Jump to content

Koji SSD iz niže klase?


Doca

Recommended Posts

jok, ne koristim ga na XPu. instalirao sam win7 sp1 64bit i radi on brzo, ali mislim da mu nije to max.. evo npr. sad sam sa SSDa kopirao na interni i externi hard koji ima usb 3.0 i sa njih na SSD i kopira ga 90-110mb/s (toliko mi je kopirao i wd500aals)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Uf, ostao ti je u BIOS-u SATA kontroler podešen na Compatibility (IDE)...

Trebalo je pre reinstalacije da prebaciš na AHCI.

 

Može to i na živo, al moraš strogo da ispratiš šta piše ovde:

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=313676


Takođe ako je Intel ploča u pitanju, vidi da instaliraš sledeće ovo posle ove akcije.

Link to comment
Share on other sites

pratio sam korake sa linka i odradio ceo postupak. jedino sto se razlikovalo jeste, da kad sam otisao u biosu u "Integrated Peripherals" nisam imao OnChip PATA/SATA vec ATA i u njemu jedino sto sam mogao da menjam jeste "RAID" iz IDE U AHCI

 

pa sam potom odradio ponovo AS SSD Benchmark i dobio ove rezultate koji se ne razlikuju nesto previse od prethodnih

 

ssd3.jpg


e da zaboravio sam da dodam, mb mi je MSI

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

zvao vip house da zamenim ssd i bili su u fazonu moze ako hard nije bio u ambalazi koja se sece (kontam da se svi ssdovi prodaju u tom sranju). cimali me da odnesem na proveru, lik ga benchmarkovao na licu mesta a rezultati bili losiji nego kod mene pa ga je odmah poslao na reklamaciju i sad cekam novi :)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

lol, šta tebe boli kurac, nisi ga ti pakovao, a nisi mogao da ga materijalizuješ van pakovanja bez sečenja i ako ti ne radi kako treba to pa treba da ga reklamiraš, to nije tvoj problem. Mislim, ok, prihvatili su ti i sve to je ok ali taj detalj mi je skroz wtf, "ako ste kupili predmet i izvadili ga iz ambalaže, ne važi vam garancija" :D 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...