Jump to content

Čabke i anti alkoholizam grupa za podršku


Recommended Posts

Tako je Štrokane!

 

Kad smo kod svadbi, ja juče od podneva sam krenuo sa pelinkovcem i pivom i tako nastavio do kraja večeri, koja ne znam kad se desila pošto zadnji put kad se sećam bilo čega bili je oko 6 popodne. Ostalo se ništa ne sećam, čak ni jebenog puta od Kragujevca do Jagodine. Imam nekakve vrlo slabe fleševe da sam se vaćario sa nekom ribom u dvorištu restorana gde je bila svadba, ali nisam siguran jel tripujem sad ili se to stvarno desilo, pošto je crna rupa totalna sve. Takođe, izgleda da sam izgubio telefon, pošto ga nema nigde po gajbi, a ne javlja se niko :(

 

Evo sad mi keva došla sa pauze posla do kuće (blizu joj vrtić de radi), kaže da se ne zna ko je gori bio sinoć kad smo došli, ja ili ćale, i kaže da dobro što nije krenula sa nama, da ne crveni :c Dok sam bio svestan znam da je ćale obrato vinjake ko da su od sok od borovnice i da se opasno zapio još dok sam imo sećanje, pitaj kurca na šta ličio posle :D

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam tetku, mobilni je ostao kod nje u kolima, hvala kurcu jedan problem manje. Ali mi je držala predavanje o ponašanju, kaže da nisam hteo da idem i da su me jurili po dvorištu da me natrpaju u kola jer sam im bežao i da sam nosio bokal vina u ruci i da nisam hteo da ga vratim. Kaže još da sam u jednom trenutku počeo da pijem sve što mi padne pod ruku, ne samo pelin i pivo, nego i vinjak i špricer, nije mi jasno kako sam uspeo da izdržim na nogama do kraja. Pita me još jel se sećam ''one cure'' što znači da je stvarno bilo nešto, strah me da pomislim šta i sa kim se tu dešavalo :D

Sad vidim da imam neku modricu na levom kolenu i osećam da me boli malo kuk, izgleda da sam pao negde..

 

Starbak, Neo: Zvuči ofucano, ali jeste sindrom prve čaše, ne znam za granicu jer idu tri faze, prva je ''nisam pijan'' faza gde treba još da pijem jer ''se ne osećam zacirkano'', druga faza je kad se zacirkam i kad pijem jer '' se dobro držim'' pa da održavam to pijanstvo, ali problem je što treća faza totalnog zašuntavljenja dolazi jako naglo i iznenada, a onda nema povratka..

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

e zato treba jednom DOOOOBRO da se osramotis, pa posle ces uvek imati razlog da stanes. Samo se setis "te proslave" i pisanja pisama izvinjenja ljudima naokolo (tj TREBAMA)

 

Mada meni deluje da nemas ni stid ni sram :) 

Sine, gotovo je dakle sa pitjem, ili ne ili jedna rakija-casa vode, jedna rakija-casa vode. Nema pivo, nema vino, nema pelin

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jedna rakija-casa vode, jedna rakija-casa vode. Nema pivo, nema vino, nema pelin

this.

kapiram da je subjektivno ali ovim sam uvek uspeo da doziram vecinu levela pijanstva od "mogu da vozim" do "ok, ako popijem jos jednu popecu se na luster i izvadicu kitu da pisam po ljudima"

