Jump to content

VGA / DVI frka


Pesma-mrtve-dece

Recommended Posts

Elem, da ne duzim zasto i kako.

 

Na poslu imam komp koji ima ovu graficku karticu - MSI gtx 650

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127720

 

Carevi shefovi nisu gledali sta kupuju i kupili su monitore sve koji imaju samo VGA izlaz. Ova kartica ima jedan VGA, jedam DVI (mislim da je ovo DVI-D dual link), i HDMI. Jedan monitor mi je prikljucen normalno na VGA i na njemu radim. Treba mi drugi da prikljucim ali ne znam kojim to adapterom se radi, ako se radi.

 

Jel postoji nacin da se vga monitor usteka u taj DVI ili HDMI slot? Ili da cimam da kupe drugi monitor ?

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Običan jeftini adapter radi samo na DVI-I, jer on prenosi i digitalni i analogni signal pa se s adapterom izdvoji samo analogni.

DVI-D je samo digitalni, tako da nema leba nego kupovina monitora koji ima DVI ili HDMI ulaz.

Alternativno, ako je u pitanju Intel procesor sa integrisanom grafikom, ako ploča ima onaj Virtu kurac i ako je izveden VGA izlaz sa integrisane, u teoriji to može da se natera da koristiš integrisanu i diskretnu grafiku istovremeno, pa onda dva monitora na odvojene VGA izlaze, al nisam to probavao nikad.

Link to comment
Share on other sites

Neko je ubo komponente bas dobro :)

DVI-D na VGA adapter je skoro nemoguce naci kod nas, ili bar bilo kad sam ja pokusavao da izbacim signal sa laptopa koji je imao samo display port na monitor sa VGA ulazom pre koju godinu. A i ono price oko cene su bile 50ak evra. Realno bolje uzeti monitor sa DVI ulazom.

Ovo sto Vudu kaze mozes da pokusas, ali ne znam kako ce to bas raditi, pogotovu ako karticu koristis i za neki rendering prilikom modelovanja. Ako ne koristis, a ploca ima solidniju Intel integrisanu grafiku sa VGA i DVI-I portovima prebaci sve na nju :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...