Jump to content

Premier League 2013/2014


alfa

Recommended Posts

Fudbal je igra koja se igra za rezultat, a on se meri golovima. U okviru toga, postoji i takmicenje, u kome je glavno merilo uspeh. Tamo gde se meri lepota i stil, to je umetnost. A to bas i nema neke veze sa fudbalom. Ima, ako niste prvi. Zoze je najveci trener svih vremena u istoriji fudbala.

  • Downvote (-1) 17

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fudbal je igra koja se igra za rezultat, a on se meri golovima. U okviru toga, postoji i takmicenje, u kome je glavno merilo uspeh. Tamo gde se meri lepota i stil, to je umetnost. A to bas i nema neke veze sa fudbalom. Ima, ako niste prvi. Zoze je najveci trener svih vremena u istoriji fudbala.

 

 

Lepo si rekao..ako niste prvi..

 

da vidimo sta ce da ima u trophy cabinetu u maju..pa da se svedu racuni..

 

a da je bilo odvratno - bilo je, i to dosta odvratno..

Link to comment
Share on other sites

Što odvratno, sabio je Rodgersa, dobio i odmorio igrače

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ne, trebalo je da skine gace i da se naguzi? Ekipa koja igra na toliko frontova, i koja ostvaruje takve rezultate kao sto to radi Celsi, mora da igra i na ovakav nacin. Do ovakvih pozicija koje sada zauzimaju (premier liga i LS), ne moze se stici bespostednom napadackom taktikom tokom cele godine. Lako je Liverpulu, koji je odigrao oko 30 takmicarskih utakmica manje od Celsija... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam cemu ponovo hejt

sa kombinovanim timom, pobedio je potencijalnog buduceg sampiona Engleske. Plus im nije sviran penal na 0:0. Liverpulu je jednostavno to bio jedan od onih dana, koliko mi je jebeno zao Stivija Dzija, na kraju ce se ispostaviti da ce zbog njega ispustiti titulu :c

  • Upvote (+1) 2

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu ovoliki hejt ka Murinju, dosao, odigrao kako je hteo i pobedio. Liverpul je opet pokusao da krene jako od starta, ali taj Murinjo je izgleda jedini pametan koji je odlucio da ne vredi igrati se fudbala na Enfildu, evo kako je Wenger prosao sa visokom zadnjom linijom, i sta on sada ima od toga. Doduse, nema ni Murinjo nema  nista od ovoga ( rezultatski ), ali sigurno nije zaboravio polufinale 2005, i verujem da mu je ovo jaka satisfakcija. 

Za Stvija nemam reci, blam me da se ja smorim kada pomislim  kako se on oseca. Sa verom u Everton !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Obesice se Dzerard ako Pul ne osvoji ove godine, zasigurno. Mada nije samo on kriv, svi napadi su im bili jalovi u toku utakmice, da se ne lazemo. Celsi je odigrao bunker into kontra kalsican kombo, sasvim legitimno i sabio. Jbg, rezultat se gleda na kraju krajeva.

~~

Link to comment
Share on other sites

Posle pobede na "Enfildu", Murinjo je rekao:

"Sad možemo da kažemo da smo oba puta pobedili šampiona Engleske, ko god to bio", prebacio je Portugalac pritisak na Liverpul i Siti, tvrdeći da Čelsi i dalje nema šanse.

"Ako to bude Liverpul, dobili smo ga oba puta. Ako to bude Siti, dobili smo ga oba puta".

ciganin, al najbolji :)

  • Upvote (+1) 2

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Па играо је и Пул на резултат, играо је да не изгубе...то што је Џеки сјебао тај њихов план је друга прича, али и то је фудбал!

Edited by алфа

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Pa da je igrao na rezultat ta akcija gde je on ispustio loptu ne bi bila na centru i gde iza njega nema ni jednog igraca ? Niti bi Lukas igrao toliko ofanzivno, vec bi bio drugi DMF. To je po meni isto velika greska, ako vec Staridz nije krenuo, zasto opet stavljati Lukasa na poziciju gde je beskoristan i gde se gubi, moglo je i da se igra sa dva zadnja vezna, i da bude nestresnih 0-0. 

