Jump to content

zanimljivi video klipovi


Guest

Recommended Posts

какве то има везе, мајке ти. Налетео сам на ово, занимљива ми је идеја... која је иначе представљена 2010те, а прошле године су TBS Group представили нови елаборат видео:

 

Link to comment
Share on other sites

Malo mi ovo nepraktično, ogromna je verovatnoća da vozači izlupaju ovo čudo iznutra dok je iznad njih.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Tura kroz Pjongjang

 

  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pjongjang koliko vidimo ima moderniju arhitekturu od Beograda, uređenije i čistije ulice, skockane i održavane fasade, kao i bolju hortikulturu sa uređenim drvoredima i održavanim zelenim površinama, i generlano planski urbanizam koji je za današnji Beograd svemirski pojam. Sa druge strane gradski prevoz im izgleda dosta matoro, čak i ovako zamaskiran tim farbanjem, a i vidi se da retko ko poseduje kola, sudeći po količini saobraćaja i ljudi koji čekaju prevoz. Primetio sam baš dosta minivanova, izgleda da su popularni po S. Koreji, kod ovo malo ljudi što može da priušti kola :D
Ljudi deluju obučeno skromno i neupadljivo, neko bi rekao siromašno, ali ja bih se držao reči skromno.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam ja primetio jeste da nema jednog semafora i jedne kante u celom gradu. edit ima jedan semafor pri kraju videa koji ne je8u 3%.

Bilbordi i reklame nicht, nema kafica, buke, ali ni benzinske stanice. Osvezavajuce za moje oci i um. Ocekivao sam mnogo vise urbanog sivila.

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

na ulicama nema đubreta jer nemaju šta da bace. uz to je i zabranjeno, a u svakom momentu u svakoj masi ima bar jedan pandur iz tajne službe, koji pazi na takve stvari. 

trgovi su im čisti, zato što postoje žene koje je partija poslala da ih čiste po kazni, jer se nisu pokazale dovoljno dobro na svom radnom mestu, pa moraju da dokažu da cene to što im je partija dala. 

bulevari su im ogromni, između ostalog, da bi vojni avioni u slučaju nužde tu mogli da sleću i uzleću. auta nemaju, jer nemaju ni dinara. rade za nekih 10 dolara mesečno, uz to dobijaju bonove za hranu i prevoz. pre par godina država je dozvolila da ljudima neko od rodbine iz inostranstva može da pošalje auto, ali država u zadržava pravo da taj auto zapleni kad god želi. odluka je donešena pre 2 godine, od tada do danas je uveženo 7 auta. 

 

nema semafora, jer nemaju struje da bacaju. u celom pjong jangu se gasi sva struja u 10 uveče. svetle samo spomenici i mostovi, koje mladi vođa jako voli. 

ako hoćeš turistički da obilaziš pjongjang, u svako momentu imaš pored sebe "turističkog vodiča" iz tajne službe, i moraš da ideš tačno gde ti on kaže, da ne bi video nešto što ne treba. a to nešto što ne treba, između ostalog, su mahale koje se nalaze iza ovih zgrada koje su do ulice, u kojima se ljudi dave u siromaštvu. 

 

za urbanizam im skidam kapu. sve su oni to odlično osmilili i izgradili, ali ostatak države im zato nema puteve, vodovode ni struju. sve zgrade su im izgrađene megalomanski, pa sad švrlje prazne. imaju ogromnu univerzitetsku biblioteku od ne znam koliko desetina hiljada kvadrata i ne znam koliko desetina hiljada knjiga (sve su ideološki podobne, naravno), ali nema grejanje. spolja je od betona, a iznutra od mermera. nikada se ne zagreje sama od sebe. 

 

na žalost, s. koreja ni društveno, ni politićki, ni ekonomski nije uopšte napredovala od kraja korejskog rata. sve ovo što vidimo da je izgrađeno, izgrađeno je baš tada. 50. i 60. dok je kini i sssru iole bilo stalo do koreje. od tad su napušteni i prepušteni sami sebi i samo rade na održavanju ovoga što imaju. 

 

s druge strane, imaju oni i neke vrlo impresivne događaje. recimo imaju vojne parade, koje se održavaju 6 puta godišnje, za neke praznike. ljudi koji učestvuju u paradi se nacrtaju na glavnom gradskom trgu u zoru, i čekaju da se vođa pojavi da bi parada počela. kim jong il, ćale od ovog sada, je do jaja voleo vatromete, pa se uglavnom pojavljivao tek predveče. 

 

da ne bude post totalno prdenje, evo nečeg zaista impresivnog. par puta godišnje u trajanju od nekoliko dana organizuju te neke igre na glavnom stadionu. na njega može da stane 100k ljudi. to izgleda ovako: 

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio na onaj deo gde ima džinovskih zgrada, u koje može da stane jako mnogo ljudi od čega 80% izgleda da je prazno prazno, a ostali nikada ni ne ulazi tu jer radi po ceo dan :P


Preterao sam ali više mi izgleda sve to kao da je za "pokazivanje" nego što je funkcionalno i iskorišćeno...

Link to comment
Share on other sites

nisam bio, al želja mi je da odem. jedan od retkih kao sigurnih načina da uđeš u koreju je da odeš u neki kineski grad, 300 km od granice s korejom, i podmitiš konzula. 

onda se tu ukrcaš u avion neke severno korejske kompanije, koja radi samo rutu taj grad - pjongjang. posle ti oduzmu sve uređaje koji imaju gps. 

 

mislim, sve zavisi kako gledaš na to što vidiš u koreji. jeste to što vidiš sve impresivno, ali realnost koja je tamo, i sve što se nalazi ispod površine koju vidiš, je i više nego crna. 

Link to comment
Share on other sites

ima semafora, ali malo... a cak me i gradski prevoz u par navrata iznenadio.. u smislu, toliko su zajebana drzava,a imaju PINK autobuse (sa cudnim reklama na njima) :/ (vidi se u klipu)
drugo, klima uredjaji na zgradama, tj spoljne jedinice, audi A6 novi, po koja honda i novi automobili mogu da se vide... totalno sam drugacije zamisljao Pjongjang

sida sida e pa sta je, ako je sida nije rak

Link to comment
Share on other sites

Ima neki sajt visitnorthkorea ili tako nešto, u organizaciji mislim baš "vlade" bolje koreje i između 1000 i 1500e je tura sedam dana u hotelu pun pansion sa avio transferom iz pekinga i nazad.

 

on je išao preko neke holandske agencije (pošto je u Holandiji već neko vreme), ima nekoliko različitih tura i varijanti.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...