Jump to content

Skola u Rancevu - selu kod Sombora


Recommended Posts

u pravu si dvinity, ajmo sad donacije, pa moraju da se ugrade pijavice malo. Sve na ovoj skoli moze da se popravi za dve nedelje max, bez nekih velikih ulaganja, sto mogu i stanovnici tog sela da urade.

реално, ово се среди једном радном акцијом и са сома евра за материјал.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ljudi da mogu da skrpe soma evra ne bi prodavali kuce sa placom i okucnicom za 3 :/

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Aha. Sad kad dvini to kaze, podrzavas gradjansku svest i da sami rade, fuck NVO i dvinija, a kad klinac obelezava autobuske stanice po gradu, to ti je anarhija jer to mora drzava da radi tj nadlezni.

Kul

  • Upvote (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

slazem se da i selo snosi velik deo tereta za stanje te skole

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, њих шес тамо блеји, школа делује оронуло, али океј генерално... да им треба карта badly, пазарили би је, оно, одштампаш са компа фазон... кучићи и прасићи на селу, ох како то!

Мислим, лол су ''поенте'' фотки. ''мала наташа је умрла од упале плућа услед влаге у школи, а није смела да изостане јер је имала икс ипсилон неоправданих'' или ''бесни пси који обитавају испред школе појели петоро деце током прошле године'' би већ имало смисла [:D]

Мислим, мени лично не би ништа фалило да пичим у овакву школу лол

Што се текста тиче, мени ово по стилу више личи на писаније неког првосрбијанца него другосрбијанца:)

  • Downvote (-1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

да им треба карта badly, пазарили би је, оно, одштампаш са компа фазон...

Ma njima je iz perspektive njihovog ucenja ova karta verovatno sasvim ok, mislim nije se tipa Krusevac pomerio u poslednjih 20 godina :) Ja samo pricam o neozbiljnosti drzave gde ne usadjuje deci generalno neki patriotizam cak i kad to ne kosta (skoro) nista.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

рофл

wat

Ma njima je iz perspektive njihovog ucenja ova karta verovatno sasvim ok, mislim nije se tipa Krusevac pomerio u poslednjih 20 godina :) Ja samo pricam o neozbiljnosti drzave gde ne usadjuje deci generalno neki patriotizam cak i kad to ne kosta (skoro) nista.

Па на то и мислим, уче клинци де је Крушевац, нису у депресији на лековима јер немају карту или се ето Крушевац померио па сад уче погрешно... Око овог другог, јебига, то је нека школа у Ранчеву (за које нисам чуо) где блеје два и по ђака... наравно, стоји да ''све школе треба да имају све'', али овако у пракси, ништа овде мени није омг. Не само омг већ ми није ни за неке констатације или било какве реакције.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Prvo ovo sto Saint kaze, realno. A drugo nebitno je da li u tu skolu ide jedno dete ili 5 ili 2500, karta drzave Srbije ne kosta nista, SVA deca u drzavi Srbiji treba da znaju kako ona izgleda i da imaju kartu na kojim ce jebenim velikim slovima gore pisati SRBIJA. Isto kao sto sam siguran da sva deca u Crnoj Gori imaju kartu te drzave koja nije nista starija od nase na kojoj pise lepo CRNA GORA.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

vama je ok ovakva shkola samo zato shto je u nekoj selendri? definitivno odosmo u kurac...

Мислим, мени лично не би ништа фалило да пичим у овакву школу лол

Мислим дај брате, на основу текста, очекивао сам неку мапу из квејка један, а не неку запуштену школицу. У коју деца, видим, иду и која унутра има ''школске ствари'' сасвим океј итд.

Све то може боље, али немојте се ложити.

И још ''оваква'', брате каква?:) Мислим, имам утисак да би била још ''оваквија'' да у позадини иде unforgiven. И да су слике црно-беле!

Школа ко школа, сјебана мало, али стварно ништа екстремно.

