Jump to content

Eurobasket 2013 - Slovenija


grb1tj

Recommended Posts

Их сад нисмо талентовани :) Мицић Недовић су баш велики таленти :) или морамо да имамо 10 таквих играча ?:) таленат је и млађи Крстић као и Дангубић....Митровић из звезде ако се тако презива....

Nedović teško da je talenat još uvek, jer je već sada ozbiljan igrač. Mitrović iz Zvezde mi je pogubljen, podseća me na blentavog Milutinova, dok hype oko Micića ne kapiram. U ozbiljnijim tekmama Mege ga nije nigde bilo, a naročito je gubio solidan broj lopti i bacao ih u bunar. Doduše, to mu je tek bila prva sezona u nekom ozbiljnijem takmičenju, videćemo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ako pričamo o pleju, neko ko je mnogo zreliji za svoje mlade godine (do 20-21 npr) nego ostatak ekipe, jer ima i mnogo veći teret. Takav je bio Djordjević, Vujanić npr kod nas, dok mislim da to Micić npr u poredjenju sa njima nije. Teodosić je isto bio izdrkan kao mlad kao što je i sad, pa vidiš koliko ljudi uopšte ne voli da ga vidi da igra za reprezentaciju

Od sadašnjih kao nade bih pre izdvojio Bogdana Bogdanovića, Andjušića i Krstića iz Mege

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ок јесу и они таленти :) али Богдановић је 2 године старији од Мицића :) + је играо еуролигу и јадранску :) Анђушић је 3 године старији и исто је имао јадранску и еуролигу  :) Чак је и Крстић старији годину дана од Мицића :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Vasa je imao sasvim ok sezonu, sto rezultati Mege pokazuju, posto je bio prvi plej. Razvija se u pravom smeru, trenirao sam sa njim godinu dana, on je nas bukvalno pogadjao loptama u glavu... Ima jos mnogo mesta za napredak, pogotovo sto se tice suta... samo da ga zaobidju povrede, bice veliki igrac... 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv tekst

 

 

Neki novi klinci u borbi protiv predrasuda: Šta, uopšte, Srbija traži na Eurobasketu?

 
U sredu, baš ovu sredu, počinje Evropsko prvenstvo u košarci. Blicsport.rs vam predstavlja ko to igra za Srbiju... i šta će uopšte naši tamo, kada su ih već svi otpisali?

Zemlja košarke. Tako su nas oduvek zvali. Tako su nas zvali i kad je "nas" bilo više, kada smo harali košarkaškim parketima, igrali se među sobom i igrali se sa supernicima. To su, međutim, neka davna vremena. Nasledila su ih doba neverice, razočaranja, godine i takmičenja koja smo gledali oslonjenih glava na obe ruke, nekada i kroz prste, tek da bacimo pogled na ono što su nam radili oni čiji smo dugo, baš dugo, bili učitelji.

 

Došla je smena generacija. Pa još jedna. Pa još jedna i još jedna. Od slavnog Indijanapolisa 2002. i svetske titule u zemlji u kojoj je košarka i izmišljena, tragali smo. Za sobom. Za svojim identitetom na parketu. Za timskim duhom, najvećim oružjem koje tim može da ima. Padovima se nije znao ni broj.

 

Jedanaesto olimpijsko mesto u Atini, pa dvaput u nizu propuštene Olimpijske igre. Onda i jedanaesto mesto zauzeto u odbrani svetske titule iz Indijanapolisa. Šesti, deveti, trinaesti, na prvenstvima Evrope posle Indijanapolisa. Trinaesti, hej?! Jedanaesti?!

 

Kako se zemlja urušavala, tako se urušavalo i njeno lepše lice, "zemlja košarke".

 

A onda su se pojavili neki novi klinci. Ali, taman kada je slavni Duda okupio nove "orlove", a oni raširili svoja krila i šokirali Evropu drugim mestom 2009, a svet četvrtom pozicijom 2010, desili su se novi šokovi.

 

Povrede. Otkazi. Pa nove povrede. Pucala je i kost na treningu. Onima koji su prošli bez lomova, nisu uspeli da pomognu na vreme ni naši, ni svetski lekari. "Orlovima" su sasečena krila, a samo što su se vinuli.

 

I, odjednom, novi izazov. Tek tako, Slovenija, leta 2013. Prilika da se drugi iznova naslađuju ostacima zemlje košarke. Oni koji su nam rivali, zadovoljno se smeškaju. "Što i ne bismo", pomisle, "pa ova reprezentacija Srbije nije ni prineti nekim ranijim. A i maltene sve neki klinci. I, ko su, uopšte oni?".

 

Da, neki novi klinci. Otpisani od svih. Čak i od mnogih sunarodnika. Otpisani od strane rivala, a tek ponekad pohvaljeni od strane stručnjaka, zbog talenta, ali osuđeni na reči "Bićete dobri, ali jednog dana. Još ste mladi. A i fale vam mnogi prekaljeni asovi".

 

Neki novi klinci u borbi protiv predrasuda. Slovenija, od 4. do 22. septembra.

 

Svi oni, okupljeni oko kapitena za sva vremena, Nenada Krstića, ali i stručnjaka kakvog na planeti nema. Dušan Duda Ivković je sa našim nacionalnim selekcijama počeo priču osvajanjem srebra na Igrama 1988, kada je i počeo da stvara generaciju koja je potom harala sve do raspada nekadašnje države. Vodio je tim do titule svetskog prvaka 1990, potom i do tri zlata na prvenstvima Evrope.

 

A onda se vratio. Vratio se, baš posle doba velikih padova, a pred slavni nastup u Poljskoj. Vratio se - da koju reč kaže i "nekim novim klincima". I, oni ga poslušali. Na opšte zaprepašćenje stigli su do finala Eurobasketa 2009.

