Jump to content

Brza vožnja ulicama grada i posledice


Junkie

Recommended Posts

Pa moze da pukne i savesnom vozacu na autoputu na stodvajes, da ga baci ulevo i da se zalepi u autobus koji vozio prvake na skolu u prirodi na Divcibare, da se autobus prevrne i pogine petoro klinaca. Govorim da nasa percepcija opasne voznje nije univerzalno merilo. A i ja sam odgovarao na "mogao je da sjebe 10 likova". Pa mogao je, ali nije. Kao sto rekoh svaki dan to moze i svaki vozac autobusa preko kanjona Morace, ali to nije razlog da ih mrzimo sve. Mrzecemo Peru koji vozi brzo, pokupi 10 likova, ali necemo Djoku koji nije nista uradio lose osim krsio zakon. Da je trebao da bude kaznjen i da je trebala da mu bude oduzeta vozacka dozivotno zbog krsenja zakona - jeste, ali da je za mrznju zato sto je nesto mogao - nije.



*mrznju - srecni smo sto je umro

  • Upvote (+1) 4
  • Downvote (-1) 5
Link to comment
Share on other sites

Procitaj jos jednom sta sam napisao. Nisam rekao da skil anulira rizik niti da je rizik manji. Ja sam govorio o hipotetickoj situaciji gde je lik bogcar. Samo sam rekao da lik nije do sada nikoga povredio i takodje sam napisao da mu je trebala biti oduzeta vozacka dozivotno.

Link to comment
Share on other sites

znaci ti mislis da skill anulira sav dodatni rizik od krsenja raznih propisa. 

a ti mislis da postovanje raznih propisa anulira sansu da pogines sutra za volanom? ne znam zasto se uopste prica o propisima i skilu opet, jer je ovde neminovno da lik nije postovao iste i da je ugrozavao bezbednost drugih. to smo zakljucili jos kad je klip prvi put okacen.. meni je samo glupo sto neki ne mogu da razgranice ili ih boli kurac, "krivo mi je sto je poginuo" od "lik je carina i mogu da se sagnu svi sto ga mrze" . nikom nije idol (cak ni meni lol), ali pojedinci su bas kivni i idu dotle da im je krivo sto nije poginuo na brutalniji nacin. 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

a ti mislis da postovanje raznih propisa anulira sansu da pogines sutra za volanom?

 

odakle ti ovo lol. postovanje propisa ce samo smanjiti rizik

 

ja pricam dakiju da je voznja opasna i kad vozi skiller jer nije sve u skilu

 

ljudi su kivni na coveka zato sto daje sebi za pravo da ugrozava bezbednost drugih

Edited by Dr. Steinman
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

ako cemo da filozofiramo ko je gori, narkomanka ejmi vajnhaus ima iza sebe stotine hiljada fanova kojima je sigurno kul sto je njihov idol umro zbog neshvacenosti i gudriranja. a ovaj je dobar vozac isto kao sto neko moze dobro da bije i lomi kosti svima na ulici, ali se ne tuce u ringu iz xy razloga. rekao sam samo da mi je KRIVO sto je poginuo i izvinjavam se starbaku sto mi je iskrivljena percepcija. reagujete ko da vam je lik sa klipa ubio nekog bliznjeg... 

 

kad smo kod toga, da li je neko gledao mozda "place beoynd the pines" ?

eto, ja npr ne mogu da podnesem lopove i krimose i svima zelim smrt, ali mi je bilo krivo kad je ryan gosling poginuo i ostavio iza sebe divnu zenu i sina :) bez patetisanja i proseravanja, stvarno sam razmisljao posle zasto mi je krvio sto je pljackas banaka poginuo. inb4 , zato sto je film :)(

 

On da je dobar vozac vozio bi trke, na pisti, gde je sigurno i gde moze da se takmici sa drugim trkacima, gde je izazov.

