Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Dei, traze se makroek analiticari, ali traze i da si u politici. otkud znas da li imam radnog iskustva? Izmedju ostalog, uradila sam skoro ceo projekat za odredjeno ministarstvo, vredan 3 miliona, a nigde nije stavljeno moje ime, jer sam politicki bila nebitna

Link to comment
Share on other sites

Mozes ti da seres koliko hoces ali ja znam ko sam i sta sam i koliko sam uradio u zivotu, a to sam sve uradio teskim radom a ne serendanjem po forumima. Svi samo kukaju kako ne mogu nista da rade, nema nista posla nece ovo nece ono, pa stvarno ako ne zelite nista da radite i mislite da vam je sve ispod casti onda zivite kako zivite ali nemojte se zaliti...

 

Pa ja sam radio za dzabe ili za vrlo bedne pare dok sam ulazio u posao, radio sam za simbolicne sume i za dzabe par godina dok nisam dosao u poziciju da radim nesto konkretno. Jednostavno znao sam da je bitno da sam u poslu i da nesto radim i da svakim danom napredujem i sebe gradim i bivam sve bolji i bolji.

 

Svaka tebi cast i sve najbolje, ali ovo sto pricas, pricas iz licne perspektive, perspektive posla kojim se ti bavis, realnost je da, nazalost za masu poslova u Srbiji treba debela veza ili politicna zaledjina i ako toga nisi svestan, onda jebem li ga...

A i generalno taj stav "A STA KURAC, JA SAM U ZIVOTU URADIO TO I TO SA SVOJIH DESET PRSTIJU" mi je jako retardiran...ako si uradio, uradio si da tebi bude bolje, cuti i uzivaj

Link to comment
Share on other sites

ja samo da se javim na kratko da kazem da mi je danas bio jedan od najusranijih dana na poslu...i onda se vratim kuci, overim mejl i vidim poruku od druga vudua...samo cu reci da je najveci car rura i da mi je ulepsao dan:)

cemu ti sluzi taj desire ako si mail video tek kod kuce, nogo jedna, jedna nogo

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Dei, traze se makroek analiticari, ali traze i da si u politici. otkud znas da li imam radnog iskustva? Izmedju ostalog, uradila sam skoro ceo projekat za odredjeno ministarstvo, vredan 3 miliona, a nigde nije stavljeno moje ime, jer sam politicki bila nebitna

 

Ne znam konkretan slucaj ali znam da ima postenih i vrednih ljudi na institutu koji ce ceniti tvoj rad. Naravno ne bi ti platili nista jer su i sami u teskoj situaciji ali bi tvoje ime moglo da se nadje negde plus bi pokupila nesto iskustva. Na kraju svega uvek mozes da migriras :)

Analiticar ne mozes da budes sa 25 godina, jednostavno to ne ide i vrlo je pretenciozno da ocekujes takvu poziciju u tim godinama, moras debelo da radis nesto u tom polju i da se usavrsavas da bi sa 30 i kusur mogla da radis to sto si zacrtala, to je isto kao da sam ja pre 15 godina rekao "eto hocu da budem IT project manager" a nisam imao dan radnog iskustva, normalno da nisam mogao.

 

 

Svaka tebi cast i sve najbolje, ali ovo sto pricas, pricas iz licne perspektive, perspektive posla kojim se ti bavis, realnost je da, nazalost za masu poslova u Srbiji treba debela veza ili politicna zaledjina i ako toga nisi svestan, onda jebem li ga...

A i generalno taj stav "A STA KURAC, JA SAM U ZIVOTU URADIO TO I TO SA SVOJIH DESET PRSTIJU" mi je jako retardiran...ako si uradio, uradio si da tebi bude bolje, cuti i uzivaj

 

Uopste se ne radi o tome "eto ja sam uradio ovo ili ja sam uradio ono", moj primer je bio tu da vam da do znanja da je nesto moguce i da sam ja zivi primer toga, plus ja radim posao za koji se nisam skolovao, na akademskom planu ja radim nesto u struci ali za novac sam jednostavno primoran da se bavim necim drugim. Stvar je vrlo prosta ljudi trziste odredjuje sta je potrebno i nema tu puno nauke ako zelite da zaradite novac morate da radite nesto za cim postoji traznja na trzistu rada.

