Jump to content

Neperspektivni fotografi


Recommended Posts

U LRu sam sredivao osnove pa posle prebacivao u Photoshop za dalja igranja.

Medjutim u LRu moze podosta da se zavrsi i sve vise tezim da ne saljem u PS vec trazim alternative za akcije koje mi trebaju tamo da zavrsim u LRu.

Zadnju obradu fotografija sam zavrsio komplet u LRu recimo, nisam uopste isao dalje.

 

To sto Dendi kaze, treba da znas sta ti treba i gde se nalazi, bilo ove ili tamo. Ali rekao bih da je LR za nijansu vise userfriendly. 

Pusti srce da izabere!

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Ако хоћеш да се позабавиш до ситних детаља, онда мораш фотошоп, али у суштини и ЛР ће дати скроз добре резултате и неће имати потребе за фотошоном

Link to comment
Share on other sites

Prva slika koju sam editovao u photoshopu. Imam jos 7, 8 slika koje sam odabrao od stotinjak kojih sam napravio pre neko vece. ali njih moram da sredim u ps-u.

 

Pucajte: pucajte, svetlo, pozadina, ps, dekoracija (mislim da nije potrebna zbog detalja na kutiji i pozadine)...

 

YBMetde.jpg

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Definitivno treba cela slika malo da se posvetli.

Pozadina mi se sviđa :), jedino što levo gore ima onu jednu belu fleku, koja mi malo bode oči. To bi trebalo srediti u Lightroom-u ili PS-u.

Mogao bi malo da dodaš vinjeta efekat, da potamniš uglove i naglasiš ovo što je u sredini.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

По питању осветљености, све је супер, можда једино фали мало светла на предњој страни кутије, па пробај то са неким огледалом да решиш или мало да промениш положај лампе.

Што реки рече осветли мало фотку и можда си требао да ставиш нешто под задњи крај ове кутије, да је усправиш мало, мислим да би лепше изгледало :)

Link to comment
Share on other sites

Evo osvetljene verzije

 

TcSgQHW.jpg

 

Strokane, probaću da izdignem zadnji kraj sledeci put kad budem slikao. U sledećoj turi bi trebale biti male tortice. Svi ovi kolači su bazirani na "zdravim sastojcima". U ovim pralinama nema šećera (sem onog u čokoladi, kojeg u kuverturi nema mnogo), sva punjenja su napravljena od pravog voća, nema ničeg veštačkog.

Tortice su pravljene bez glutena i bez rafinisanog šećera. Biskvit se pravi od jaja, kokosovog brašna, i oraha i banana. Gore ide fil od ela sira, banana i meda. Izgleda kao cheese cake ali je mnogo lakši za stomak i neverovatno koliko osvežava.

 

Napravila je keva par tortica ali pošto joj je bio prvi put, nije bila zadovoljna dekoracijom tako da sam ih morao reciklirati. Slikala je telefonom čisto za svoju arhivu, pa evo kako to izgleda:

llxmUUZ.jpg

 

 

Ovo sam napisao čisto da steknete utisak o čemu se ovde radi :)

 

Hvala na savetima :)

Edited by sekira
Link to comment
Share on other sites

jkR01P8.jpg

 

h8HTl43.jpg

 

 

ManQm0J.jpg

 

 

Morao sam cropovati tanjire pošto mi je mali softbox :c

Meni kao totalnom laiku deluju bezveze cropovani. Mislim da bi bilo bolje da napravis veci softbox.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Meni isto kao totalnom laiku, deluje loš ugao.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima onaj neki na zelenom vencu Miso Milovic (064 1200 675)... Non stop ga pominju na Dizajn zoni, ali na zalost samo toliko znam. :c

Nisam bio kod njega nikad, ali nek ti on bude prva stanica, jer bilo koji zvanicni servis naplacuje pregled (ako ne gresim).


Koji objektiv je u pitanju?

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Imam D3200 sa 18-55m defaultnim objektivom. Objektiv je nesto u maleru iliti sjebo sam ga nekako [:D]  pa planiram da uzmem novi i razmisljam se izmedju 18-105mm / 18-200mm / 18-300mm. Uglavnom slikam dete / clanove porodice, pejzaze, zgrade klasicno turisticki. Uglavnom slikam na auto podesavanjima  [:I].

 

S obzirom da su razlike u ceni drasticne, interesuje me koliko dobijam sa kojim opcijama i da li ja kao noob uopste mogu da ih iskoristim ili ce mi jedini benefit biti za nijansu bolji zoom. Pretpostavljam da je kvalitet slike isti ili priblizan. Dakle sta bi mi vi preporucili?

Hvala unapred.

 

edit: kakvi su Tamron objektivi? Sada videh da su kompatibilni sa Nikon aparatima a dosta su povoljniji. 

 

Nasao sam i 18-140mm, mogu komentari i za njega :)

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Nemam Nikon telo, tako da nemam mnogo znanja o kvalitetu njihovih objektiva, ali pretpostavljam da ti je glavna dilema da li se isplati davati više para za veći zum.

Elem... sve zavisi od toga šta planiraš da slikaš.

U principu, osim ako nisi neki wild-life fotograf ili paparaco, verujem da će ti 99% stvari završiti i ovaj 18-105mm, pogotovo što je crop telo u pitanju, pa je tih 105mm efektivno kao 150mm na full-frame telu.

 

Možda je najbolje da odeš u neku prodavnicu foto opreme, pa ako mogu da ti daju da probaš objektiv na aparatu i proceniš koliki zum ti odgovara.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Cim ne znam zbog cega ce mi znaciti, verovatno znaci da i nece :D Uzecu 18-105mm za pocetak,ako naucim da slikam bez auto podesavanja onda cu razmisljati sta dalje :D

 

Hvala na savetima!

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...