Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

dhl ne pravi problem ako je posiljka jeftina. Meni su cak prosle godine stigle patike preko dhl bez ikakvog cimanja ne znam kako. A carevi su jer stignd za dva dana iz amerike paket

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

To je zato što liče.

Edited by shw.
  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 1

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

pitajte prodavca sa kojom postom salju, i da usps ima tracking, mada ja generalno imam lose iskustvo sa njima par puta su mi pomesali i zagubili pakete ( ne ovde u srbiji) nasao sam ix sve cimacina al bar nisam imao problema kad sam slao za bg,sve normalno nikakva crna carina nista! bilo je vrednih stvari (600-700e)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi ti da li može preko usps-a da stigne neki primerak pravopisa i gramatike.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

vidi vica se klonirao

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Nije, nego jedini Vića ima strpljenja da primeti i opomene na svakakve gluposti, ali dobro, radimo na tome da se čuje glas i nas oštećenih!

Пошто су информација и воља да је подели потпуно небитне ствари? Да се разумемо, не мислим да не треба да исправиш неког ако не зна да пише, али у чему је поента додатног игнорисања суштине нечијег поста, а да није у издркавању?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Откуд ја знам шта је ко где писао, то као прво. Друго, нисам процесирао претерано то што је писао, али је евидентно да је дошао на топик за икс ипсилон искуства и навео своја икс ипсилон искуства. Испод тога иде пост који се односи на нешто што никако, али никако нема везе са оним о чему се и у посту и на топику ради. Твој пост је дао одређену кларификацију зашто лику не треба веровати или да ли има задње намере у изношењу свог искуства итд. Пост директно испод његовог се састоји искључиво од ''лол не знаш да пишеш'' коментара и НИЧЕГ ВИШЕ, кад си већ кликнуо да постујеш (а да није неки фап коментар на голим тетама или нешто тог типа), онда постуј, јебига. Значи, или је сврха поста само хватање за правопис или је критичара мрзело да напише још седам речи и дода нешто што заправо има везе са темом.

 

Зар не мислиш да је могао да у том одговору да и неко објашњење зашто је САМ ПОСТ или САМ ПОСТАВЉАЧ поста лош? Па макар то објашњење било дато у две речи? Ако ја напишем да сам купио леба ту и ту, оћеш ли ми написати ''каже се хлеб'' зато што ја волим да лажем по топицима где шта купујем и зато што у тој проџи нема леба заправо, него се продају чесме? Реци прво ''то што пишеш је глупост, а и знамо да волиш да сереш по топицима где си шта купио, а и био сам у тој проџи и тамо продају чесме, а да, каже се хлеб''. Шта је ту ненормално? Чак је и много битније, јелте.

 

 a da razlog nije to što sam ja u suprotnom taboru.

Немој тако, дао сам ти плус јуче за нешто!

НИКАД, ал оно, НИКАД, нећу реаговати по кључу који си описао у овом цитату. И геј је то уопште причати, ти си савршен, а ако те неко смори, то је зато што је против тебе. Дај леба ти. Те трипове ''о не, фанки џи слуша тупака, сад ја нећу више'' сам прошо пре двадесетак година.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

То што ти кажеш би пило воду да му је одговорио са ''пуши курац'' или ''ај пали'' или просто ''лол'' - које је још краће од критике за граматику. Он му сере за граматику. Такође би пило воду да, хм, није постовао? Ако је лик небитан, онда га искулираш, а ако је ипак донекле битан (да узмеш па да постујеш на његов рачун), онда ваљда постујеш око тога што те смара и због чега мислиш да је тај лик малициозан? Ето, нпр. да бих и ја знао да му је то манир. Мислим, кад већ постујеш, кад си већ кликно на риплај и дрко тастатуру тих пар секунди.

 

Ја стојим при томе да пост нема никакву сврху осим напушавања, притом за граматику. Ево, искрено те питам: шта мислиш на шта би личио рур кад би само један корисник почео то да ради ревносно? Ником не би било добро и отприлике десети пост сваког члана би остао без критике.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ne bi bilo dobro random low lvl kripovima koji su preplavili sve topike, ostalima bi bilo vrh.

Како то мислиш? Ево погледај хај левел ликове, врло су комотни са правописом и 90% постова им није како треба (me included). Али се нико не цима, осим ако није нешто страшно (а ла купња:) ), јер сви разговарамо ''поентама''.

