mogu biti zadovoljan, fps u chernu i gradovima po 15-20-25 :) A ovako izvan od 30+ do kad udjem u kuce neke bude i 110 :)
E sad 75 ljudi, mnogo bolji osecaj vidjao sam ljude u skoro svakom mestu gde sam otisao.
Red9 novi pistolj puca okej, VSS-a nisam nasao/nit trazio, onaj CZ61 Skorpion nije losa puska, Gas maska i tako te stvari su okej uradjene, sad se cekaju pecevi na ovaj update exp. tek su kod drugog bice kontam 10 :D uskoro ce i lada niva i stojdza i autobus :) 
nadao sam se da ce danas pec 3 al nista izgleda...

Link to comment
Share on other sites

http://www.dayztv.com/post/dayz-q-a-with-brian-hicks-18th-october-2015/ 

Evo vam Q/A sa Brian Hicks-om..pa citajte...samo me zanima ko je birao ovako glupa pitanja, i sto preskacu toliko FPS drop/ DEsync etc... zar toliko ulivaju nadu u sledeci Engine? bas me zanima sta ce biti...

Pa birali su sami pitanja, vidiš da je dayztv u pitanju :) 

A oni nemam pojma šta rade, nisam pratio novije statistike da vidimo gde se nalaze sa igračima, ali očigledno nemaju pojma šta će i gde će.

Otkad su izdali igru ja mislim da oni ne znaju gde ce i sta ce. Secam se prvi put kad sam usao u igricu(pre 2 godine) i kad udjem sad apsolutno nema nikakve razlike. Osim sto su neke puske dobile druge skinove i imena. Npr kad su ubacili AUG,to je bukvalno m4a1 samo drugaciji skin. Ja se samo nadam da se nece desiti ono najgore sa igrom...

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.dayztv.com/post/dayz-q-a-with-brian-hicks-18th-october-2015/ 

Evo vam Q/A sa Brian Hicks-om..pa citajte...samo me zanima ko je birao ovako glupa pitanja, i sto preskacu toliko FPS drop/ DEsync etc... zar toliko ulivaju nadu u sledeci Engine? bas me zanima sta ce biti...

Pa birali su sami pitanja, vidiš da je dayztv u pitanju :) 

A oni nemam pojma šta rade, nisam pratio novije statistike da vidimo gde se nalaze sa igračima, ali očigledno nemaju pojma šta će i gde će.

http://steamcharts.com/app/221100 

 

Link to comment
Share on other sites

alfa: ubacujemo stvari dok god mozemo
beta: sredjujemo/optimizujemo stvari i igru
jedino me to tesi :) 
i ono sto planiraju bar pet godina posle bete da izlaze pecevi :D bar im to nece biti tesko 

Pitanje je i momenta - sad već imaju jaku konkurenciju i to još neka velika imena. Pa onaj H1 treba da bude free 2 play, sve to utiče.

ARK je isto došao, iako nije ista stvar sigurno je ćapio deo igrača.

Link to comment
Share on other sites

A pazi ne znam kad si poslednji put igrao kojote, al u sumi i po polju svako ima skoro 40+ 50+, kad udjes unutra u kuce itd imas do 75, a ovako na ulici u selima/velikim gradovima pada fps na 20-25 zavisi od ljute masine koju posedujes :) 
Evo danas sam instalirao po preporuci drugara onaj Razer Game Booster i sredio mi je procese i te gluposti i povecao mi fps bas u kuci imam do 75, sad trcim od puste do cherna usput mi je 30-35 onako ne bole oci normalno za igrati (nije norm al znas sta hocu da kazem :D ) 

Ja im dajem sansu sve dok ne budem ko ovaj crnja iznad :D
ps: lazem kroz sumu mi je 40+ :) 
ps2: upravo prilazim pusti i pada na 25-30 al to je selo znaci opet mogu ocekivati od cherna 20-25 :D
ps3: stigoh u cherno sa ovim boosterom mi je 25-30 pomogao mi je stvarno iako nisam ocekivao...
ps4: posto smo trenutno u igri, pa probamo sve i svasta da "optimizujemo" igru, mnogo veliku ulogu igraju ove opcije, sceneComplexity i viewDistance i  tako te to sve po sebi i svom odgovaranju podesiti :) 

 

 

Edited by Geno
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...