Jump to content

RoboCop 2014


Slađan

Recommended Posts

Meni je od celog filma samo ostao utisak koliko je do jaja film od ovoga mogao ispasti da se nisu izretardirali. Posebno mi se svideo početak, majstorski su smisao postojanja Robocopa preveli u moderno doba, ali posle je sve postalo bland generic holivudsko PG13 sranjce. Šteta, obzirom na potencijal koji je imao film...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

neverovatno, ali robocop2 nije u predprodukciji iako je film udvostrucio ulozeni novac (a pare od bluraya ce tek od juna da krenu da stizu)

meni je taj film isto sasvim ok, verovatno jer sam ocekivao da ga mrzim zdushno...naravno da je streets behind verhovenovog filma =o)

 

za jacka ryana...kenet brana je najkrivlja osoba u vezi sa tim zlocinom prema filmskoj umetnosti - on je reziser! sto se prihvatao posla sa scenarijom koji nije ni za potpalu?

Link to comment
Share on other sites

Zato što nikoga više nije briga za njegovo šekspirovanje, što je šteta :(

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ja baš sam aktivno rešio da ne gledam novog Robokapa i svesno sam odlučio da me ne interesuje i da ću da zaboravim da tako nešto postoji i popustio sam i opet odgledao i u fazonu sam da je ok ali veoma nepotreban film. Nema šarma uopšte, a poenta je tu negde, mada je prežvakano nebitna. Super mi je onaj deo kada ga pumpaju lekovima i generalno to doštimvanje njegove ličnosti. Tome da su malo više posvetili pažnju, možda bi i bio bolji film, ovako je whaeva maaan.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pazi, ok ako je imao hipoteku za kucu, ili su mu trebale pare za nesto drugo...al nek prizna i nastavi dalje

majkl kejn je glumio u jawsu 4 koji je govno od filma i kad su ga pitali "pa jeste vi videli koliko je to los film" on je odgovorio "nisam video taj film, ali kuca koju sam platio njime je predivna"

sumnjam da brana kao glumcina nevidjenog kalibra (i sasvim solidan reziser) ima problema da nadje posao...stvar je samo stava prema istom

Link to comment
Share on other sites

Zato što su baje koje vrte pare u fazonu "slušajte gosn Brana, dečki su skrpili ovaj scenario tako da ga može razumeti prosečno retardirani gledalac, vaše je samo da sve to izrežirate i držite se rokova, kaj ne? Nikome se ne fućka za te vaše artsy-fartsy besmislice, i ovo što vam činimo je previše, jer se bar ponešto razumete u režiju i te stvari, a ako vam se ne sviđa, prvi let za London je za čuku vremena, pa tamo režirajte sabrana Šekspirova dela u tamo nekom palanačkom teatru, jebo vas on..." :(

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

najsmešnije je što da je produkcija tog filma trajalagodinu dana duže, bilo bi lepo zaoštravanja ovog oko ukrajine pa bi cela priča bila interesantnija prosečnom gledaocu...ovako motivi glavnih likova nisu interesantni ni amerima, kamoli internacionalno =o) meni je jedini zabavan momenat u filmu xaro xoan daxos i njegov "twist" =o)

Link to comment
Share on other sites

Da da odličan je crnja, mada sam ja očekivao da ona spremačica tu odigra neku ulogu

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Robocop (1987) / (2014)

 

Odgledah, što bi mladi rekli, back to back, body to body, i imam šta da kažem! Prvo, Verhovenov Robokap je, da ublažim, ok film gledano iz današnje perspektive. Tipičan je SF film osamedesetih sa tipičnim glavnim zapletom (da korporacija drži pod kontrolom policiju a samim tim i kriminal) i tipičnim raspletom (Robo pobeđuje gde u ključnom momentu ima pomoć čoveka). Ta dva elementa se u novom Robou nisu promenila, osim što je u novom, u skladu s vremenom, smanjena bitnost kriminala, a pojačana bitnost korporacije u smislu da korporacija sada prkosi direktno državi.