Edit : Zaboravih da spomenem komentatora SK-a koji konstantno prica kako je Chelsea u kombinovanom sastavu ( Ceh, Teri, Ramires i Hazard nisu mogli nikako da igraju ) , tako da je generalno izveo najbolji tim koji je imao, mozda je jedino Salah "kombinovan". Nista tu nije kombinovano, igrao je sa onim igracima koje ima, i izveo je najboljih 11 koje ima ... Ali lepo radi te igrice sa medijima , da je izgubio , bilo bi "ocekivano igrao je sa drugim timom" :D 

Edited by ArktickaLubenica
Link to comment
Share on other sites

pa nije baš najbolji, nego jeste kombinovan, da se ne lažemo. Cahill bi nastupio kao štoper od starta, Luiza nije bilo (mislim da će njih dvojica biti štoperi, a Bane na desnog beka), nije bilo Oscara, Willian je odigrao kraj (startovaće verovatno u sredu), Ramireš, Torres odigrao kraj (verovatno će dobiti šansu od starta isto), tako da mu je ipak falilo igrača i mogao je bolji sastav da izvede. 

 

Dalje, ako je po tvojoj teoriji Rodgers baš tako silovito napao, onda je promašio sastav tima (Lucas i Allen zajedno, no way, mrtvi Sakho takođe, osim ako Agger opet nešto nije povredjen, pa ne može celu), plus ga je Murinjo taktički sabio tako da Liverpul baš i neke šanse nije imao.

 

Možete vi da se ljutite na autobus, ali tako se uzima titula. Siti teško da će prosuti nešto do kraja, plus Liverpul ide Palasu koji će odigrati isto ovako kao Čelzi, Pulisove ekipe je do jaja teško dobiti u gostima

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa nije baš najbolji, nego jeste kombinovan, da se ne lažemo. Cahill bi nastupio kao štoper od starta, Luiza nije bilo (mislim da će njih dvojica biti štoperi, a Bane na desnog beka), nije bilo Oscara, Willian je odigrao kraj (startovaće verovatno u sredu), Ramireš, Torres odigrao kraj (verovatno će dobiti šansu od starta isto), tako da mu je ipak falilo igrača i mogao je bolji sastav da izvede. 

 

Dalje, ako je po tvojoj teoriji Rodgers baš tako silovito napao, onda je promašio sastav tima (Lucas i Allen zajedno, no way, mrtvi Sakho takođe, osim ako Agger opet nešto nije povredjen, pa ne može celu), plus ga je Murinjo taktički sabio tako da Liverpul baš i neke šanse nije imao.

 

Možete vi da se ljutite na autobus, ali tako se uzima titula. Siti teško da će prosuti nešto do kraja, plus Liverpul ide Palasu koji će odigrati isto ovako kao Čelzi, Pulisove ekipe je do jaja teško dobiti u gostima

Da, u pravu si, preterao sam bez razmisljanja, ali kada sam video sastav koji sam i ocekivao, a onda komentator nije ispustao tu recenicu iz ustiju, gubimo 1-0, malo sam se pogubio :D 

Ne mislim ja da je on silovito napao, vec da nije uradio nista po pitanju menjanja taktike. Odigrao je isto kako je igrao poslednjih 5-6 utakmica ( bez Hendersona naravno ) , sto je po meni malo naivno, nije Murinjo pao sa drveta. Ljudi ga sada pljuju, a meni se cini da je Liverpul sam dozvolio pobedu odigravsi dosta naivno. Iskreno mislim da je Lukas odigrao na svojoj poziciji, i da nije bio toliki fokus u napadu da bi drugu pricu sada pricali. 

Inace , mene ne brine da li Siti moze da izgubi bodove, i te kako moze. Znamo ko vodi West Ham, u kakvoj je situaciji Villa i kako igra gostovanja, i da trenutno prejadni Everton ( zbog forme i veoma velike liste povredjenih igraca ) opet nece dici belu zastavicu. Mene brine da li ovi mogu da se izvade iz ovog poraza, mladji su izgoreli, Johson jadnik igra kao da je znao kako ce se zavrsiti, Suarez ocigledno gubi tempo, i to sve nikako nije dobrodoslo, i dalje mislim da je realno razmisljati o tituli, ali naravno, obe utakmice moraju da se dobiju, gol razlika ne igra ulogu , Liverpul ne moze da dobije obe utakmice 7 - 0 :)

A i sto je Sakho mrtav, odigrao je fino utakmicu, vidim da si Agger fan, ali crnja je solidan po meni :D 

Edited by ArktickaLubenica
Link to comment
Share on other sites

bice sitiju jako zajebano na gudisonu..everton ce do kraja da gura da proba da stigne arsenal, to je sigurno..tako da tu vidim neki kiks..

