Jump to content

Upgrade


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ајде да питам овде. Рур дарк скин, ако је битно.

Ако после Mark Community Read (Mark all as read) кликнем на View New Content и даље ми приказује топике које сам раније прочитао, само је иконица поред имена топика црна. Овако некако

E68FYt0.png

 

Није да је велики проблем али почело је да се дешава од пре типа недељу дана и мало ме нервира, те ме занима шта је :)

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Пре овога када бих кликнуо на Mark all as read и онда ишао на View New појављивала би се само једна празна страна са поруком у врху стране да нема ништа ново, нових непрочитаних постова, а не неколико страна топика. Тачније топици од 2 маја на овамо и иконице да ли сам писао у њима или не. То раније није било тако. Шта се то променило?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

ahaaa, kapiram. Pa tu ne znam šta da ti kažem, ali ti svejedno u notifikacijama levo piše da li ima novih postova ili ne, a ako ima, oni će imati drugu ikonicu jer su nepročitani, ne crnu. E sad i ja koristim dark ali ne sećam se da li kad kliknem da je sve read, da mi isprazni stranu mada mislim da mi prosto izmeni sve kao da je pročitano ali i dalje mogu da vidim postove (tj. pročitane notifikacije). Što bi tako i trebalo jelte.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Е видиш код мене до скоро није било тако. Након што означим форум како прочитан нисам видео старе топике осим ако неко не постује нешто ново у њима.

ОК, ако је ово како треба да буде, не буним се. Мени је ново :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Части ми :), до прошле недеље их нисам видео. Него ако хоћу да видим топик од пре дан-два, а нема невих постова, морао сам ручно да га нађем.

Хвала на времену у сваком сл.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Overe, šta ti stoji levo kod "View new content"? Sad ima onih dodatnih opcija odnosno izgleda ovako nekako:

 

By time period
Content I have not read
New since my last visit
Past 24 hours
Past week
Past 2 weeks
Past month
Past 6 months
Past year


Other
Just items I follow
Items I participated in
Items I started
Filter by forum

 

Možda si slučajno odabrao recimo "Past week" umesto "Content I have not read". Ne mogu da provalim po ovoj slici jer si je nešto bangavo isekao tj. baš na tom mestu, ali deluje kao da ti je odabrano recimo "past 2 weeks".

Link to comment
Share on other sites

Стоји ми "Filter by forum" јер не пратим баш све подфоруме, ЦС проблеми нпр ми није занимљиво. Али то ми стоји од нове верзије форума од пре пар месеци, или кад већ.

 

едит:

Е сада видех, стајало је "Past 2 weeks". Биће да сам кликнуо а да нисам ни приемтио. То је то. Фала Лаки.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

np



mislim da bi jedna vizuelna legenda i tome šta koja ikonica znači, a i ovo sa grupama i slikama, dosta pojasnilo stvari.

 

verovatno i bi, al' to znači da za svaki skin moramo da radimo, plus nakon svakog većeg upgradea iznova :)

Link to comment
Share on other sites

verovatno i bi, al' to znači da za svaki skin moramo da radimo, plus nakon svakog većeg upgradea iznova :)

 

pa jebiga, to stoji ali moraju ljudi da znaju šta znači šta (noviji članovi pogotovo), umesto da pitaju iste stvari po deset i više puta.. ili još gore - ne pitaju uopšte jer ni ne primećuju te promene.

Napravite jedan topik, sikujte ga u vr naslovne strane, u kojem ima sve ove sličke grupa korisnika bar, sa pojašnjenjima i mogućnostima i najavama novih grupa. Tu onda mogu i ikonice te da se pomenu. Ono, za Dark skin recimo ih ima 18 ako se ne varam, ovih većih ima dosta manje i po nazivu istih je već jasno koja čemu služi. Da ne pominjem što kad se hoveruje ovde nad tim ikonicama iskoči šta je šta. Ali to niko ne zna dok neko ne kaže da može i šta može :D

Već neko vreme forum vapi za jednim opširnim How To RuR uputstvom. Ima ljudi koji i dalje ne umeju da embeduju videoe, niti da brišu formatiranje teksta i tako neke osnovne funkcije. Pa tu je i onda šta ima od novih stvari ispod haube, da recimo može da se od skora embeduju imgur galerije i tako to, koje su veličine signe, koliko videoa može da se embeduje po postu, koliko slika, itd. :D

 

Kontam da smara to sve sklopiti ali cenim da bi većini to ovde koristilo. A posle kad dođe apdejt taj neki veći, da se shodno tome prepravi, neće biti garant toliko mnogo promena, već više dodataka u odnosu na sada. To su moja dva evrocenta na ovu temu :D

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja se sve slažem sa tobom, dosta sam razmišljao o tome, ali nekako to uputstvo nije ljudima "ispred očiju" čak i ukoliko postavimo nekim velikim slovima na vrh strane - E OVO JE UPUTSTVO. Nekako dok ne bude invision imao one "floating boxeve" ili tako neke dodatne pomoći za takve stvari, mislim da to neće doživeti pravu ekspanziju. Na kraju krajeva, ti i sada imaš help koji pojašnjava gomilu stvari plus kad se registruješ nekoliko kratkih postova o grupama korisnika, uputstvima itd, pa to niko ne gleda :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...