Jump to content

Графичка, комп, курац, палац


Doolio

Recommended Posts

i5-3xxx bilo koji.

Duljo, nemoj zakidati na ploči, ispod one B75 stvarno nema smisla.

Što se tiče grafičke, to ćeš morati sam :D

7850 jeste privlačna gledajući cenu i brzinu, ali tu postoji kvaka, Powercolor 7850 i da li valjda neke serije MSI imaju problema u hardveru, za detalje prodžaraj po forumima gde ljudi kukaju, uglavnom to su jeftiniji modeli i onda kad njih skloniš sa liste, ostaju ovi skuplji koji se opasno približavaju GTX 660, a tu već 7850 nema smisla.

Ja bih se vodio logikom kad je bal nek je maskenbal, onaj i5 i ona ploča i GTX 660 ili "firmirani" 7870 pa nek ide život, ovo je "jednom u pet godina" apgrejd, narihtaš kompjuter kako treba i ne misliš dugo vremena.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Мач облајџд:)

Добро, сад имам довољно инфоа да склепам нешто смислено, фала другари и шта све иде уз то:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

abohac, CPU se deset puta lakše apgrejduje nego hard disk

Jel da? Znaci ako sada uzme recimo i3 bice mu lako za 5 godina da nadje bolji procesor za 1155 soket? SSD uvek moze da kupi i da ga gurne u kompjuter. Uostalom nisam ni siguran sta si uopste mislio, daj objasni plz.

A i voditi se logikom da je ssd bitniji od cpua me takoreci ostavlja bez reci koliko je glupo. Bitno da je SSD moderan i da se programi ucitavaju brzo, jebo cpu - rofl.

Link to comment
Share on other sites

Procesori Intel CPU LGA1155 Intel® Core™ i5-3350P,3.1GHz BOX 22nm 1156788 1 17.019,00 din.

Matična ploča MB LGA1155 B75 Gigabyte GA-B75M-D3H, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1 1151102 1 6.899,00 din.

Grafička kartica VGA GeForce GTX660 Gainward GS 2GB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/192bit/ 1157572 1 23.919,00 din.

Ukupno 47.837,00 din.

Transport i dostava 0,00 din.

PDV 3.543,49 din.

Sve ukupno 47.837,00 din.

Мало сам закино на процу, али опет је и5, а узо сам џифорс на еци пеци пец, оно, последњих неколико пута сам имао атије, па као тај рад:) Меморију ћу у неком другом циклусу имања пара:) И и даље ми није јасно да је 2х8 сеам иљада.

Иначе, јел неко пазарио код овог вин вина овако на наручивање, после колко те зову отприлике? Њима пише 2-3 дана, али увек сам сумњичав према проџама и роковима...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

naruči kod emmi-ja, to je ista firma a manje su cene, uštedećeš za pljeku :D

s obzirom da dovoze komponente iz čačka i da je zemlja u kolapsu, neće biti 2-3 dana al valjda hoće do petka.

Jel da? Znaci ako sada uzme recimo i3 bice mu lako za 5 godina da nadje bolji procesor za 1155 soket? SSD uvek moze da kupi i da ga gurne u kompjuter. Uostalom nisam ni siguran sta si uopste mislio, daj objasni plz.

A i voditi se logikom da je ssd bitniji od cpua me takoreci ostavlja bez reci koliko je glupo. Bitno da je SSD moderan i da se programi ucitavaju brzo, jebo cpu - rofl.

pa mislio sam da upgrade cpu-a traje 30 sekundi (10 minuta ako ostavljaš stari hladnjak) a upgrade sistemskog harda par sati.

i pričamo o tome da li će da uzme i3 ili i5, a pri tom ne radi ništa procesorski intenzivno, pa će taj SSD verovatno u realnom radu da donese veće ubrzanje, ili će bar subjektivno tako da deluje. niko mu ne savetuje da umesto i5 i hard diska uzme pentium MMX i SSD.

oglasi su i dalje puni procesora za 775 soket, tako da ne razumem ovaj komentar o nalaženju i5 za pet godina.

Link to comment
Share on other sites

naruči kod emmi-ja, to je ista firma a manje su cene, uštedećeš za pljeku :D

s obzirom da dovoze komponente iz čačka i da je zemlja u kolapsu, neće biti 2-3 dana al valjda hoće do petka.

Moze i kod PC Practica, i to je sad ista firma [:D]

A i ne dovoze sve iz Cacka, nabavljaju i oni i ovde i onde, tako da realno nije problem, uglavnom nabave sta treba za 2-3 dana.

pa mislio sam da upgrade cpu-a traje 30 sekundi (10 minuta ako ostavljaš stari hladnjak) a upgrade sistemskog harda par sati.

i pričamo o tome da li će da uzme i3 ili i5, a pri tom ne radi ništa procesorski intenzivno, pa će taj SSD verovatno u realnom radu da donese veće ubrzanje, ili će bar subjektivno tako da deluje. niko mu ne savetuje da umesto i5 i hard diska uzme pentium MMX i SSD.

oglasi su i dalje puni procesora za 775 soket, tako da ne razumem ovaj komentar o nalaženju i5 za pet godina.

Pazi, argument da je upgrade CPU-a komplikovaniji od harda prosto ne stoji. CPU je mnogo pipaviji, mora se namestati i hladnjak i sve to, dok SSD samo ubodes a imas i softvere koji ti sad samo prekopiraju sistem na njega i alignuju ga ok i sve to, tako da instalacija SSD-a kao sistemskog diska moze da traje ukupno 20 minuta, od cega 15 cekas da se prekopiraju fajlovi i pijes kaficu.

