Jump to content

Utopia


Corey

Recommended Posts

Мислим да је ово најбоља пилот епизода коју сам погледао. Врло напето, брутално, сурово. Режија и глума одлична, све то зачињено шмеком острвске школе филма. Искрене препоруке, не бих више да октривам како не бих спојловао, ал' ко хоће да ипак прочита нешто више:

http://www.channel4.com/programmes/utopia/4od

http://www.imdb.com/title/tt2384811/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

skida se

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

jasno mi je zasto je koriju ovo 'omg najbolja serija ikad' :D, ali ovo je bas, bas pretenciozno...nesto ne verujem da ce uspeti da se izbore sa onim sto su zapoceli. pogledacu jos par epizoda sigurno, ali ako i dalje bude bilo sve ovako misteriozno i cudnovato radi cudnovatosti, pppoe

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Ово је још једна у низу британских мини серија, не би требало да буде више од шест епизода, дакле прича је заокружена и тешко да се може десити Lost ефекат.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ali pocetak ove trece mi je prebrutalan bio, sto rece neko na imdb tabli posle ovako necega bolje da imaju dobro opravdanje za ovakve masakre :D a arby je jeben jako, dugo nisam video tako zajebanog psihopatu u nekom filmu/seriji, ne znam savrsen je za tu ulogu sa ovim pogledom

d9fac902-c15d-4f83-b3f0-ddc09e65f2a4_412x232.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam dao ni jedan komentar do sada, jer sam hteo da odgledam par epizoda pre punog utiska, ali sad mogu da kažem da je odlična serija jako, jedino smara muvanje crnje i ružne ribe, ali avaj, ništa nije savršeno.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Inače jedno zapažanje, sa kraja 4. epizode!!!

Onaj direktor objašnjava kako rade prevaru, ide ovako: tako što ubace štetni protein u kukuruz, pa se onda preko životinjske ishrane širi dalje do krajnjih korisnika - ljudi

to5L0NE_omg-rage-face.png

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=12&dd=03&nav_id=665613

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=02&dd=20&nav_category=12&nav_id=688515

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

zavrsio sam seriju i ono, mogu da preporucim da se pogleda. ako nista, cak i onaj kome nije interesantan taj trip zavera nece se previse smoriti jer kratko traje :D

i mogu da kazem da se slazem sa The Network i Vilsonom! nesto mora da se uradi, a scenario iz serije, koliko god suludo zvucalo, meni deluje prilicno humano (kada se uzme u obzir sta ce biti ako se ne uradi to - naravno da nije humano per se, bezi dulio :D)

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Лепо су је завршили, оставивши простора за још једну сезону, коју могу а и не морају да сниме, господски.

Пеја,

Делује "хумано" и сулудо звучи, само ако прихватиш и њихову премису да залихе хране неће бити довољне за све (имамо ли их сада?), са чиме се тренутно не бих сложио. Као што ћемо још дуго третирати симптоме болести уместо њихове узроке, без упозорења од оператера прекорачивати постпејд пакет, тако и данас имамо гладне јер неко тако хоће. Само Немачка на годишњем нивоу баци неких 20 милиона тона исправне хране (податак са Шпигла) како би одржала цене, о којој онда цифри причамо на глобалном нивоу, а ово је само један аспект проблема, бацање "вишка", шта ли тек можемо да кажемо на тему производње и прераде?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

То је сад друга прича Бобо, и ти то добро знаш! : )

Ал' одговорићу! Човечанство на том нивоу свести би сигурно нашло решење које није геноцидног карактера. Која би то решења могла да буду можемо да измаштамо, и то би све био материјал за један СФ филм : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

zavrsio sam seriju i ono, mogu da preporucim da se pogleda. ako nista, cak i onaj kome nije interesantan taj trip zavera nece se previse smoriti jer kratko traje :D

i mogu da kazem da se slazem sa The Network i Vilsonom! nesto mora da se uradi, a scenario iz serije, koliko god suludo zvucalo, meni deluje prilicno humano (kada se uzme u obzir sta ce biti ako se ne uradi to - naravno da nije humano per se, bezi dulio :D)

vilsonovo ponasanje na kraju je jako glupo i ne ide, nego kao ajde da mu damo neki edge, interesantan je lik. Cela serija je takva u neku ruku, nazor. Ljudi koji razmisljaju kao ti moraju da shvate da nisu bogom dani i jako je interesantno kako jedan prosecan serijal moze tako da oblikuje misljenje ljudima o necemu sto je jednostavno neispravno.

  • Upvote (+1) 1

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

pa nisam ja rekao da je ispravno, a nisam siguran ni da postoji ispravno resenje za dati problem (a da je ujedno i izvodljivo). samo kazem da je od meni izglednih scenarija ovaj najbolji.

sto ne znaci da ne postoji bolji

mislim lol, kori prica o nekom sveukupnom planetarnom stanju svesti, ali budimo realni, da li ce se pre desiti ta promena u svesti na celoj planeti, ili cemo se pre namnoziti do 20 milijardi? opet, ne kazem da je nemoguce da se desi neka korenita promena, ali ko sme da ceka da vidi?

Edited by peja_

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...