Prvo ovo sto Saint kaze, realno. A drugo nebitno je da li u tu skolu ide jedno dete ili 5 ili 2500, karta drzave Srbije ne kosta nista, SVA deca u drzavi Srbiji treba da znaju kako ona izgleda i da imaju kartu na kojim ce jebenim velikim slovima gore pisati SRBIJA. Isto kao sto sam siguran da sva deca u Crnoj Gori imaju kartu te drzave koja nije nista starija od nase na kojoj pise lepo CRNA GORA.

Ама то је карта, јел ти видиш контексте кепшна на сликама јеботе:) Армагедон, диабло три, оронула је школа!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

strašno mi je što je dosta vas ovde u fazonu "sranje je ali je to ok, ni ja nisam imao bolje ili tako neki razlog.". A to što je na selu ili ne, tek ne znam šta bih rekao. To što smo kao narod navikli da jedemo govna ne znači da ne mora ništa da se menja ili da se proba bar da se promeni. Realno je raspad škola, možda izgleda kao svaka oronula kuća u selu i možda ima 6 đaka ali i to su deca, i njima treba neki podstrek sem tog srpskog "svi jedemo govna, ješćete i vi". Možda nemaj komp ili štampač da odštampaju, možda su svi u depri jer su na selu koje se raspada jer ostale koji nisu tu boli kurac. posle kukajte kako su svi došli u Bg i smetaju vam. To je zato što male sredine nemaju nikakvu podršku države, a izgleda ni običnog naroda.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Мислим дај брате, на основу текста, очекивао сам неку мапу из квејка један, а не неку запуштену школицу. У коју деца, видим, иду и која унутра има ''школске ствари'' сасвим океј итд.

Све то може боље, али немојте се ложити.

И још ''оваква'', брате каква?:) Мислим, имам утисак да би била још ''оваквија'' да у позадини иде unforgiven. И да су слике црно-беле!

Школа ко школа, сјебана мало, али стварно ништа екстремно.

Jesi ti pogledao sliku enterijera uopshte? Zid otpao tamo iza peci, ona jedna klupa shto se vidi je oljushtena a tebi je gotivno shto imaju jednu kartu i tablu za slike omg.. ja svoje dete u ovo ne bih slao da ne moram, a ti ako si u fazonu da bi ishao to je tvoj problem.. definitivno nije NORMALNO da bilo koja shkola izgleda ovoliko oronulo.. pa ti sad opet mozhesh u klin shto se mene tiche :)

Link to comment
Share on other sites

a ti ako si u fazonu da bi ishao to je tvoj problem.

Значи није евентуално трип у томе да су перцепције оронулости код различитих људи различите, него ја имам проблем.

Ово горе на страну, пошто није битно, али је занимљиво. У сваком случају, могу ја у клин, ти можеш у плочу, али поента те изреке је да је овај са плочом отишао ван контекста у односу на овог са клином, а не обрнуто.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne mogu da verujem da ima vas koji kaže da je ovo što vidite na slikama ok, odnosno prolazno. Jebote, pa ja da idem ovde u školu verovatno bi imao traume za života koliko je ovo depresivno. Šta je problem da se ulože namanja moguća sredstva i da se sredi malo ovo, pa obrazovanje je osnovna stvar, lebac mu jebem. A što je najgore, škole se ovako raspadaju i po mnogim manjim varošicama širom Srbije, kamoli po selima...

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na veličinu naselja, dobro je da ima ikakve škole

Е, то, хвала ти ко брату:)

И то не ''е, то'' у овом фазону на који Чили набеђује (да сам у фазону ''у африци умире петоро деце на десет минута, па када умре троје, то је до јаја''), него објективно. Неко Ранчево у Тексасу можда нема школу и деца пиче до најближе школе у неком већем селу, а у коју иду и деца из Ганчева, Танчева и Банчева. И то не у фазону ''јебига, тако вам је како вам је'', него нормално, неће да праве десет школа за по десеторо деце.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...