Edited by mohican
  • Upvote (+1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Па ваљда ''добар возач'' у неком техничком смислу руковања возилом, капирам да људи не мисле на фул пакет ''савесног возаштва'' или шта већ. Ја не умем да радим оно на клипу, значи да он боље вози од мене - или да уведемо неки други термин, не знам, ''боље и на више начина уме да приступи руковању возилом са четири точка'':) Да нас ставе у симулатор да радимо ово исто или на писту добио би ме како оћеш.

Не знам зашто убацујете карактер лика у ту причу дал он зна да контролише ауто и да дрифтује у гужви итд.

Као кад би Марадона гађао људе у главу лоптом и погађао их са сто метара, рекао бих да је смрад, али да до јаја прецизно шутира лопту.

 

Изненадио ме Стија, Стијо ти си правник, ти техницизираш и дефинишеш ствари сваки дан на тај начин, то ти посо лол:)

 

Океј, нек буде да није добар возач због несавршености језика којим се служимо, али како онда назвати ово што он ради (очигледно добро)? инб4 ''дивљање''.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma, svi smo u nemilosti bahatih vozaca pa mi se cini da je to samo emo reakcija. ne verujem da to neko ovde bas ozbiljno misli :)

 

bahat je taxista u jednosmernoj sa sva 4 ili batica u bmw-u koji se gura ispred tebe i misli da je upravu.

ovaj je bio samo lucidni skilovani bolesnik, koji srecom nije odneo nikog sa sobom :)

 

od mene dosta na ovu temu, to sam znao jos posle prvog starbakovog posta, ali ko me jebe.. umesto da trolujem i pljuckam sa visine, ja pokusavam da objasnim moju reakciju i celu ovu situaciju. i to na rur-u!

 

imam 10 godina provedenih ovde, a odigram ko nabina najgora.

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Pa tvoja reakcija se moze objasniti time sto si ti mich.

 

Da je lik normalan, to bi radio tamo gde se to vrednuje i za sta mozda nije dovoljno dobar pa onda to radi tamo gde tome nije mesto cime ugrozava druge ljude. Cinjenica da je zgino tudjom krivicom je ironicna jer je isto tako drzao tudje zivote na koncu.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Па све је то океј, не мораш да ми објашњаваш, мислим слажем се ја са тобом лол

 

Али не мислим ни да је друга страна мислила да је он добар возач у смислу да је савестан него да је скиловит лик кад седне у ауто. Није прича о квалитету његове вожње бесмислена јер је техничке природе. Мислим, серијски убица може да буде добар столар, може чак и тим столовима да убија људе лупајући их у вугла, али јебига ако је добар столар, онда јесте, небитно је дал је та прича ''бесмислена по важности'' у односу на то што је он серијски убица. Може исто тако да има и плаве очи и метар деведесет, иако је то небитно за ту причу, али само по себи је тачно.

 

Онда се изрази конкретније, мислим, ''то што сам ја рекао да он није добар возач, то није зато што он није добар возач него зато што ми је бесмислена прича о томе кад је лик ментол''. Онда то и напишеш (у било ком облику) :)

Ја мислим да је сасвим природно да на ''какав црни добар возач'' добијеш од мене ''ја не знам да дрифтујем, а океј сам возач''.

 

А тебе сам поменуо ПОИМЕНИЦЕ јер си правник:)

  • Downvote (-1) 3

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ali dulijo, vestina u voznji se meri na pisti. Kako mi znamo koliko je on dobro vozio ako nije nikad hteo da se takmici tamo gde je tome mesto.

Sta vidimo ovde? Da je bolji od baba koje voze na pijacu? Mislim da bi dosta ljudi koje iole interesuje tematika, da im das da vezbaju malo ovo izvodili. I sta je onda on? On je lik koji na terenu za basket igra bolje od vecine ali nedovoljno dobro da bi igrao profi, a pride se izdrkava na ljude na terenu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

То што се издркава, то смо апсолвирали да је геј.

