Jump to content

Гледање филмова са екстерног ХДД-а ?


SpC

Recommended Posts

Колико је то изводљиво?  И под тиме не мислим на варијанту да морам да имам тв који може да пушта одређени формат.

Чуо сам да код хдд-а који немају додатно напајање тв не може да обезбеди константно потребан напон кроз усб порт и да често "испада" да тако кажем, и да ми је боља варијанта да користим флеш од 32гб.

Да ли неко има искуства са овим? Односно свака сугестија је добродошла :)

И да, ако сам омашио где иде топик, слободно пребаците..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Možeš da puštaš sve filmove, samo ti HD filmovi odnosno .mkv fajlovi neće imati zvuka, pošto je to DTS format, pa bi morao recimo da puštaš preko ps3 ili nekog tako externog konvertora. Ovako ti ostaje jedino da ga konvertuješ preko nekog programa u drugi audio fajl (da ne bude vise DTS) i to je to, ali to je drkanje pošto traje dugo zbog veličine HD filmova jelte.

Link to comment
Share on other sites

Хм, мене само занима она прича да ли може да даје довољно напајање кроз усб, за сам формат филма ћу мало прочачкати и видети који и како ради :/
Код ортака када пуштам на ТВ-у ради све без проблема, све матрошке пушта без икаквог енкодовања.

Скоро све које сам питао рекли су ми да тражим хард који има одвојено напајање, или да узмем флешку јер њој не треба толики напон :/

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

pa što ne probaš taj disk od ortaka na svom kompu, nisam te skapirao baš najbolje?

 

ja koristim fleš ali iz potpuno glupog razloga, tv je na zidu i onda nemam kako da namestim hard a da ne visi onako bezveze i preti da odvali usb port :)

Link to comment
Share on other sites

Он има екстерни хард са напајањем, тако да ће то сигурно да ради, а овај што ја могу да купим је добра понуда која ће да истекне ускоро а не могу да вратим ако не ради оно што мени треба :/

Додуше и телевизор ми стиже до краја недеље тако да не могу да пробам одма, а и требало би да виси на зиду тако да капирам да ће и код мене флешка морати да завршава посао :D

И ја сам кретен, оћу да организујем све лепо а немам ни једну ни другу ствар тренутно :(

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

pa evo, ja sam sad probao na matorom 32" LCD Daewoo sa eksternim WD bez dodatnog napajanja (500GB) i radi sve ok. Ne znam koliko ti to pomaže, svakako nemoj zbog ovoga da kupuješ hdd pa posle da ti ne šljaka, ali možda ti bude neka pomoć :)

Link to comment
Share on other sites

Хмм, хвала ти на помоћи, али ми је даље више људи рекло да то не радим :D

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

meni isto šljaka bez problema

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Хм, можда се ипак одлучим за ово, ко зна, да га јебем збунио сам самог себе још више :/

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Samo obrati paznju na to da ti flash/hdd budu u fat32 :D jer vecina tv-a nece da prepozna ntsf : bar je kod mene tako

 

Ja koristim usb od 16gb jer mi je laksi koriscenje, zbog konstantnog formatiranja.. nabacim sta cu da gledam i obrisem, ako mi treba za nesto drugo, format u ntsf i tako u krug.. 

Edited by Coyote

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

ako televizori generalno ne čitaju ntfs onda bilo kakav HD sadržaj otpada, te se postavlja pitanje šta ova gomila nubova koji ne umeju da sklope htpc gledaju na svojim televizorima od 1000e :D

Link to comment
Share on other sites

Moj Samsung SmartTV čita NTFS i pušta 720p MKV ripove, kao i 720p ripove serija

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Е, а да ли вреди узети тај СмартТв? Мсм за те паре могу да узмем још 10'' већи екран али да фазон није смарт а не знам баш ни колико може да ми користи то. Мсм поред компа и телефона сигурно нећу још и тв да користим за сурфовање нетом..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Upravo ovo sto je Stija rekao, ja sam smart uzeo zato sto mi je trebao 3D, te funkcije su mnogo losije na televizoru nego tipa na telefonu, ono da cekam da mi se Youtube otvara 30 sekundi na televizoru koji kosta 700+ evra je debilno... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

čak je i nidža ubrzo batalio smarttv opcije iako ih je dizao u nebesa. 

 

jednom smo probali doduše da kao potražimo sa YT-a nešto, naravno trebalo nam je prvo pet minuta da uopšte iskucamo šta smo hteli, a onda čak nismo ni našli to što je trebalo iako identična pretraga na PC-ju daje rezultate.

Link to comment
Share on other sites

pa meni Samsung SmartTV vredi, jer mi sa fleša čita i MKV i mp4, i nemam problema sa titlovima. Od kad sam nabacio SmartTV, nemam više potrebu za kompom nakačenim na TV. Ne znam da li to obični non-smart Samsunzi imaju, taj video plejer

 

Net opcije ne korisitm uopšte

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nije Smart tv neophodan da se puštaju filmovi. Ovde govorim o Samsungu.

 

Smart TV kao potreba je nepotrebnost. Ono što kaže Laki, treba ti tastatura i miš da bi to ikakvog smisla imalo što se ugodnosti i normalnog korišćenja tiče.

 

Za same filmove, nabodeš, izabereš i pustiš. 

 

Opet, reci koji televizor ti stiže pa ću ti reći sve što treba :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ма више не знам ни шта узимам, тј ни када узимам, одложили ми усељење у другу гајбу за још "најмање месец дана" и онда сам морао да одустанем од тога шта сам био испланирао јер га физички немам где до тада :/

Наложио сам се на Самсунгову нову Ф серију, али је много пара,ааааааааааа :(

Ово ми је тренутно занимљиво  : http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-led-lcd-ue-40eh5000.html (Знам да су најскупљи, али капирам да бих могао да оборим ту цену још мало)

и

http://www.emmi.rs/televizori-tv-40-led-smart-samsung-ue40eh5300.11.html?productId=25094

Једино је фазон око тог смарта, да ли ми треба или не :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Купи преко купујем продајем тв :) јефтиније је доста :))

 

Ово је Зверко написао провери да ли акција још увек траје :) 

 

 

- U Metro Cash&Carry je akcija za Samsung UE40EH5300 televizor po ceni od 53.000 dinara, sto je bar 1.000 dinara jeftinije od prve sledece najbolje akcije za slican televizor, tako da ako vam treba LED televizor te dijagonale to je dobra ponuda. 

 

Што ми је текст који сам копи пејстовао поплавео ?:)

Edited by Ivan_

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...