 

Da, desio se potom i jedan pad, baš pre dve godine. Bilo je nikad većih problema ove. Ali, ponovo su se pojavili neki baš novi klinci. Mlađi od svih ostalih rivala, ali rešeni da urade samo jedno:

Da podsete Evropu na definiciju zemlje iz koje dolaze.

 

Zemlja košarke.

 

U njoj se ne igra na rezultat. U njoj se igra da bi se - igralo. Onako, za svoju dušu.

 

I, tu uopšte nije važno što tim ima devetoricu debitanata. Ovaj tim ima nešto mnogo važnije od iskustva.

 

Ima svoj stil: igra srcem. Za one koji su tu, a i za one koji nisu tu. Igra za svoju dušu, a za sve nas. I baš zato uopšte nije važno ko je sa druge strane parketa. Jedino što je bitno je da, kao u stara dobra vremena, pre nego što projuriš pokraj rivala, stigneš da mu namigneš. Da mu pokažeš da je sve to igra. A mi baš volimo da se igramo košarke.

 

Taj stil, ta igra srcem, ima dva dela: odgovorno u odbrani, a maštovito u napadu. Jedina prepreka na putu ovih mladih "orlova" zato neće biti veličina rivala, jer svi su "veći" od nas, već - predrasude sa kojima se bore. A borci su. Kao nikada pre. Jer nikada pre nisu ni bili u ovako teškoj situaciji. Nekim čudom, iz nje izlaze nasmejani, rešeni da, kao u stara dobra vremena, pokažu svima kako na delu izgledaju maštovite varijante na temu "Ti ćeš da mi kažeš da sam autsajder?".

 

Zato neka im niko ne zameri kada budu pobeđivali jače od sebe. Reći ćemo tada "Igrala se deca". Onako, igre radi. A deca će ići dalje.

Nasmejana. 

Uz poneko namigivanje, tek da podsete odakle su.

 

Tako se jedino i igra u zemlji košarke.

 

 

Izvor: http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-kosarka/239067/Neki-novi-klinci-u-borbi-protiv-predrasuda-Sta-uopste-Srbija-trazi-na-Eurobasketu

Edited by BojaNBG

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

nerviraju me ovi novinari sto tripuju da su pesnici. kakve su ovo recenice
 
"Zemlja košarke." - i sta, to je cela recenica?
"Povrede. Otkazi. Pa nove povrede. Pucala je i kost na treningu." - povrede tacka otkazi tacka pa onda "pucala kost"
"A onda se vratio. Vratio se, baš posle doba velikih padova, a pred slavni nastup u Poljskoj. Vratio se - da koju reč kaže i "nekim novim klincima". I, oni ga poslušali. " - skontali smo da se vratio 

" Onako, igre radi. A deca će ići dalje. Nasmejana.  Uz poneko namigivanje, tek da podsete odakle su." - A deca ce nasmejana ici dalje - sasvim dovoljno da je napisao

 

[xx(]

Edited by slingeR
Link to comment
Share on other sites

Ima gej momenata u tekstu, ali ovo i nije informativni članak...

 

Mislim da se ništa neće promeniti na ovom prvenstvu, opet smo loše tempirali formu i da će ovo biti još jedan debakl reprezentacije i jedino mi u celoj priči nije jasan Duda koji ruši svoju reputaciju vrhunskog trenera sa lošim timom i velikim (kao i uvek) i nerealnim ambicijama

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

takođe mislim da su pripreme predugačke i da je forma loše tempirana

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

da, rezultati pripremnih utakmica su mnogo bitni

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pripremne utakmice i služe za tempiranje forme, a mislim da smo mi sa svojom malo poranili

 

Bitno je kakav je tim, iskusan tim može da održi dobru formu duže, mlad tim jako teško...Pola ovih momaka odigra 2-3 jake utakmice za celu sezonu, da ne pričamo o vremenskom razmaku između tih utakmica, a ovde nema vremena za vajnovanje, 5 utakmica u 5 dana samo u grupnoj fazi, veliki je pritisak.

 

Iskustvo, fizička i psihička sprema su ovde bitni, o tehničkom nivou ne treba pričati, jer je to 12 najboljih u ovom trenutku...

Edited by BojaNBG

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Jbg Spanija i bez starijeg Gasola, Navara, Ibake i jos nekih igraca, ima prejak tim koji dugo igra zajedno. Njima svakako ne treba više od 30dana priprema. Sa druge strane mi imamo gomilu debitanata i klinaca koji su iz omaldinske ekipe presli u prvi tim bez trunke reprezenatativnog iskustva (mislim na prvi tim). Mi smo morali da imamo jače i duže pripreme.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

je nigde nisam video dudine bolesne ambicije, covek govori da je realan cilj proci grupu , he  gde ces manje ambicije od toga

a zasto je tu ? pa vajda hoce da napravi nesto od ove nase kosarke i za sledecih nekoliko godina

 

Nisam mislio na Dudine ambicije, nego na ambicije "naroda", svi očekuju medalju

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

je nigde nisam video dudine bolesne ambicije, covek govori da je realan cilj proci grupu , he  gde ces manje ambicije od toga

a zasto je tu ? pa vajda hoce da napravi nesto od ove nase kosarke i za sledecih nekoliko godina

duda je omnipotentno bice... njemu covek moze da popusi i da se uopste ne oseca kao peder... duda je bog otac... ikona... car... DOKTOR... ziva legenda... ustvari duda je besmrtan... duda je IKONA... duda je otac svih oceva... duda je tata igrice... kada cujem rec duda precrtam i fila dzeksona i murinja i tita i hrista... jedan je duda!!!

  • Upvote (+1) 4
  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...