 

Nemam pojma zašto je originalni Robokap bio toliki hit, pretpostavljam jer je taj sajberpank tada bio nov naročito na filmu. Po meni, originalni Robokap je dobar u smislu što je priča jednostavna i sam Robokap nije bitan. U stvari u oba filma glavni lik je sekundaran u odnosu na opštu priču i zbog toga je ovaj novi bezveze jer je ova priča odavno ispričana. Dobar je segment sa Semjuelom jer je suštinski satiričan iako ima bezveznih preterivanja (kao kada on psuje), ali ni on nije nov samo je lepo prikazan.

 

Dakle, blago sam razočaran s oba filma, prvim jer je treš (i to ne treš na neki seksi način), drugim jer je nedovoljno nov, znači bespotreban.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Šta je treš u drugom delu da mi je znati, ne samo da su pojačali ceo taj  korporacijski vajb, već su uveli i genijalan twist glede glavnog negativca (improved robocop kojeg pokreće mozak okorelog narko boss džankija, genius).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

meni je sem džekson u ovom novom bio apsolutno najgori deo celog filma. Kapiram da su oni ciljali na neku modernu satiru fazon Bill O'Rajli ali meni to uopšte nije bilo zanimljivo ni smešno. Kontam da su time hteli da zamene one TV isečke iz original filma koju su veoma kratko, jasno i naivno prikazivali koliko je svet u sranju i vukli su dosta elemenata iz tog vremena koji su bili aktuelni (hladni rat sa rujama i pretnje nuklearkama). Ovde mi to prosto nije imalo ikakav impakt jer nema nikakvog dodira sa realnošću u ovom trenutku. Da su ubacili segment sa dronovima koji ubijaju masu ljudi, a koje kontroliše neko preko pola sveta iz udobnosti fotelje, pa ajd ali to se onda ne bi slagalo sa konceptom filma i priče.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Šta je treš u drugom delu da mi je znati, ne samo da su pojačali ceo taj  korporacijski vajb, već su uveli i genijalan twist glede glavnog negativca (improved robocop kojeg pokreće mozak okorelog narko boss džankija, genius).

 

meni su oba sa piter velerom odlicna ali napisao sam mozda i odnosilo se na njega,treci je svakako waste of time :)

Link to comment
Share on other sites

treći robokap je u rangu one TV serije - govno. Dvojka je kul, malo je više akcenat na akciji ali jebote - imaju kiborga koji se napaja pajdom, gde ćeš luđe od toga. Meni lično su i kec i dvojka do jaja.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Deo sa Semjuelom je upravo to šta si ti rekao, zamena za Verghovenove reklame, ali je urađena malo modernije i njom je završen film što je razlika u odnosu na original, možda ne ogromna, ali dovoljna. Voleo bih kada bi mi neko rekao zašto je originalni Robokap dobar film.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ceo taj segment sa Sem Džeksonom mi deluje nabacano, on prosto loše tu glumi, nekako mi je ceo taj njegov lik bezveze i neuverljiv kao i prežvakane teme kojima se bavi. Bukvalno je moglo bez toga.

 

Glavna razlika između novog i starog filma mi je što meni lično, novi nema šarm nikakav, stuff happens i to je to. Možda sam pristrasan.

 

Original je imao jasnog heroja i jasnog neprijatelja koji su samo dopunjeni okolišem oko njih. Nije bilo mnogo palamuđenja i "jao, šta ako, kako, pa posledice, pa ovo, pa ono" nego se odmah vidi jasno raspad društva i te kritike bez nekog dodatnog pojašnjavanja jer nije potrebno pošto se taj raspad društva vidi kroz sporedne likove u filmu (policija preti štrajkom, kriminalci haraju, bogati teraju neko svoje sranje, a konzumerizam cveta van pameti).

 

Plus - tu je ceo badass koncept, koji ovaj novi lik i samim tim Robokap nemaju. Piter Veler nije mogao biti bolji za tu ulogu, a svaka druga rečenica koju je izgovorio, a nije ih bilo puno, je instant klasik. Ovaj novi film nema ništa ni slično tome.

 

A onda je tu i Kurtvud Smit koji je takođe badass kao Klarens Bodiker koji radi prljave poslove. Ovde je glavni negativac onaj Endru Garfild klon iz marketinga i Majkl Kiton koji se ponaša kao i svaki biznismen da bi onda odjednom bio u fazonu "ma sve ću vas pobiti, bmk.".

