Jump to content

Hearthstone - Slobodna diskusija


Silencer

Recommended Posts

Zivi bili svi puno legendarnih iz packova i neka rngesus bude uz vas

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Igra je P2W zato sto si ti pauzirao i sad moras da kupujes stare packove dok svi koji su iole bili aktivni imaju sve stare karte? Ok

...  Koja logika. Uvek me iznenadi forum iako nemam velika ocekivanja.

 

Igra je P2W sama po sebi zato sto pruza za pare vise nego sto pruza F2P igracima. Onaj koji placa ce da ima prednost nad onim sto ne zeli da plati, i to zovu ljudi P2W igrom. 

Games that let you buy better gear or allow you to make better items then everyone else at a faster rate and then makes the game largely unbalanced even for people who have skill in the game without paying.

Sto se tice "mog" slucaja, koji te ocigledno buni iz nekog razloga. Znaci ne smem da prestanem da igram? Znaci svi koji pocinju da igraju sada ko ih jebe sto nisu igrali od pocetka ? 

Link to comment
Share on other sites

Igra je sada manje dostupna novim igračima zbog načina na koji se dobijaju stari packovi, ali tako je u suštini sa svim kartičnim igrama gde sakupljaš kolekciju, osim što ti Blizzard nudi kakav-takav način da zapravo besplatno dobijaš packove. Ja sam bio potpuni f2p igrač sve to izlaska g vs g, a onda sam kupio sebi nešto g vs g packova kako bi u startu krenuo bar sa svim common i rare kartama i koncetrisao se na legendarne.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

...  Koja logika. Uvek me iznenadi forum iako nemam velika ocekivanja.

 

Igra je P2W sama po sebi zato sto pruza za pare vise nego sto pruza F2P igracima. Onaj koji placa ce da ima prednost nad onim sto ne zeli da plati, i to zovu ljudi P2W igrom. 

Games that let you buy better gear or allow you to make better items then everyone else at a faster rate and then makes the game largely unbalanced even for people who have skill in the game without paying.

Sto se tice "mog" slucaja, koji te ocigledno buni iz nekog razloga. Znaci ne smem da prestanem da igram? Znaci svi koji pocinju da igraju sada ko ih jebe sto nisu igrali od pocetka ? 

 

ja sam kompletno f2p igrac i smatram da igra ne pruza za pare vise nego sto pruza F2P igracima a evo i zasto. Zoo.

to je deck koji novi igrac sklopi u dva dana, gazi preko 5k+ dust deckova i svi se zale na zoo zato sto zahteva

najmanje skila i najjeftiniji je deck za craft a maksimalno je competitive. sa cetvrtinom mozga gazis kroz kojekakve

control warriore ramp druide handloke koji kostaju po milion dusta sve do ranka 5, gde ukljucujes jos jednu cetvrtinu

mozga da ubacis positioning miniona u celu pricu i ulazis u legend. f2p igraci koji se zale da je p2w igra ili su teski casuali

pa im se tako cini, ili nubare zakovane na ranku 10+.

Link to comment
Share on other sites

Spiro znam sta je P2W, ne treba da postujes definiciju. To sto neko moze da ima prednost ako ulozi koji dinar u odnosu na free igraca ne cini igrom P2W. Ne znam jel si igrao ikad pravu P2W igru gde si hendikepiran i igras kao bogalj ako ne ulozis pare. To nije slucaj sa Hearthstonom, potvrdice ti to nekoliko legend rankova sa rura koji su bez dinara ulozenog to postigli. Tebi fale sad stare karte. Imas dve opcije, ulozi pare ili igraj arene  (i budi dobar pritom) i imaces sve karte koje ti trebaju. U pravim P2W igrama druga opcija nije dostupa.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

To sto neko moze da ima prednost ako ulozi koji dinar u odnosu na free igraca ne cini igrom P2W. 

To bukvalno cini igru P2W.. 

Ja se ne bunim sto je igra P2W, sasvim mi je u redu, mora da zarade pare na tome sto su napravili.

 

Problem je sto ne mogu da biram da li ocu da dobijam GvG ili Basic pakovanja. I sada ne mogu samo arenom da dobijam karte kao sto ti tvrdis, vec mora da dobijam karte iz arene pa da ih pretvaram u prasinu gubeci vrednost na njima i onda praviti stare karte. Sto znaci da cu od 5 karata koje budem dobio napraviti 1 kartu, a to nikako nije u redu. Znaci jedno pakovanje iz arene mi je jedna karta. Pa ti vidi koliko ce trebati ljudima da skupe sve karte. 

 

Ja mogu da iskopiram neciji budget deck i da probam sa njim da uzmem Legendary, to ne znaci da igra nije P2W. 