 

Ne mogu ja da studiram nesto sto trzistu nije potrebno i da ocekujem da ce drzava da mi za to nadje posao. Znam mnostvo prica i znam da je tesko i da ste primorani u pocetku da radite sa kretenima koji ne cene vas rad i bogate se na vasem radu ali to sam i ja prosao, ja sam isto mogao da kazem da necu da radim za nekog majmuna koji preprodaje moj rad za ogromne pare a meni udeli neku crkavicu ali sam radio, radio sam zato sto sam znao da je to jos jedna stavka vise u mom CVu. 

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Aj ne seri. Na programiranje si se lozio i pre nego si upisao faks, tako da se nisi nista prekvalifikovao vec je to lozenje preslo u priucenost i to je to. Sta cemo sa ljudima koji NE VOLE PROGRAMIRANJE ...

  • Upvote (+1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Aj ne seri. Na programiranje si se lozio i pre nego si upisao faks, tako da se nisi nista prekvalifikovao vec je to lozenje preslo u priucenost i to je to. Sta cemo sa ljudima koji NE VOLE PROGRAMIRANJE ...

 

Haha al ovo, pa cekaj ti nisi ni zavrsio faks koliko se secam? Po cemu sam ja to "priucen", nije da si mi nesto udario na sujetu nego ono ne kapiram tu odokativnu karakterizaciju baziranu na samo ti znas cime...

Link to comment
Share on other sites

Сабијаш граматику, м8.

 

Dobro pogresio sam, nisam procitao post posle postovanja i sta sad...

 

o kom institutu pricamo?

 

http://www.ecinst.org.rs/

Inace ovde u Izraelu je malo napeta situacija svi se grabe za neke gas maske i to dele sad na sve strane a nasa ambasada je car:

 

Beograd -- Ministarstvo spoljnih poslova preporučilo je građanima Srbije koji borave u Izraelu da izbegavaju kretanje u pograničnom pojasu na severu jevrejske države.

 

A onda:

 

"Građani koji to žele, gas maske mogu da nabave posredstvom kompanija koje se bave njihovom distribucijom", navodi Ministarstvo. 

 

Ne mogu da obezbede jednu prostu stvar... nedaj boze da neko sranje krene.

Link to comment
Share on other sites

mohi.jpg

isprogramira pattern analyzer za blokiranje klijenata

banuje korisnike rucno kad izvali ko su

Kad budem imao pristup quakenet mrezi servera onda ce biti automatizovano ali nisam ni ocekivao da ti razumes kako to funkcionise.

Haha al ovo, pa cekaj ti nisi ni zavrsio faks koliko se secam? Po cemu sam ja to "priucen", nije da si mi nesto udario na sujetu nego ono ne kapiram tu odokativnu karakterizaciju baziranu na samo ti znas cime...

Bitno je da si ignorisao sustinu posta i jos fejlovao u gramatici.

Priucen si zato sto si takav tip, nikad nisi radio i ucio kako treba i zato nikad nisi ni znao. Ni u vreme coders.co.yu ili kako se vec zvao sajt ni sad sa php-om.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

sta je sustina tvog problema? Odavno nisam naleteo na nekog ko odbija da mi se skine sa kurca mesecima bez da ga ja na bilo koji nacin provociram, ne mogu da izvalim razlog.

Nezadovoljan si svojim poslom? Drkaju te neki programeri sa strane pa si nasao na nama da se istresas? Iskuliraj se, poceo si opasno da smaras, a sad i drugi to primecuju, tako da lud nisam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...