Jump to content

Igraci koji su menjali prvobitne pozicije?


Neptune

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Treba mi za neki seminarski primer igraca, koji je menjao klubove i nije igrao dobro sve dok nije promenio poziciju, ili dobio vise slobode u igri i sl, i onda je poceo da igra odlicno? Primera radi, neko ko je igrao kao levo krilo u svim klubovima, ali je onda presao u klub u kom ga je menadzer stavio na (polu)spica, i onda je postao car? Ili mu je jednostavno dao drugaciju ulogu u timu? Moze i neko ko je bio ok, i solidan igrac, a onda postao jako dobar posle te promene?

 

Hvala!

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

geret bejl ti je najbolji primer za to..

decko je poceo na beku, pa onda krilu i zavrsio kao poluspic

 

sinisa ti je poceo kao krilo a kasnije su ga u romi prebacili na levog beka pa je u sampi igrao stopera... ali ono, on je sabijao i na krilu i na stoperu :) u svoje vreme ofc

 

kada se setim jos nekog primera, editujem post...

Link to comment
Share on other sites

Thierry Henry, igrao krilo u juventusu, jako mlitavo, presao u Arsenal i poceo da igra spica. Dalje znas sam. Iako je cesto znao da i sa leve strane napada u Arsenalu, ali to je vise bilo "free roaming(?)" nego njegova pozicija. 

 

Fabregas je poceo kao klasican centralni vezni u tandemu sa Vierom(mada je rekao da je to igrao jos i u barsi kao klinja), iako je i tad igrao dobro, najbolje je igrao i najvise pokazao na tom nekom AMC-u.

 

Koliko se secam, Kolo Ture je igrao zadnjeg veznog ili nekog wing beka kad je stigao u Arsenal, tu nista nije pokaozao i preporodio se prelaskom na stopera.

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Thierry Henry, igrao krilo u juventusu, jako mlitavo, presao u Arsenal i poceo da igra spica. Dalje znas sam. Iako je cesto znao da i sa leve strane napada u Arsenalu, ali to je vise bilo "free roaming(?)" nego njegova pozicija. 

 

Fabregas je poceo kao klasican centralni vezni u tandemu sa Vierom(mada je rekao da je to igrao jos i u barsi kao klinja), iako je i tad igrao dobro, najbolje je igrao i najvise pokazao na tom nekom AMC-u.

 

Koliko se secam, Kolo Ture je igrao zadnjeg veznog ili nekog wing beka kad je stigao u Arsenal, tu nista nije pokaozao i preporodio se prelaskom na stopera.

Henry nije bas dobro poredjenje jer je on pre nego sto je dosao u Juve u Monaku bio klasican spic i sabijao je. E sad sto su tamo istripovali da je bolje na krilu ne znam, cim je vracen na spica nastavio je da caruje. Tako da nije "bio je ok dok ga nisu stavili na spica gde je eksplodirao" sto se u topiku trazi vec je varijanta bio j eodlican spic pa bulja krilo pa opet odlican kada su ga vratili u spic :)

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu reci da sam gledao Anrija u Monaku, ali na par strana sam procitao da je igrao tamo LW. Posto se ne mogu najjasnije setiti sta je igrao na svetskom 98', sad sam pogledao i tad je igrao LW, a te godine je otisao u Juve. No nebitno, preporodio se kad je presao na spica, iako je bio sasvim dobar i na krilu, ako izostavimo Juventus. :)

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Zigic koga su prebacili u fudbal.. xD

 

Stankovic je igrao sve moguce pozicije u veznom redu, pa chak maltene i nekog polu-shpica svojevremeno u Zvezdi, zatim dm-a u Laciju u pochetku, pa krila (prvo desno, pa levo), pa odatle polu-shpica i na kraju centralnog :) i opet su ga shetali u Interu :) chovek je jednostavno bio zmaj :) ali to ti mozda nije adekvatan primer eksplozije.. hajde ovako - RVP koji je igrao na mestu levog veznog (Fejenord), a onda levo krilo i na kraju shpica :) u principu i Zaneti (Havijer) je dobrih par godina karijere proveo u veznom redu, pre nego shto je postao legenda u poslu i poziciji beka na kojoj je od tada :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu reci da sam gledao Anrija u Monaku, ali na par strana sam procitao da je igrao tamo LW. Posto se ne mogu najjasnije setiti sta je igrao na svetskom 98', sad sam pogledao i tad je igrao LW, a te godine je otisao u Juve. No nebitno, preporodio se kad je presao na spica, iako je bio sasvim dobar i na krilu, ako izostavimo Juventus. :)

U Monaku je bio spic, on i Trezege. http://www.transfermarkt.co.uk/en/as-monaco/historische-kader/verein_162_1997.html  Krila su bili Guily,Lamouchi etc

 

edit: Sad bas pogledah po netu, stvarno na dosta mesta pise da je bio LW a i da je striker, e sad s obzirom da sam gledao njegove utakmice nije mi jasno. Mozda je to kao zvanicno LW, "povucen i udaljen" od klasicnog spica, ali svejedno nije imao spica na svojoj strani, bio je najistureniji. :D Mrzi me da crtam kako bi to bilo pozicionirano. 