Opet SSD naravno ima svojih prednosti, ja sam sad za vikend uzeo za desktop komp i retko koja stvar dovede do toga da ti deluje da "sve leti". Naravno posle skapiras da za neki rendering, video obradu i sl to kurca ne vredi nista i da ti je mnogo bitniji procesor. E sad to sto ce on verovatno 90% vremena da se igra i da radi u Photoshopu verovatno znaci da ce mnogo vise primetiti razliku u kontekstu SSD-a nego razlike izmedju i3 i i5 procesora i tu se slazem da treba razmotriti i to.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Оно је пејстована наруџбина поручена, тако да ко је јебо јебо је, ја се сутра удајем:)

Узо сам овде зато што ми је на тридесет метара од гајбе, па да лепо покупим кад стигне...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

executive staff director? enemy situation data?:)

Да, игр... цртаћу већи део дана свакако!

Кад донешјем компоненте, даћу им времена да се отопе ако си на то мислио:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa mislio sam da upgrade cpu-a traje 30 sekundi (10 minuta ako ostavljaš stari hladnjak) a upgrade sistemskog harda par sati.

Ah ok, nismo se razumeli, ja sam mislio da pričaš u velikom planu.

oglasi su i dalje puni procesora za 775 soket, tako da ne razumem ovaj komentar o nalaženju i5 za pet godina.

Pa nisu baš "exactly" puni, pre će biti da su relativno mršavi. Uostalom ako gledaš 775, pogledaj npr. i 1366, i tu je stanje zaglavljeno i verovatno niko neće moći da apgrejduje cpu za koju godinu na nešto više od i7-950/960. Npr. ja da znam da bi za koju godinu mogao da se nabavi 6 core, neki sa sufiksom x bih počeo sada da štedim da se častim "jednom u životu" sa prebesnim procesorom, pod uslovom kad bi cene bile normalnije doduše.

No ipak se slažem sa tobom, verovatno će Dule moći da apgrejduje cpu za koju godinu.

A SSD uvek može da uđe u radnju i kaže dajte mi jedan komad, sve dok je SATA i dalje podržan standard. Better safe then sorry je bio moj savet.

Link to comment
Share on other sites

лол

Poštovani ,

Porudžbenica br. 500014609 je u obradi.

Nažalost, poručenu 1157572- VGA GeForce GTX660 Gainward GS 2GB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/192bit/ trenutno nismo u mogućnosti da Vam isporučimo.

Kao zamenu nudimo Vam 1140213.-VGA GeForce GT210 MSI 1GB/DDR3,/HDMI/DVI/64bit/N210-MD1GD3H/L po ceni od 2851,00 din.

Хвала на обавештењу,

У том случају, поручио бих ову графичку:

http://www.winwin.rs...0-2gd5t-oc.html

Ако нема ни ње, узео бих само процесор и плочу,

Поштовање,

Душан

Poštovani,

Ja se izvinjavam doslo je do greske,Grafika koju ste Vi poručili je poručena od dovljača za Vas.

Isporuku očekujemo sutra popodne.

Е да, јел процови долазе са вентишама данас?

И још једно питање, да знам:

Ако бих узимо меморију (рецимо 2х4 или 2х8), шта треба да знам? Јел постоје неке брзине, фирме које треба (не)избегавати итд?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

лол

Е да, јел процови долазе са вентишама данас?

И још једно питање, да знам:

Ако бих узимо меморију (рецимо 2х4 или 2х8), шта треба да знам? Јел постоје неке брзине, фирме које треба (не)избегавати итд?

Da, imaju ventišu koji je na Intelima prilično ok, na AMDovima se dere ko da ga kolje početnik (ne znam za novije serije)

Za memaru ne znam, uzmi ono sa najviše garancije pa da možeš da im like a sir za 5 godina doneseš na zamenu lol

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Uzmi 2x2 najsličnije toj koju sad imaš, pa ubaci 4 x 2 GB.

Zar nema Intel neko ograničenje dokle je "bezbedno" ići sa voltažom memorije i zar nisu stari ddr3 moduli yaomingovali specifikaciju sa povećanom voltažom? I zar neće ako uzme memoriju na 1.5 da napravi pičvajz ako mu je stara na 1.7 npr ? (Ili nisam čitao podrobno topic i ovo je non-issue)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Uzmi 2x2 najsličnije toj koju sad imaš, pa ubaci 4 x 2 GB.

Узећу 2х8, за потошон. Ево, гледо сам Фенг Жуа, каже он има 2х8, ако он има 2х8, ОНДА ТРЕБА 2Х8! [:D]

Ал озбиљно, снимао сам илустрацију пола сата, то је баш прелол, пола радим, пола снимам...

Него, око тих брзина, марки итд, како се то креће? Видим тамо по ценовницима има нова марка која није кингстон и корсер, а не кошта дупло мање, ват сорсери из дат? Мушкин, патриот, који курац

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Zar nema Intel neko ograničenje dokle je "bezbedno" ići sa voltažom memorije i zar nisu stari ddr3 moduli yaomingovali specifikaciju sa povećanom voltažom? I zar neće ako uzme memoriju na 1.5 da napravi pičvajz ako mu je stara na 1.7 npr ? (Ili nisam čitao podrobno topic i ovo je non-issue)

DDR3 na 1333 sigurno radi na 1,5 V, tako da nema problema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...