 

ovo ostalo gajbi ima da zgaze..kakva crna vila i gostovanja, svonsi im dao 4..

 

i vidim da su svi postali fanovi takticke mudrosti zozea..da se stivi niije sapleo i ostavio dembi loptu bilo bi 0-0 i onda ne bi bilo briljantnog sabijanja..

svi imaju svoj stil, to se slazem - Meni je ovaj stil ubedljivo najodvratniji i ne mogu da ga podnesem. Pogotovu sto nije u situaciji kao npr Simeone, kome sastav igraca prosto diktira takav defanzivniji stil. Nego je covek cigan koji voli štekanje, a mogao bi komotno da igra napadacki i kreativno sa ljudima koje ima (sto je pre mnogo vise radio i u Realu i u Interu, znao je komotno da napadne i grize sa svih strana). Naravno da ima pravo da ne zeli da fura taj fazon (zato je i prodao najkreativnijeg igraca svoje ekipe) ali ne vidim taj masterclass u tome sto je stavio 10 buzdovana u kazneni..mogao je da primi neki buljson gol iz kornera i ode ta vajna taktika u kurac..i onda bi napadao jalovo kao protiv sanderlenda sto je napadao..

 

pritom nije on nesto taktikom naterao liverpul da bude los, liverpul je bio los nezavisno od njega danas..svi su igrali ko kurac..pad u odnosu na ove zadnje tekme, i to ocigledan..

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

bice sitiju jako zajebano na gudisonu..everton ce do kraja da gura da proba da stigne arsenal, to je sigurno..tako da tu vidim neki kiks..

 

ovo ostalo gajbi ima da zgaze..kakva crna vila i gostovanja, svonsi im dao 4..

 

i vidim da su svi postali fanovi takticke mudrosti zozea..da se stivi niije sapleo i ostavio dembi loptu bilo bi 0-0 i onda ne bi bilo briljantnog sabijanja..

svi imaju svoj stil, to se slazem - Meni je ovaj stil ubedljivo najodvratniji i ne mogu da ga podnesem. Pogotovu sto nije u situaciji kao npr Simeone, kome sastav igraca prosto diktira takav defanzivniji stil. Nego je covek cigan koji voli štekanje, a mogao bi komotno da igra napadacki i kreativno sa ljudima koje ima (sto je pre mnogo vise radio i u Realu i u Interu, znao je komotno da napadne i grize sa svih strana). Naravno da ima pravo da ne zeli da fura taj fazon (zato je i prodao najkreativnijeg igraca svoje ekipe) ali ne vidim taj masterclass u tome sto je stavio 10 buzdovana u kazneni..mogao je da primi neki buljson gol iz kornera i ode ta vajna taktika u kurac..i onda bi napadao jalovo kao protiv sanderlenda sto je napadao..

 

pritom nije on nesto taktikom naterao liverpul da bude los, liverpul je bio los nezavisno od njega danas..svi su igrali ko kurac..pad u odnosu na ove zadnje tekme, i to ocigledan..

 

 

izvini tebra, ali mislim da preterano seres, i da je ovo jos gore od onog sranja koje sam ja napisao na prethodnoj strani i za sta sam i propisno dobio po picci :D. jesi li pratio malo liverpul, jesi li gledao njihove tekme ove sezone? 

preludu su srecu imali, to je strasno. jesi li video mozda kakve su im penale svirali, a kakve nisu svirali? sta cemo sa suarezom koji na svakoj utakmici zasluzi da dobije crveni? protiv sitija je mogao dva da dobije, komotno. simulirao je 3 puta u 16m, a zna se sta ide kada ne svira penal, ide zuta karta. a on je u 5 min. dobio vec jedan. da ne spominjem prigovore, kevtanje i korindjanje u nedogled tokom cele utakmice. sta je sa skrtelovim igranjem rukom na toj tekmi u 16m? sta je sa drugim penalom protiv cekicara na 1-1? previse srece, jednostavno, mnogo puta su se provukli. isto je tako bilo i danas. nije svirao cist penal posle salahovog suta. osam penala im je svirano u ovom delu samo. danas je suarez vristao i plakao kao picka posle svakog prijema lopte, i uglavnom je iza njega bio bane, koga covek retko kada moze da vidi da se smeje, ali danas ni on nije mogao da veruje sta se desava sa likom, koji se ponasa kao debilcina na svakoj tekmi. kako je to postalo prihvatljivo? u engleskoj, zemlji dzentlmenstva? ne, to je do jaja, on je dao 30 komada i to je ful. a, autobus je, recimo, sranje....

