Jump to content

Heroes of the Storm - slobodna diskusija


Grotar2

Recommended Posts

29 minutes ago, SerbCommando said:

Inace tih 10 placementa imaju istu tezinu kao narednih, recimo, 50 partija. Nije kao da tih 10 partija odlucuju tvoju sudbinu (kao sto je bilo sa onim predsezonskim placementima). Nego sistem gleda sto pre da ti dodeli neki rank,  a sami placementi mogu da te pomere mozda 2-3 divizije gore dole od one gde si zavrsio predsezonu, nista spec.

Ja sam u placementima imao samo jednog ludog rusa, sve ostalo je bilo idealno bukvalno, ali to je silver. Najvise sljama ima po diamondu i platinumu :):):) (a ne treba tako da bude, vec verovatno obrnuto).

Istina, MMR skokovi/padovi u placementima je isti kao i u narednih 50 partija, treba od prilike 100injak da ih odigras da se uncertainty level normalizuje (veci ja sa malim brojim partija, kako uzorak raste, taj lvl pada). Tako da valja pobedjivati dok se ne stabilizuje, posle je tesko iskociti iz tog MMR-a koji ti ostane. 

Za diamond igrace i toxicity je true, a i za master, to je taman taj nabedjeni nivo ljudi sto pretenduje da udje u top 200 i ima neke zelje da budu pro/semipro, pa krecu sa rejdzom i flameom jos u lobbyu :D al jbg. Moj je utisak da ako nista drugo, da je flame ravan skoro nuli, valjda se svi boji silenca.

18 minutes ago, SpiRo said:

9 meseci sam dobio [roflmao]

Stopiran je Ascend ^^

Alal vera :D

Imas neki drugi account? Dokle si bio stigao sa ascendom?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LoSmi said:

Alal vera :D

Imas neki drugi account? Dokle si bio stigao sa ascendom?

Plat 3 ^^

Ma imam akaunte ali nema volje. Pogledacu da ga prodam i da uzmem OW. Ako neco oce uopste da kupi 9 meseci sajlensovan akaunt, ako ne poklonicu ga nekom[roflmao]

Link to comment
Share on other sites

od 5 poraza danas, 3 partije mi je 1 saigrac bio DC, ostale pukli u draftu gde ljudi pikuju tracera vs greymane/butcher/tyrael/johanna compa :D i tako taj fazon. Jedva cekam da se iskobeljam iz ovog diamonda, koji cancer od lige, svaka susa od 2.5k mmra pa nadalje se sjatila

Link to comment
Share on other sites

Ja u HL 20-6 W/L, 76% win za sada (poslednju igrao sa Rexxarom i pobedio :)). Meni se cini da se situacija popravila :):) Glavni razlog je, cini mi se, sto dobijam jednu ili dve divizije gore-dole, tako da ako si jaci od onog gde si smesten, ovaj put mozes da carry. Malo je haos na ovim visim ligama jer ima puno laznjaka sa prenaduvanim MMR-om, ali kada malo takvi potonu docice sve na svoje. U svakom slucaju, ko se u sledecoj sezoni (2) bude osecao zaglavljeno u nekoj ligi, verovatno tu i pripada.

Evo recimo danas sam igrao TL, jebene traume iz team lige, dodju dva friends of friends, i jedan krece sa pricom kako ga je placement stavio u platinum 1, a bio je diamond. Krece garden of terror, likovi igrali artanisa i anubaraka... Tri puta sam ja ulazio u terrora kao valla pored dva tenka, i to na 12-13 sekundi pre eksplozije terrora. Pingas, podsecas, oni se odusevljavaju kako su rektovali chromie... Eto, a takvi ce posle prvi da se zale kako nova HL ne valja.