Ja ne zelim da igram kopirane dekove. Zelim da napravim moj deck koji ce moci da se bori sa vec poznatim dekovima. Trebace mi minimum 2 meseca da bi napravio 1 deck koji ce da bude sranje, pa cu morati da dodajem i menjam karte dok eto mozda ne uspem da napravim nesto. Sto opet znaci da ce mi trebati meseci a nekom ce trebati 5 minuta. 

Edit: Ja nemam ni moj stari akaunt, znaci poceo dam od pocetka, nemam ni jednu kartu. 

E sada ako ti mislis da je u redu da igras Arenu zbog jedne Basic Deck karte onda ok.

Da ne spominjem da mora da zaradim za Naxx 3500 golda..

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto si napisao je na mestu ali jbg novi content mora da se izbacuje a cim se izbaci novi, stari ide u drugi plan. Bilo bi ok da moze da se bira ali vecini trebaju GvG packovi tako da nista od toga.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Da u Novoj Godini izvlačite samo kesice sa sličicama koje nemate, i to zlatne!

hahah uh al si me utripovao na trenutak da kao bila akcija za ng, i kao otvararamo pakete ali samo zlatne slicice kad otvorimo :D .. i had a dream...

btw kako napredujete u novoj sezoni, ? ja sam nekog roga tipa midrange/ control pa sam uspio u jednom trnutku 11-1 score imati. ali evo vec poteskoce sa pally-jem

Link to comment
Share on other sites

Meta na istoku je uvek bila luda, baš se opitam šta li sad igraju na azijskom serveru, nakon izlaska gvga, ili su i oni počeli da netdekuju zapadne igrače.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Koliko packova treba za full classic set..i za gvg ponaosob? Nesto mi onih 272 za gvg deluje malo. Cisto sam radoznao da znam jos koliko cu mladosti da utopim u more Neptulonovo...

Toliko da nema potrebe da se zamaras sa tim u igri kao sto je ova. Shvatices to prije ili kasnije. Stvar je casual, pikaj pomalo, zabavljaj se i kolekcija ce se sama izgraditi u neko dogledno vrijeme. Najiskrenija preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Koliko packova treba za full classic set..i za gvg ponaosob? Nesto mi onih 272 za gvg deluje malo. Cisto sam radoznao da znam jos koliko cu mladosti da utopim u more Neptulonovo...

 

saberi koliko ti fali rare-epic-legendary karata i racunaj po dustu.

total wins 2211 arena 1452. fali mi 80k dusta za kompletnu kolekciju *(dve od svake i po jedna legendary)

imam 7300 dusta u steku jer trenutno nema decka koji ne mogu da igram sa kartama koje vec imam. f2p igrac

Edited by neverdie
Link to comment
Share on other sites

Uvek ima deckova koje ne možeš da igraš ako nemaš sve karte :)

I to čak i kad uključimo net deckovanje, i kome ti verovatno pričaš kad kažeš "nema decka koji ne mogu da igram". Jel imaš 2x Echo of Medivh i ostale karte potrebne za Day9 deck ili Tidesov Echo of Medivh aggro deck? Jel imaš Malygosa i 2x Ancestor's Call da igraš otk Shamana? Ili Neptulona i još neke karte da bi igrao shaman tempo deck sa kojim je lik prošle sezone bio rank 1 legend? Jel imaš Bolvara i 2x quartermastera i Tiriona da bi igrao trenutne varijacije Paladina? Jel ima Trade Princa Gallywixa? Ili 2x Hobgoblina da igraš Hobgoblin deckove? Blingtrona i 2x Recombobulatora da igraš Amazovog Priesta? Jel imaš sve pirate da igraš Pirate Roguea sa kojim je Xixo uzeo legend na početku sezone?

Dakle uvek se nema karata ni za net deckovanje,a kamoli za ličnu kreativnost, i zato ne štekaj taj dust nego ga troši da igraš zanimljive deckove :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@savovski pusti me da zivim u zabludi, ne rusi mi sneska :D.

sad ozbiljno,ako se uzme u obzir da ne igras odredjene klase koje ti se ne svidjaju (svi imaju takve)

 i kada se skupi core od nekih 20 legendarnih+ceo naxx moze gotovo sve da se igra sa odredjenim zamenama (ako su potrebne uopste)koje nemaju toliki downside.

nemam problem da trosim dust nego stvarno ne znam sta da kraftujem trenutno jer vec igram deckove koji mi se svidjaju. zato stekam, farmujem lagano pa cu potrositi

ako ne budem imao neke karte koje mi budu zanimljive u tom trenutku

Edited by neverdie
Link to comment
Share on other sites

Najbolji otk koji sam ikada video :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=xV5Tp1Yzke8

  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...