Jump to content

Ne mogu da reinstaliram win7?


SavKe

Recommended Posts

Dakle sistem mi je opasno zaribao i vreme je za svež početak. Ali problem je sledeći - instalacija windowsa se pokrene, obavi prvi deo, restartuje se kompjuter i onda kad krene drugi deo nakon restarta (onaj plavi win istalacioni interfejs, gde se sa strane lista jedna po jedna faza koju je prešla instalacija) samo se u jednom trenutku pojavi crni ekran, odnosno ugasi se monitor jer ''nema signal''. Probao sam 2-3 kopije sedmice i svaki put bude tako, a probao sam i da ostavim komp da radi kad se to desi (mada lampica ne pokazuje znake rada hard diska) u nadi da je možda deo procedure, ali ništa.

Neko zna uzorok ovome? Ili ako ništa bar rešenje, jer me sistem moli da ga reinstaliram :)

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Radio sam i sa usba i sa diska, sejm šit :(

Vrlo je moguće da je grafička, i meni je to palo na pamet, ali potajno sam se nadao da nešto drugo pravi problem :(

Probaću sa drugom grafom, mada mi nije jasno što bi tu pravila problem, a u igrama šljaka normalno...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Moram da zadržim taster :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Hmm, u pravu si. "Taster" je dobra metoda kad komp uopšte ne daje sliku, a ovde je sve ok do instalacije grafike, sad sam malo bolje pročitao.

@Savovski: A da ti nemaš neku nestandardnu grafiku, ili neku brand mašinu, na koju ide neka posebna win instalacija, sa ugrađenim driverima?.. Koristiš li untouched Win7 instalaciju, ili neko "all-in-one-custom-made-neka-radnom-boja-last-first-edition" đubre?

Napiši koja je konfiguracija, možda neko ima iskustva sa tim - evo, sećam se instaliranja XP-a na neki HP laptop, morao sam da pripremim winxp disk sa sata driverima, ali ovom konkretnom sam morao da dodam i drajvere za grafiku da bi prošao dalje na plavi ekran sa koracima instalacije.

Proveri u biosu i onu opciju za SATA mode, kako se već zove... stavi je na ata ili ide umesto sata ili ahci... Lupam po sećanju, ne znam tačno kako se šta zove.

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

cabke, danas je vreme klauda, sta ce ti racunar? mnoge firme daju usluge računarstva u oblacima kako enterprajz, tako i end userima!!!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@Savovski: A da ti nemaš neku nestandardnu grafiku, ili neku brand mašinu, na koju ide neka posebna win instalacija, sa ugrađenim driverima?.. Koristiš li untouched Win7 instalaciju, ili neko "all-in-one-custom-made-neka-radnom-boja-last-first-edition" đubre?

Imam sapphire radeon hd 5770, nemam brend mašinu, sam sam je sklopio pre nekih ~3,5 god. Koristim isključivo čiste instalacije win7. Nikad mi ništa nije pravilo problem do sada i ovog slučaja.

Napiši koja je konfiguracija, možda neko ima iskustva sa tim - evo, sećam se instaliranja XP-a na neki HP laptop, morao sam da pripremim winxp disk sa sata driverima, ali ovom konkretnom sam morao da dodam i drajvere za grafiku da bi prošao dalje na plavi ekran sa koracima instalacije.

Proveri u biosu i onu opciju za SATA mode, kako se već zove... stavi je na ata ili ide umesto sata ili ahci... Lupam po sećanju, ne znam tačno kako se šta zove.

Imam još phenom II x4 3,2 giga

4giga ddr2 kingston neki

500 giga wd hard

I neku gigabyte matičnu, ne mogu da se setim tačno koju, nisam u Jagodini ovih dana, tamo mi je komp, pa ne mogu ni da proverim ovo u biosu.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Iz iskustva znam da kad god mi je zapucavala instalacija Windowsa je to bilo zbog memorije. Nekad ona zna i tokom vremena da se pokvari, tipa radi perfektno 3 godine i nakon toga pocne da mi puca reinstalacija wina kad ono memorija pocela da rinkjava =/

Ono sto najlakse mozes duradis je da pustis da se jedan dan/noc vrti memory test, i da budes siguran da nije memara kriva.

Evo jednog standardnog butabilnog mem testa: http://www.memtest86.com/download.htm

Poy

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...