Veliko je sr**e u diamondu, trebace vremena da se isfiltrira, naravno sve pod uslovom da blizzard ne podlegne pritisku i da ne pocne da mi ubacuje trolove iz bronze u ekipu kada pomisli da i oni treba da pobede neku. Ili da ce dijamantic da napusti igru ako iz platine padne u gold. Sve dok spaja samo bliske divizije, sistem ce raditi.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Usao u Master sa skorom 39-27. Patnja ziva, ako ste u mogucnosti imate nekog druga slicnog levela, svakako preporucujem duo que. Previse autisticnih kretena u diamond ligi, a bogme ima i grandmastera koji su naspamovali po 200 partija sa 50%+ koji jedva da imaju 3k mmra. System mi je i dalje njesra, usudio bih se da kazem da je trenutno gore stanje nego pre patcha. Partije se u glavnom gume jos u draftu, prosto ljudi nemaju blage veze sta rade, ono upadnu i pikuju sta su prvo zamislili bez obzira na enemy team, "hehe igra mi se raynor" fazon... fuj bre. Climb ka GMu ce biti odlozen 4 dana zbog silenca koji sam popio malo pre, curtosy of autistic valla i imbecilnog tassadar picka.

Edit: dobio sielnce dok sam bio u draftu za novi game :D to samo blizzard moze. silence + loss + leaver penatly.

piso sam im ticket da im se najebem mame

Edited by LoSmi
zbog sira
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ni usao od kad sam dobio silence. Ne mogu sada da se bakcem da pisem po kojekakvim forumima za prodaju akaunta posto idem na more. Ali posle mora cu videti kako sta, ako uopste nekog zanima da uzme sajlensovan akaunt. 

3 hours ago, LoSmi said:

Usao u Master sa skorom 39-27. Patnja ziva, ako ste u mogucnosti imate nekog druga slicnog levela, svakako preporucujem duo que. Previse autisticnih kretena u diamond ligi, a bogme ima i grandmastera koji su naspamovali po 200 partija sa 50%+ koji jedva da imaju 3k mmra. System mi je i dalje njesra, usudio bih se da kazem da je trenutno gore stanje nego pre patcha. Partije se u glavnom gume jos u draftu, prosto ljudi nemaju blage veze sta rade, ono upadnu i pikuju sta su prvo zamislili bez obzira na enemy team, "hehe igra mi se raynor" fazon... fuj bre. Climb ka GMu ce biti odlozen 4 dana zbog silenca koji sam popio malo pre, curtosy of autistic valla i imbecilnog tassadar picka.

Edit: dobio sielnce dok sam bio u draftu za novi game :D to samo blizzard moze. silence + loss + leaver penatly.

piso sam im ticket da im se najebem mame

Ma da, na pick-ovima odma vidis bolide. Kad uzmu Novu na Battlefield of Eternity dobijem odma pomracenje uma..

Sta da ti kazem, gl.. A ja odo da uzivkam mesec dana na moru ^^

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, LoSmi said:

Partije se u glavnom gume jos u draftu, prosto ljudi nemaju blage veze sta rade, ono upadnu i pikuju sta su prvo zamislili bez obzira na enemy team, "hehe igra mi se raynor" fazon... fuj bre.

Jbg, kada je u predsezoni svaki kreten mogao da bude rank 1, samo da je napravio novi nalog ili da je igrao u party sa boljim od sebe. Sta drugo da kazem kada takav profil licnosti moze da bude diamond. Iskreno, meni deluje da je sistem sam po sebi sada bolji (dobijam priblizne divizije sve vreme, sto je kljucno), ali jbg. trebace vremena da se procisti sav taj sljam, ne moze preko noci. Blizzard je toliko zasrao sa predsezonom, upropastili su celu igru maltene. 

Iskreno, mislim da se ova igra nece oporaviti, ne ocekujem nikakav dramaticni rast u popularnosti, jer blizzardovi hard core fanovi, dalje, ljudi koji su godinama zeleli da probaju novu mobu sveze krvi, kao i zaljubljenici u ovu igru na prvi utisak - taj talas igraca je vec dosao u igru - ovo je sve sto je ostalo od njih. Jesu oni blizzard i jeste ovo igra o blizzardovim herojima, ali oni koji se na to loze, vec su u igri. Sanse da zadrze te velike talase novih igraca su propustili nedostatkom muda da naprave kompetitivnu igru. Umesto toga isli su na "sigurno" da svima obezbede 50% win rate. Teoretski lepo zvuci, malkice je drukcije u praksi.

