Jump to content

lap top preporuka


urgh

Recommended Posts

posto ce meni ovo trebati za neko 3d modelovanje izmedjuostalog crtanje i zajebanciju, da.li.je mozda bolje da idem.na varijantu sa slabijim.procesorom i izdvojenom grafikom? jasno je tu menibsad koliko.kesha toliko muzike ali me interesuje cisto u tom cenovnom rangu shta je bolji izbor....

i shta bi bila preporuka u tom slucaju.

ovoj vudijev je veoma fin.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Kaze moj burazer koji se i bavi modelingom da svakako ta grafika na laptopu ti nece nista znaciti, osim ako ne uzimas neki Quadro i sl, ali to su ti modeli od 100+ k dinara. Dakle uzmi sto bolji procesor i vise rama, bar 8, dakle racunaj da ovaj verovatno ima dva slota za memoriju, ali ne znam da li je 1x4GB ili 2x2GB konfiguracija u njemu. Mada mislim da su u poslednje vreme mnogo cesce 1x4GB konfiguracije, tako da racunaj jos oko 50ak evra, tipa ovako nesto http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-4gb-1600mhz-ddr3-so-dimm-kvr16s8-4/comp_comp_ram/71/2218

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ima i jeftinija varijanta, Transcend je isto OK memorija i slaže se sa svačim

 

http://www.itsvet.com/proizvod/transcend-4gb-1600mhz-ddr3-so-dimm-jm1600ksn-4g/comp_comp_ram/66/2005

 

Taj ASUS ima dva slota i 99% je popunjen samo jedan, tako da topla preporuka za 2x4 GB jer:

 

1. imaćeš više memorije, which is good

2. ako radiš s tim CAD programima koji traže velik throughput, bolje je imati dual-channel konfiguraciju memorije

3. grafika isto radi brže u dual-channelu, naročito u igrama (HD 4000 nije neka ludnica al nije ni za bacanje)

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

bio sam na sajmu juce, daju te vaucere sakom i kapom, popoust je 6k din i vazi za gigatron, tehnomaniju, winwin i laptopcentar.

moze se koristiti izvan sajma.

gigatron do kraja nedelje daje popust 10% na asus racunare, takod a je ovo isplativo samo ako se kupuje enshto ispod 60000k din...

 

e sad drugi fazon je shto apsolutno nishta i5 nema ispod 68k rsd a da ima na stanju, tj da mozesh odmah da uzmesh jer popust moze da se iskoristi do nedelje, takod a cu videti shta cu za sad mi je jedina prihvatljiva opcija i3 na 2.4ghz sa gf720 i 4+2gb rama za 40k sa popustom ili cu da batalim celu akciju pa cu na predlozenu varijantu....



inace na asusovom standu mi je fina hostesa objasnila da se trenutno nalazim u zoni lapova za prosecne korisnike a kako budem ishao dalje, tako je sve naprednije...krenuo sam da joj se smejem u facu, ali ona je i dalje picila svoj tekst..

:)

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...