 

Naravno, većina likova je malo preterana ali ono, ali ono, to je film, tako i treba. 

 

I naravno tu je ceo koncept koji Verhoven fura oko nasilja i koliko je ono kežual i u tom svetu, a i u relanom samo se pravimo licemeri da kao nije. Eto, meni je na primer u novom filmu skroz interesantna ta fora kako korporacije polisuju pola sveta ali ne mogu na domaćem terenu jer eto, "this is America goddammit!". Ali ceo taj deo mi je Džekson nekako loše predstavio i neupečatljivo je. Da su hteli pravi impakt da naprave i pravu satiru, em su mogli još da uštede pare je da dovedu Stivena Kolbera. Kontam da bi on sam ceo taj sgment filma napravio daleko boljim i zanimljivijim jer se čovek time bavi.

 

I film je tada predstavljao nešto novo i zanimljivo, mračno i sve je veoma jasno predstavljeno.


PS: Kole uleteo, to je to.

  • Downvote (-1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pogledaću ovo Koletovo, a ti nisi rekao ništa što ja nisam već rekao (osim za Velera koji je car), niti sam tražio poređenje sa novim filmom. Jedina je razlika što je tebi to kul, a meni nije, što ne znači da sam u pravu, nego eto, znači nešto! Javljam se kad pogledam Koletovo!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

pa i tamo lik priča kako je kul. A kako nisam rekao, rekao sam svašta samo ti nisi očiogledno razumeo zašto je to kul, čak sam i sumirao u zadnjoj rečenici da je tada film predstavio nešto novo, uzbudljivo, mračno i donekle realno i veom grafički jasno predstavljeno. Ne mogu ja sad tebi da objasnim zašto je kul kada on kaže "Your move creep." ako tebi nije to kul, jer onda moram da racionalizujem previše, a tada sve gubi neku draž.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Čili, sexie, ja sam rekao da je taj film za to vreme nov, umesto mračno i donekle realno sam rekao da je sajberpank, dakle, analizirali smo film isto, jedino što se tebi dopada a meni ne, i to je to, a zašto je to tako nije  važno, važno je da se mi kapiramo (ili ne!).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

pa drugim rečima - meni se sviđa, tebi je meh, i šta ja sem "meni je to kul, plus mi je bilo do jaja kad sam bio klinac" mogu da kažem da bi tebi predstavio "zašto je taj film dobar"?

 

Nisam skapirao jerl si ti sada prvi put gledao film ili kako?

 

Meni su te teme realne/bitne i dan danas, koje su predstavljene u prvom filmu. Mislim da je vizuelni koncept filma dosta napredan i za to vreme, a i za danas! A način na koji priča teče je jako dobar jer nema pauza da razmišljaš o nebitnim glupostima već film vuče od početka do kraja. Likovi su interesantni, gluma je adekvatna, a tu je i fina linija između finoće i čizinesa koja se provlači tokom celog filma.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Odgledah ono Koletovo. Lik je prepričao film i to je sve ok, rekao je sve šta je na mestu. Međutim, kao i kod tebe i kod njega, a predpostavljam i Koleta postoje dva ključna razloga zašto vam je film carski, prvi je što vam je bio kul kada ste bili klinci (meni nije, odnosno, nisam bio posle toga u hajpu kako im je jebao keve, pošto dublji koncept nisam mogao da skapiram), drugi je da je za to vreme, bar što se tiče filma, bio nešto novo. Iz ove perspektive sada meni nikako nije kul, osim priče, kao što ste i ti i ovaj baja rekli, a i ja, koja je jednostavna, jasna i ne bavi se stvarima koje ne može da istera do kraja. Na kraju krajeva kada pogledaš film sam Robokap je potpuno nebitan u celoj priči, on je tu samo da začini, njegov odnos sa društvom je mnogo bolje urađen (ali u najbolju ruku osrednje) u ovom rimejku. Ako je to tako onda se postavlja pitanje da li se ložim na Robokapa jer ostao u mom sećanju kao klinca car ili je on realno car?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...