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

luiz u celsiju ispao bolji zadnji vezni nego stoper,baptista je igrao zadnjeg veznog pa je prekomandovan u napadaca,alan smit je poceo kao spic pa je zavrsio u veznom redu,mozda ce i runi njegovim putem,primera je bas mnogo,skols je igrao kao ofanzivni vezni,cesto poluspic pa je drugi deo karijere igrao zadnjeg veznog,to je ono cega sam se setio u trenutku :)

Link to comment
Share on other sites

kompany - u belgiji igrao sredinu, cak je bio dosta i ofanzivan, kako je presao u city prvo zadnji vezni i sad je jedan od najboljih shtopera na ostrvu.

 

maskerano - isto kao kompany.

 

dusan basta :) kao klinac bio desni bek, malo po malo ofanzivni bek, pa klasican MR i sad igra desno krilo..

 

filip lam - ceo zivot igrao desnog beka u bajernu (u reprezentaciji nemacke ponekad i levog), a sad kod gvardiole igra zadnjeg veznog...

 

javier zanetti - igrao covek gde je stigao :) bek, zadnji vezni, sredina :) gde god da su ga stavili on je sabijao :)

 

samuel etoo - za njega mi je interesantno npr da je ceo zivot igrao klasicnog spica, a kod murinja u interu je igrao kao krilo i sabijao..

 

ako se setim jos nekog, pisem... poz

Edited by dMan

radim iskljucivo po preporuci

Link to comment
Share on other sites

Pa evo, od ovih 'mojih', Lucas Leiva (Liverpool) je trebalo da bude tipični brazilski AM - asistencije, driblinzi i golovi, sakovao opasno, i Benitez ga je poslao u teretanu, pa stavio na defanzivnog veznog. Nije da je nešto eksplodirao, mnogi ga i dalje ne podnose, ali postao je važan deo tima, i prema mišljenju menadžmenta i navijača. Bez njega Pul prima otprilike gol više po utakmici nego kad on igra - što jes', jes'...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li se slažete ali isto važi i za Runija, u zadnje vreme ume da ga stavi kao i AMF-a i mogu reći da jako sabije tu poziciju zato što em što vrhunski obavlja napadačke poslove, ali ujedno i iscaruje pa se vrati u odbranu i automatski pokušava da iz odbrane što brže prenese težište igre u napad i tako ostvari moguću kontru/polu kontru.

Edited by Aleksandar.

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Zar nije bio onaj lik u Partizanu sto je igrao stopera ceo zivot i onda u jednoj utakmici (cak mislim da je bio revans protiv Newcastle-a u kvaliju za LS) stavljen da igra spica?

To je onaj iz Makedonije valjda, Milan Stojanovski ,  ali on je koliko znam bio i spic i half, tada se polako gasio taj tip igraca, igra odbranu dok sve ide fino, ako se juri rezultat prebacis ga u napad zato sto ima te odredjene sposobnosti, kao sto je Murinho stalno gurao Hutha u napad kao izmenu pri kraju utakmice i onda ga ovi samo gadjaju u glavu ... 

Edited by ArktickaLubenica
Link to comment
Share on other sites

Micah Richards iz City-a , prvobitna pozicija mu je stoper to i cesce igra , zavisi od povreda igraca u timu , pa je jedno vreme igrao zadnjeg veznog pa sredinu pa iza spica na par utakmica koliko se secam :) bio nekada jedan od najtalentovanijih mladih igraca na svetu dok ga nisu povrede usrale

Edited by KOНФУЗНИ

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

a Vujadin Savić, koga je Zeman gurao u špic, sećamo se tekme protiv Apoela na Marakani

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Retko ko se seća da je Sergej Barbarez bio solidan na sredini a onda je postao špic i izdominirao..

 

Kasnije je u repki, i to čini mi se baš protiv nas u nekim kvalifikacijama, igrao i štopera!

 

Walter Samuel je bio isto špic na početku karijere ali mu je neko posle objasnio da treba da se vrati pozadi i da bije..

 

Kivu je poceo kao levi bek, ali je u Romi pomeren u vezu, pa posle vracen u interu na stopera..bio je kao sada sto je Vertongen recimo..

 

ne mogu vise da se setim..ali mogu da se setim sigurno vise ljudi koji ne znaju nista ni na jednoj poziciji :), kao stefan savic, tomovic, krasic i slicni..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...