 

Ја не мислим да је он Фанђо, нити да би јебо кеве по пистама, нити заправо знам дал би или не би, али нпр. ја сам сасвим океј возач, па нумем да дрифтујем, нити онако да ценим маказице и да се провлачим у релативно брзом трипу између кола, а да не сјебем ретровизоре и себи и њима:) Истина, нисам те ствари ни радио, али то се онда своди на причу ''ја кад бих то знао, онда бих то знао''. Мислим, па није то ваљда бинарно, постоји Фанђо са једне и она риба што вози џипа до делта ситија са друге стране:)

 

Ово са бабама и пијацама ми није јасно, па није трип у клипу да се сви тамо ''тркају'' него да се он мајмунише, а те бабе што возе на пијацу су му, не знам, нпцови, полигон, шта знам.

 

Мислим, све ово ми делује као да људи резонују по томе што имају емо-алергију према лику и томе што он ради (част изузецима). Што је океј прича, али нема везе са тим што он уме да се провуче кроз нешто тесно у релативно великој брзини, а ја не умем. Мислим, то је чињеница, ко што је чињеница да ја имам браон очи. Сви додатни контексти (ТАЧНИ ИЛИ НЕ) су управо то - додатни и шире причу. Знаш оно ''е дуљо има браон очи'' - ''џаба му то кад је ћелав и ружан и неће јебати'' - ''ухм... само кажем да има браон очи'' - ''да, али то му је небитно'' - ''али... он има бр...'' и тако даље.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Мислим да мало тераш мак на конац. Није споран скил, спорна је амбалажа.

Серијски убица је само серијски убица, а не врхунски стрелац рецимо. Менгеле није врхунски хирург или научник.

Не улазећи у расправу да ли зна да вози или не, ајде зна и то јако добро, како и где демонстрира своју вештину је неприхватљиво до те мере да је мој коментар само "будала мање" и ништа више.

 

Иначе, слажем се и са Мичем 100% око ламента над легендом глумишта који се у ормару за муда обесио. Деген мање, идемо даље.

  • Upvote (+1) 2
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Sta se prica na ovoj temi, pa ja sam izneverovao :D

Bilo koje ljudsko živo biće ne može da bude toliko dobar vozač da može da predvidi kada će neko krenuti da se isparkirava/pešak krenuti da prelazi ulicu/neko krenuti u prestrojavanje itd. Potpuno je retardirano, tj. rulet je U GRADU voziti brzo... samo sam to video da radi, bilo mi je dovoljno tih pocetnih 15 sekundi klipa.

 

Mnogo se iznerviram kada vidim tako te šumaherčiće po gradu.

  • Upvote (+1) 2

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Па ја управо о томе говорим. Није то мак на конац. Ако није споран скил, откуд цела ова размена? Ја сам се и јавио на теми после доста постова зато што ми је шкрипало то што неко каже да лик не вози добро.

Можда мене нервирају такви ликови више него све вас заједно? Али кад разговарамо, онда разговарамо. Мохи је једини из табора ''не зна да вози'' који некако води разговор, тј. каже ''не знамо дал зна, нисмо га видели на џимкани'' и то је океј. Ово друге је миришљава со фазон, а то је лол.

 

Видиш, ти си написао ''он вози добро, али то што је дебил оверрајдује то и ја нећу о томе да причам'' - и то је океј. Али ти ниси рекао ''ЛОЛ НЕ ВОЗИ ДОБРО'', зар не?

 

Можда је то небитна информација (да ли он добро вози или не), али није терање мака на конац. Тај серијски убица ако добро гађа из утоке он добро гађа из утоке. Колико год то било небитно за контекст - са друге стране, зависи о чему се прича, да ли о његовом серијскоубојаштву или о томе дал добро барата утоком. КОЛИКО ГОД нечија једна особина (или пакет особина) ''оверрајдовала'' све остало у утиску и ефекту, то остало постоји. Ја причу нисам започео, ја сам реаговао на трип да он не вози добро, а то ми је лол, јер онда ја не умем да седнем у ауто.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...