Jump to content

SPLIT: Kako zaštititi povređeni skočni zglob?


millanče

Recommended Posts

Ma hajdžek: 

 

Čime je najbolje zaštiti razjeban skočni zglob za igranje fudbala? Ortaci sastavili neki tim i zezaju se po beton lizi, vole bih da im se pridružim na proleće, makar na treninzima na dopunjavam broj. Krenuo sam sa dijetom i skidanjem kilograma, ali problem je šutiranje/blokiranje lopte, jer je desni skočni sjeban sa bezbroj izvrtanja.

 

Nabvio sam neku elastičnu traku koja se navuče na sopalo pa se onda umota 2-3 puta oko stopala i članka, pa na čičak učvrsti, a peta ostaje slobodna. Da li bi trebalo možda još nečim to osigurati (bandaž trakom? spolja ili ispod ove elastične? na čarapu ili ispod?) Fora je da ipak ne ucementira zglob previše, da bih mogao i trčati, a da, opet smanji mogućnost novog izvrtanja koliko je moguće... Zglob je, otprilike, u takvom stanju da počinje da boli posle oko 2km relativno laganog trčanja po suvom, tvdrom fudbalskom teternu, ili posle 6-7 jačih šuteva/izbijanja lopte, a da postavim desnu nogu da blokiram nečiji šut jednostavno NE SMEM, znači blokada neka u mozgu od poslednjeg stradavanja zgloba...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Primetih pre neki dan da zglob lako podnosi kros spravu u teretani (no pain) i traku za trčanje (minimal pain :-), dok levo koleno radi obrnuto - kul mu je traka, malo se buni na krosu, ali nema potrebe za bandažiranjem. Ipak je to bio prvi termin u teretani, računam da će dalje zglobovi sve više jačati i bolje podnositi napore. Nastaviću da skidam kilograme i nabijam kondiciju na ovima, možda će i zglob ojačati i oporaviti se skroz u međuvremenu...

 

Naravno, kad rešim da stanem na teren, radiće i zavoj za svaki slučaj :-)

 

Neki general tip koja hrana/vežbe/hemija najbolje pomažu kod oporavka i jačanja kolena/skočnog zgloba?

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Za koleno je najbitniji kvadriceps, za skočni predpostavljam da je list...Cepaj sve redom - čučnjeve, leg press, sve one mašine za prednju i zadnju ložu itd, naravno kreni sa malim težinama i prilagođavaj polako, ne forsiraj ništa. Zagrevanje obavezno -traka, bicikl, a na kraju obavezno istezanje. O ishrani smo pričali - znači izbaci voće  [roflmao]  (drži se i ostalih principa), što se hemije tiče zavisi od finansija - whey, glukosamin/msm/chondroitin, glutamin itd

Edited by BojaNBG
  • Upvote (+1) 1

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...