Jump to content

PTT ADSL savet oko ugovora


cali

Recommended Posts

Prijatelj ima problem oko ugovora, pa sam hteo da konsultujem mudre RUR glave.

Potpisao je ugovor sa PTT za ADSL usluge na 12 meseci. U njemu stoje sledeće dve stavke:

  1. Ugovor se automatski produžuje na još 12 meseci ako se mesec dana pred kraj ugovora ne podnese zahtev za raskid.

  2. Ako se ugovor raskine korisnik je dužan da plati pretplatu do kraja ugovorne obaveze

Ugovor je istekao u oktobru. Prijatelj je pokušao da raskine ugovor u novembru. Na šalteru su mu rekli da napiše molbu. Molba je dva puta pisao, oba puta je odbijena.

Da li ima pravnog osnova da se raskine ugovor, pogotovu što posle prve godine nemaju nikakve beneficije (u prvoj godini 50% popusta)?

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

nema tu problema, sto nije gledao sta potpisuje. nisam pravnik, ali ne vidim da tu ima neke vajde da se zali.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima, nadao sam se da postoji neki mehanizam za zaštitu glupih potrošača :D

Kali, ugovor zakonom ne moze AUTOMATSKI da se produzuje. Mogu oni da napisu sta god zele, ali ugovor (o pretplati) postaje nistavan jedan mesec posle njegovog isteka, ako se ne produzi. Tj, ako je istekao u januaru, ipak ce mu stici i januar na naplatu. Tako da, nek ide i nek raskine ugovor sa njima lagano.

Link to comment
Share on other sites

Evo kako je kod komšija, pretpostavljam da je isto i kod nas: http://liderpress.hr/arhiva/62691/

@ barcas

sta pricas covece, u skladu sa zakonom o obligacionim odnosima je automatsko produzenje ugovora. ako taj clan nije na jasan nacin iznesen ili je napisan tako da stvara zabunu, onda i moze da se trti, u sta sumnjam.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Evo kako je kod komšija, pretpostavljam da je isto i kod nas: http://liderpress.hr/arhiva/62691/

@ barcas

sta pricas covece, u skladu sa zakonom o obligacionim odnosima je automatsko produzenje ugovora. ako taj clan nije na jasan nacin iznesen ili je napisan tako da stvara zabunu, onda i moze da se trti, u sta sumnjam.

Koliko sam ja upoznat, ako ti na taj nacin produze ugovor - ti imas prava da ga raskines bez posledica posle isteka originalnog ugovora. Konkretan primer su mi adsl telekoma Srbije ili postpaid sa bilo kojim operaterom - ugovor produze na neodredjeno, ali ti mozes da ga raskines bez posledica kad god pozelis.

Link to comment
Share on other sites

bogami opet, ja dobih spor sa telekomom (ne znam kako samo je stigla posta) a imao sam situaciju da su mi 12 meseci posle prestanka vaznosti paketa (i mog odlaska tamo da raskinem) slali racune (odjavio sam ODLAZNI ne dolazni saobracaj lolwtf) i trazili da platim. Nisam, kulirao i eto, ne moram.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...