Jump to content

memorija RAM - jako zaaajeban problem :D


dullence_ks

Recommended Posts


Zdravo drugari, kupio sam novu Ram memoriju ( 4GB, DD3, 1333mhz (kingston) ) desava se to da kada je stavim u neki od slotova, sistem odbija da se pokrene, tj, ne dobijam nista osim crnog ekrana na monitoru. Probao sam oba slota isto, kad' vratim moju od 2gb( isto 1333mhz ) sve normalno radi. Maticna je Gigabyte G41MT-S2P. Batica iz gigatrona mi je rek'o da udjem u bios, ali mu nije bilo jasno kako ne mogu ni bios da otvorim, a onda mi je rek'o da proverim da li mi je kabl' za monitor ispravan lol! Inace ovo je 3. ram memorija koju menjam, prve dve su bile iz winwin-a..
 

edit:

untitled.jpg

Edited by dullenceeee

eirscm.jpg

Link to comment
Share on other sites

zwerko - da, razmisljao sam i o toj varijanti sa 1066, ali je nisu imali nigde i svuda su mi rekli da ce 1333 raditi normalno, jer jelte i ova koju imam je isto 1333 :/ nisam cistio cmos nikada :/


G - napisah u 1. postu da se na monitoru ne pojavljuje nista..

kili - da, ranije je bio xp, sada je w7..

Edited by dullenceeee

eirscm.jpg

Link to comment
Share on other sites

zwerko - da, razmisljao sam i o toj varijanti sa 1066, ali je nisu imali nigde i svuda su mi rekli da ce 1333 raditi normalno, jer jelte i ova koju imam je isto 1333 :/ nisam cistio cmos nikada :/

 

Ih, bre pa nije to neka komplikacija, pise lepo u uputstvu 

 

clr_cmos.png

 

A ako ni to ne pomogne onda ovo sto Vudu kaze. I to ne bi trebalo da je neka komplikacija. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi, za apdejt znam jednog (retarda) koji je uspeo da sjebe plocu i to tako sto je slucajno istekao struju iz kompa dok je radio apdejt. Za clear CMOS sam apsolutno siguran da se nista ne moze desiti. Ako ti je lakse clear CMOS mozes uraditi i na drugi nacin - iskljuci svo napajanje, izvuci kabl za struju iz kompa, skini bateriju s ploce, sacekaj tipa pola minuta i vrati bateriju i upali komp. To stvarno ne zahteva nikakvo znanje [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da, sad bas pregledah par - tutorijala - kapiram da cu odraditi.. Aj' pa javljam sta se desilo ;)

 

-- Odradio clear i nema promena.. Tako da mi ostaje apdejt..
 

Nista, odnecu ovima u gigatron pa nek' mi oni to srede i onako im placam lol

Edited by dullenceeee

eirscm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...