 

Али, у праву је Дуле, једемо говна, није овај топик за једење гована:)

 

 

У сваком случају, немам шта да додам, али нпр. да кажем да је ортаку тај робот из Јапана стигао обичном поштом за неке две недеље, што је прилично брзо (јер тамо кажу 7-45 дана, 8-16 радних дана). Ја сам наручио са истог сајта отприлике у исто време и још ми није стигло (њему је стигло у понедељак, тако да сам ја вероватно забо празнике, па зато). Па ето, ако неко оће да наручује из далеких предела, можда му је ово неки инфо.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па наравно:)

Али сумњам да би сад ти одреаговао конструктивном интроспекцијом да ти ја напишем ''е царино, ај мало иди у трећи разред, па пеглај слова, па се врати'':) Свака част ономе ко би, ја бих вероватно извотовао на сто страна зашто је тај ко ме искритиково јадан:)

А и ево, изгледа да поента заправо није у правопису, него је поента да је лик неки смарач:) I declare frogs and grandmothers!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Heh citam sad taksa za otvaranje i setim se pre dve god kad sam preko ebaya porucio masku za nokia 6210c telefon.

Stigo postar na vrata i kaze 250 din da platim takse... Reko ae nebitno platim ja kad vidim na kutiji papir zalepljen taksa za otvaranje, i komentar: uredjaj stigo polomljen ne odgovaramo za isti.

Sad maska je bila citava sve ok, al razmisljam sutra dan da mi stigne nesto tako da otvore polome i to naplate ;)

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ево, дошли и мени трипови из Јапана. Наравно, на оном папиру је било ''покушано 30. априла'' лол. Ал добро, то значи да стижу ствари за неке две недеље. Један пакет је био нешто мање од иљаду и по кинти и ту ништа није тригеровано, јелте. Други је био нешто мало преко педес јура (баш геј мало, фазон евро два) и ту сам платио пдв. Укупно сам платио 1310, капирам да су ту додали још нешто ситно на тај пдв, неке таксе за плаћање ил ко зна шта, пошто је пдв негде око 1200 и нешто ситно. Један пакет је био мали (оно, 20 20 20), а овај други је био повећи (нпр. 30 50 20, лупам) и имао је нешто мало преко по кила, нису ми ту додавали никакве ''домаће поштарине'' (није ни требало, али добро, реко да нагласим, пошто сам видео да умеју).

 

Иначе, узео сам неке евангелионе и неку шољу, сајт је hlj.com, тако да сам сам себи одговорио на оно питање ономад, одакле наручивати та срања. Пошто испадне јефтиније него да се купи било где ван јапана, па таман да постоје све те ствари по Београду, коштале би опет скупље него да се наручи из Јапана, да платиш поштарину и да платиш царину.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

bio sam sad u ns carini.

 

dakle:

 

 - porez od 20% se po zakonu placa na sve vrednosti posiljke, ukljucujuci i shipping, pa sve i da je porudzbina 5 dinara

 - ukoliko je cena od 50e, ukljucujuci tu i 50.00e, placa se 10% carinska usluga

 - ovo za spediciju mi i dalje nije jasno kad treba kad ne treba

 

u vezi onog mog paketa, cena je bila istaknuta u dolarima, pa se carinik zajebo i obracuno kao da su evri



definitivno nam ova promena nije nikakvo dobro donela. ja pdv nikad nisam placao, a ti pragovi su bili mnogo tolerantniji

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, ја на овај пакет од иљаду и по кинти нисам платио пдв и писало је на њему да је ослобођен.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

sudeci po ovome:

http://www.carina.rs/lat/Zakoni/Uredba-povlastice-lat.pdf

 

progledali su ti kroz prste, sto je super.. mozda sam samo ja naleteo na kretene

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

da, ja sam citao clan 6. pa jebemumamu onda ne znam, vec su mi dva carinika rekla da se placa porez na svu robu nevezano za vrednost.. mozda je ovo neka zastarela uredba

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Taj faj, meni je stizalo na gajbu 3 puta, paketi po 3 majica iz US u vrednosti sa šipingom oko $40 i ni jednom nisam ništa dodatno platio

 

I isto je bilo ispečatirano da se ne carini

 

 

Sad sam skoro naručio neke dreseve sa DHGate iz Kine, vrednost oko $70 dolara, pa ću da javnem šta se zbiva ako stignu uopšte

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...