Link to comment
Share on other sites

Uf, teško je ovako preko foruma da vam objasnim, ali ja sebi ni ne tražim granicu, jedini nepoželjni efekat je da overim u fizičkom smislu, a to što se razblentavim, pa ja u 80% slučajeva uzimam alkohol u ruke sa ciljem da se uroljam i da pijem dok ima i dok mogu i da se sutradan smejem kad čujem šta sam radio. Ovih 20% je kad popijem pivo uz ručak ili do gledam film. Čak i kad ne želim da se uroljam dobijem želju posle prvog piva jer mi se otvori dizna, kako mi to u Jagodini kažemo. To što se dešava kad sam uroljan, to su čari pijanstva, a još ni jednom nisam uradio nešto zbog čega bi me stvarno i opasno bilo sramota, neku baš neoprostivu stvar.To sve zavisi od toga kakav je čovek kad se usere od alkohola, a ja sam vesela pijanica i kao takav podnošljiv sam ljudima, dok ima ljudi koji su stvarno problematični kad su pijani u svakom smislu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Савке имаш 25 година и требало би да те буде срамота што те тетка јури да те убаци у кола...сама чињеница да си на терету других људи је срамотна :)))) Теби је сад све смешно што они причају али стави се на њихово место :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Prestaću kad budem osetio potrebu da prestanem da živim ko srednjoškolac. Ako me zbog nečega smaraju pijanstva, to je zbog zdravlja i forme, pošto sam, apsolutno suprotno tom mom poroku, izuzetno posvećen zdravom životu u ostalim segmentima života, balansiranoj ishrani i redovnom treningu :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

super, vesela pijanica, imace deca za 15 godina koga da zezaju.



omg, ili da se leče kod vesele pijanice koja recituje haiku dok pise recepte!

 

"sinoc videh 

u odsjaju reke

jednu flašu

pijan sam

"

  • Upvote (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kad citam sta savke pise, apsolutno sve isto ko moj burazer. Svaki put kad cirka, uvek se ugovna od alkohola, ne pamtim kad je poslednji put stao pre blackouta.

Pre neki dan sam ga jurio po bezaniji, hteo da pali kante, ne zna ni on zasto.

I njemu je isto tako interesantno kad mu pricamo sutradan sta je radio, bukvalno se samo zbog toga i napija, da bi mu sutra neki najrandomaticniji kreteni rekli "JOJ MARE KOJ SI TI CAR STA SI RADIO, TO KRALJU", izgleda mu prijaju takvi komentari od random batica.

Kad smo isli na more, nacirkao se u busu naravno i izasao da pisha na granici, al ne negde sa strane uz ogradu il tako nesto, nego na otvorenom 15 metara od carinika, naravno horda batica koja navija iz autobusa, i ja i mladji burazer koji trcimo po njega da ne bi najebali svi.

Mozda ti je savke to interesantno sad, ali nikom oko tebe nije

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako si zaključio da se svinjim da bi mi neko reko kralju sutradan, meni je samo interesantno da čujem šta sam radio, suva informacija bez ikakvog feedbacka u smislu pohvale/kritike.

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako si zaključio da se svinjim da bi mi neko reko kralju sutradan, meni je samo interesantno da čujem šta sam radio, suva informacija bez ikakvog feedbacka u smislu pohvale/kritike.

brate, prestani da pravis bualu od sebe, zavrsices kao alkos bez dinara u dzepu, bottom line

 

Osim ako nemate porodicno u steku gomlu kinte

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

rece somi, i ode da se moshpituje sa metalikama posle 5 piva i 2 vinjaka i onda ode kuci bez da se javi HAE :D:D:D:D:DDD:DD

.

avaj, mislim da je najbitnije u celoj prici sto cabke nije agresivan, i sto jos uvek moze da se zajebava u carima studentskog zivota.

Meni nije smetao sto je prespavao malo, i onda ustao i nastavio da pije.

 

sa druge strane, da, postoji odredjena kultura opijanja.

- Svadbe, slave, okupljanja iz srednje (inb4 ti nisi ni is'o u skolu), itd = pristojna opijanja

- Redovno odustvno iz vojske, kafana sa kolegama sa posla, timbildinzi, rodjenja, koncerti omiljenog benda iz detinjstva, koncert bilo kog benda na njivi = Beton smena

 

 

 

mozda gresim, ali, zdrav i prav decko, koji uci i povremeno radi ne verujem da moze to da uradi...

 

Daleko od toga da ja velicam alkoholisanje, ali izlazi na kraj sa anksioznoscu i apatijom povremenim napijanjem, onda je ok.

lupaš za sve pare, lepo je Igor objasnio

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...