Jump to content

Neperspektivni fotografi


Recommended Posts

Пустила голуба што левитира?

Која је уоште понета и циљ овога? Као и оног претходног мача? Морам да те критикујем! To the dark side, You are going...

 

пс. "Девојка" као THE девојка или AN девојка?

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ova je vise ortak nego ortakinja, nisam, niti cu prcati. Ista devojka se provlaci na vecini fotografija, jedino se boja kose razlikuje. Mahom je bila farbana u narandzasto. Poenta ovoga je vezba. Kao i sve ostale tehnike/pravce u fotografiji i ovaj sam zeleo da isprobam. Ispostavilo se da je sam cin fotkanja vrhunska zabava. :)

 

E sad, slazem se da sama "prica" nije nesto preterano interesantna. Tog dana sam planirao da napravim fotku gde ona stoji na vrhu katane u toj istoj haljini, bosa, krvave haljine i zavoja oko ruke dok drugu katanu drzi u ruci. Ovako nesto.

VsXkWsc.jpg

Medjutim, posle nekoliko pokusaja da ta krv izgleda verno na zavoju sam od toga odustao, sto me dovelo do bele tkanine uvijene oko ruke koja izgleda suvisno tako netaknuta. Isto je sa haljinom. Drugi problem je sto nisam proporcionalno kadrirao, te da bi uspeo nju da nataknem (huehuehue) na tu katanu koju ste videli, morao sam da je smanjujem a to mi se nije dopalo, sto dovodi do fotografije samo sa katanom i druge fotke gde ona levitira sa macen u ruci. Sakato je prilicno, ali gledacu da bude bolje sledeci put, vec imamo neke planove za tada. :)

 

Ovo gde ona pada sa kisobranima je isti dan, i generalno sam taj kisobran namenio za trecu fotografiju koja nije uspela, ona je trebala da stoji na kisobranu i da kao, nesto balansira. Iskoristen je ovde jer sve je fotkano sa istim svetlom i na istoj pozadini. Definitivno bi bilo bolje da drzi neke balone, ali eto, u cilju vezbe sam stavio ovo. Goluba sam metnuo da malo doda na bajkovitisti, ali vise je dobio negatovnog nego pozitivnog fidbeka. :) Mada jeste kiceraj mater mu pernatu...

Edited by Feno
Typos and crap
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Pa eto, to nisam probao. :)

Gledao sam kako se dobija uz pomoc brusha, jer ne treba mi fleka, vec krv koja probija kroz gazu/tkaninu. I bio sam sta vise blizu u jednom pokusaju, ali nisam doveo do tacke kad neko moze da pogleda i kaze, ok izgleda realno.  Dakle maltene crna/bordo u centru a ka ivicama da bledi. Imam jednu na mobu, ali kapiram da se zbog male rezolucije problem koji sam imao nece primecivati. 

Vidi se brush, lose je, numem da ostvarim jos to valjano. Ali dobro polako. Probacu i da zalepim splattered blood nekako.

 

R5d2DIE.jpg

Edited by Feno
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Још малчице opacity-ja

шта користите за левитацију?

http://www.dhresource.com/0x0s/f2-albu-g2-M01-AA-01-rBVaG1TIsRuAVjUZAACWmy94pt0936.jpg/sex-ceiling-swing-erotic-pleasure-furniture.jpg

 

[:D]

 

Ова монтажа са јапански јатаган + ђевојка + мало крви ме иначе подсетила на виц кад амерички редитељ снима филм о Тајној вечери и пита сценаристу "а ко су ови око Христа?". "Па апостоли". "И само их је оволицно? Дајте их још једно 20-30, и неке жонглере, гутаче пламена и слонове у позадини!"

Шта ће ти то све, врати се на светлу страну! :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Merdevine Brue, ali iznecu joj tvoj predlog. :)

Ovo sam radio direktno crvenim brushom ciji je scattering i jos neki djavo bio podesen kao bas za ovo, preko lejera namesten na multiply cini mi se nisam siguran. Opasiti i flou su na nekih 10-15%... Imam tutorijal ako nekoga interesuje postavicu link. Nisam burnovao. Jasno mi je da je brush kao prokleti cas likovnog, treba imati osecaja za to. Probacu definitivno, znam da mogu. Fali mi strpljenja, posle sat dva provedeno nad zavojima i probama ovoga i onoga, bas izgorim i flipujem sto uz "fuck this!". [:D]

Dacu ti original kad dodjem kuci, ako si to trazio. I slobodno kenjaj, zato i postavljam. Svaka konstruktivna kritika je dobrodosla!

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

 Na ovo sam mislio Feno, bojiš iza teksture (nisam probao sa "paint behind", nego frequency separation pa bojio donji layer sa vrlo malim opacityjem četke tamno crveno) a burn možeš da primeniš u bilo kom trenutku da dobiješ "probijanje" - 5-10 minuta je trebalo

PN3xV39.png

 

Edited by Shekk
zbog da se jebe ova verzija foruma
  • Upvote (+1) 2

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ово Шеково је супер испало

 

Ево како сам се ја играо са лепљењем лејера пре пар година. Наравно може то много боље кад се потрудиш, а ово је било из спрње.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/431463_10150637766574463_1361201633_n.jpg?oh=c9685e11ae0eb41f2f73393664ddc344&oe=569DC5FD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Имао је мој ортак. Добар је за спрдњу али брзо досади и реално је бескористан. Једино можда ако фоткаш неке спортове екстремне може бити добар и то је то. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...