Jump to content

Подела ADSL Wireless сигнала - Шта је све пот


Corey

Recommended Posts

Рутер који сам добио је TP-Link TD854W, а треба да сигнал ухватим на још пар рачунара. Распоред просторија је овакав:

***

***

Рутер је позициониран у соби обележеној црвеном звездицом, а сигнал треба да се ухвати у зеленим. Већ сам преко телефона тестирао доступност и успешно сам ухватио мрежу. Сигнал такође мора да се хвата у соби тачно испод оне у којој је рутер, што је такође успело преко мобилног.

Шта још треба да узмем од уређаја да повежем десктоп рачунаре у тим просторијама, да ли за сваку собу да узмем адаптер друге јачине ако им се цене пуно разликују? Да ли могу још нешто да учиним (следећом приликом) да пријем сигнала буде бољи (AP?), а да то не ремети ову куповину?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

što se tiče AP-a ima u netiksu sigurno da se uzme neka antena koja će ti znatno poboljšati signal, samo je pitanje da li to može da se nakalemi na taj tvoj ruter/AP. ako budeš dokupljivao novi AP gledaj da uzmeš linksys wrt54 ili neku varijaciju na tog modela. što se tiče klijentskih računara (ako uopšte pitaš za njih) isto imaš prijemnike koji se bodu u usb i hvataju wifi signal. edit: ja lično bih uvek išao na varijantu switch + utp kabal ali kontam da ti je cilj da ih povežeš bežično.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Требају ми и препоруке које пријемнике да узмем, ако знаш пиши : )

Бајдивеј, какве су све разлике између интерних и екстерних пријемника, и по питању квалитета хватања сигнала и цене?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...