Jedinu (poslednju) sansu za ovu igru vidim u novom Arena modu, posto vidim da su te arene novi trend (Battlerite, MXM), nije klasicna moba nego sibanja heroja od par minuta. To ce privuci novi talas igraca u igru, a posto HotS nije prava moba bice brz tutorial i za glavni mod igre. Ali ako i taj mod izbace kao polu-proizvod koji ce doradjivati usput, gotovo je.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Lolz za arena mod. To ce biti random bezumlje, svrha ce mu biti da udjes u game i udaras glavom po tastaturi na 5-10min koliko ce vec trajati. Ono, stress relief klasican, nikakav efekat na shit system i neku popularnost nece imati bar ja mislim.

Dok god ne nameste da je MMR = rank sto se mene tice bice shit system. Ne moze lik sa 200 partija i jedva 3,2k MMRa da bude top 100 EU :D nikako. 

Jos 3 ipo dana do isteka sajlensa. Taman loma u QM da odigram heroje koje ne stignem u HL.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LoSmi said:

Lolz za arena mod. To ce biti random bezumlje, svrha ce mu biti da udjes u game i udaras glavom po tastaturi na 5-10min koliko ce vec trajati. Ono, stress relief klasican, nikakav efekat na shit system i neku popularnost nece imati bar ja mislim.

Rekao sam da ce to navuci nove igrace, jer bas kako si ga opisao znaci da ces moci da pozoves bilo koga da igra sa tobom, a taj neko nece biti u fazonu, cekaj kako cu ja to, nikad tako nesto nisam igrao, talenti, itemi, buildovi, taktike, mora psihicki da se pripremim i sl... Nikada nisam rekao da ce Arena biti novo jezgro igre po kvalitetu. Samo ulaznica u Heroes of the Storm svet, i to poprilicno efektna. Tada cemo verovatno imati i neku kampanju za HotS, nekako su Heroji uvek bili u drugom planu blizzardu. Sto mozda i ima smisla, fokus su bacili na svoj novi univerzum Overwatch. Po meni je igra mnogo bolja, raznovrsnija i igrivija nego sto je bila pre pola godine recimo... 

Inace, jedan od najvecih problema je izgleda sredjen, a to je razlika u MMR-u u okvru ekipe... bar iz iskustva to mogu da primetim (dobijam diviziju max dve gore dole). Sada jos svi treba da prodju kroz taj sistem (znaci da ne izgubis jer ti je pao neko ispod 1000 mmr samo zato sto je sistem namestao priblizan average MMR).

Drugi problem je po meni sto neko od 200 partija uopste moze da ima 3200 MMR, i da bude u masteru i grandmasteru... Jer ti koji to postignu su 99% smurfovi, a taj MMR je privremen i verovatno ce se sa partijama vremenom stabilizovati (citaj: pasti). Sadasnji problem je sto iako bi tog smurfa doveo gde pripada posle par stotina partija, on ce za to vreme praviti gluposti po masteru i diamondu, jer mozda on zna da igra iznad proseka, ali valjda taj master i grand master treba da predstavlja mnogo vise od "znanja" da treba da ides push na core ako su im 4 igraca mrtva u 25 min (mada mnogi u diamondu to jos uvek ne znaju, toliko je merodavna bila ta predsezona za bilo sta). Ali to drugo ne verujem da ce se promeniti skoro, iz nekog razloga blizzard voli te smurf accounte, i ne trudi se da im oteza bilo sta - naprotiv, oni su precica za napredovanje. Zapravo to je treci problem. Drugi je taj da mora da usklade rankove i MMR, a ne da jedan juri drugi non stop.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Upao sam sa likovima u stack-u i svi su uzeli specijaliste, nista uzmem i ja specijalistu i pobedimo. Request-ujem da udjem u party i prime me. Sledeci gejm igramo 5 warrior-a i pobedimo. Sledeci gejm igramo 5 support-a i pobedimo za 8:30 minuta. Dobro su sredili matchmaking [roflmao]

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, SpiRo said:

Upao sam sa likovima u stack-u i svi su uzeli specijaliste, nista uzmem i ja specijalistu i pobedimo. Request-ujem da udjem u party i prime me. Sledeci gejm igramo 5 warrior-a i pobedimo. Sledeci gejm igramo 5 support-a i pobedimo za 8:30 minuta. Dobro su sredili matchmaking [roflmao]

nije to nego ste vi mnogo dobri :) ne mogu da nađu drugog da vas mečuju po kvalitetu a opet ne mogu da vam napišu "e mnogo ste dobri, ne možete da igrate".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...