 

inace, mislim da liverpul igra trenutno najatraktivniji i najbolji fudbal, steta bi bilo da se ne okiti barem necim, ali po svemu sudeci, bice tako.

 

 

ja jesam murinjov fan, celsijev pre svega, ali mislim da jako usko posmatras stvari. bas u tom autobusu je poenta. fudbal nije cirkus u kome ucestvuje 11 cigana iz barse, koji okolo trckaraju i zongliraju kao dresirane simpanze, i onda ga messi zavuce i svi smo srecni. kakva je to demagogija? ne mozes se ponasati neodgovorno i bahato, zarad fudbalske lepote, misljenja fudbalskih neznalica i sl. postoje neki ciljevi, veliki su ulozi u pitanju, do kojih se stize uz maksimalnu posvecenost, a ako to iziskuje i ovo, onda je to opravdano. ne mozes imati 50 igraca u skvadu da bi igrao kao liverpul, ali na 3 fronta. nego imas 25 i to je to. kod murinja je ocigledno izuzetno bitna psihicka stabilnost svakog pojedinca, da bi mogao da odrzi disciplinu na visokom nivou. to ne moze niko da izvede danas. po meni je i to neka vrsta magije. sve dok je u granicama pravila fudbalske igre.

 

liverpul je bolji? pa sto ih onda nisu nabili 6:2 ko celu ligu sto su zgazili, nego su pukil 0:2 u mecu sezone? murinjo im se poigravao sa zivcima, zato sto je njegova ekipa bila mnogo stabilnija psihicki. zato sto je on sjajan manipulator. danas je naterao ceo enfild da place i da se oprasta od titule. zato sto u zavrsetku sezone njegova umesnost i znanje izuzetno dolazi do izrazaja, a nisam siguran da mogu da navedem jos jedan klub koji moze da se pohvali sa takvim strategom. ne zna se ko kome vise veruje. da li on igracima, ili oni njemu. mozda klop moze da mu pridje sa te strane.

 

isto mi ide na kurac i prica o posedu lopte. ja ne znam stvarno ko je to izmislio, ali dize mi se kosa na glavi kada cujem za posed lopte. kao da se posed lopte gleda pri odredjivanju rezultata i pobednika, ali bukvalno. to je samo jedna opsena za neupucene. fudbal je danas mnogo napredovao, i igra se mnogo brzo, golovi se postizu iz izgradjenih akcija za svega nekoliko sekundi, to postaje trend. sta je danas liverpul imao od svojih 75 posto, ili bajern od isto toliko u madridu? ili barsa koja ima 100 posto posed? hektor kuper je imao po 25 posto poseda u proseku, pa je sa valensijom igrao dva finala lige sampiona za redom. po meni je autobus bukvalno EKVIVALENT za beskonacno zadrzavanje lopte u svom posedu, i taktika koja funkcionise po istom principu. cekas da popusti koncetracija protivnika tako sto ces ga izludeti pasovima/odbranom i onda ga munes.tehnicki gledano, meni je u oba slucaja lepota istog inteziteta. onda, otvara se jos jedno pitanje, a to je kako igrati sa timovima koji forsiraju posed lopte? a da se pritom radi o izuzetno jakim timovima, kao ova dva sto sam naveo? kako? mozda su real i celsi mogli da pokusaju da nadigraju bajern i liverpul njihovim oruzjem?! to tako moze da razmislja samo dete ili neko ko gleda fudbal koliko i prosecna riba. 

evo sta o tome misli Kajzer...

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.html:488857-Bekenbauer-kritikuje-Gvardiolu-Posed-lopte-ne-daje-golove

Edited by Carlito

 

 

Link to comment
Share on other sites

pokusavam da objasnim  da se ciganija "vidi" samo kod murinja.

pa, imali su srece, kada su njihovi oponenti gubili, njima su se desavale takve stvari, koje su po meni, van domena te neke sportske, da ne kazem regularne srece (penali, sudijske odluke i sl ne smatram pod tim). vidi, ne pokusavam da umanjim to sto sada zivi crveni deo liverpula, naportiv. za uspeh je potrebno i ovakve stvari da se desavaju. ali, ajde da onda pricamo o svemu i da budemo realni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...