Jump to content

Кућни биоскоп


brue

Recommended Posts

Samo bih da napomenem da komp od 20 hiljada radi apsolutno sve što treba da radi jedan multimedijalni centar i ima nula takvih bagova :D

Само да напоменем да сам за тих 170 евра добио екстерни диск, тј више NAS, од 1 Tb, димензија једног ADSL рутера. Ово задње је било у овом тренутку најбитније, јер немам места, а ни могућност да бушим зидове. Зграда изграђена од класичних грађевинских материјала, није апгрејдовани Циган-мала дизајн. [8D]

Hm, jebga, meni je konektovan na standardni TV za zvuk, tako da se s tim nisam nikad baktao. A jesi li pokusao da nadjes nesto medju onim custom firmwareovima da resava taj problem?

Па оно што сам гледао, људи се жале на то, али решења нема или га нисам видео. Да немаш кући појачало или 2.1/5.1 систем и парче оптичког кабла? :)

Чисто ако те не мрзи да пробаш излаз за оптику (а и овај стерео) из уређаја и дал има брума? Остављам могућност, али врло малу, да ми је појачало/кабал сјебан.

Link to comment
Share on other sites

Па оно што сам гледао, људи се жале на то, али решења нема или га нисам видео. Да немаш кући појачало или 2.1/5.1 систем и парче оптичког кабла? :)

Чисто ако те не мрзи да пробаш излаз за оптику (а и овај стерео) из уређаја и дал има брума? Остављам могућност, али врло малу, да ми је појачало/кабал сјебан.

Hmmm, pa zapravo mi je najveci problem sto nemam zvucnike, najnapredniji sistem mi je na kompu koji je 2.0. Realno sam nikakav sluhista pa nisam obracao paznju uopste na to. Ono sto teoretski mogu da uradim je da ubacim u komp polu-profi zvucnu karticu koja mi bleji od burazera koja ima opticki ulaz, pa da snimim to sto reprodukuje plejer? :) Takodje ostaje pitanje da li svi imaju isti problem, posto je onaj moj bez diska?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

немаш сабвуфер са тим што имаш на компу? Ако имаш, он мора имати и стерео улазе (ако није неки кинески крш!) [:D]

Иначе, нема ово везе са тим да ли је неко слухиста или не. Једноставно је звук пренабуџен, толико да звучници без обзира колико је смањено на појачалу почињу да "прде", као оно кад на компу се стави до максимума, а на звучницима долази до осетног погоршања квалитета звука.

Мрзи ме да на WDовом форуму правим налог и да видим тамо... можда се сканим ових дана.

Link to comment
Share on other sites

немаш сабвуфер са тим што имаш на компу? Ако имаш, он мора имати и стерео улазе (ако није неки кинески крш!) [:D]

Kazem bre 2.0 sistem, ovo imam na kompu. Kazem ne interesuje me zvuk samo da nesto pisti :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Eto ti sad, ne valja kad kradem, ne valja kad ne kradem... nikako raji udovoljiti [8D]

Elem, problem je sto je meni zvuk zaista apsolutno nebitna kategorija da bih tu nesto budzio, kad gledam filmove gledam preko TV zvucnika, ovi za komp mi trebaju samo da bih cuo kada sam pogodio nekoga u WoT-u... Tako da ja svakako nisam prava osoba za diskusiju o kvalitetu zvuka :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ako je dobar zvuchni sistem, radice kako treba preko optichkog u svakom sluchaju - probao sam optichki izlaz na Realtek-u i na SB X-Fi Titanium, razlike nema jer je jednostavno optika ista. Razlika itekako postoji ako se zvuchnici povezuju preko 3.5 mm jackova.

E sad, nadji neke normalne zvuchnike i prikachi ih preko optichkog, to bi trebalo da ti reshi problem.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ako je dobar zvuchni sistem, radice kako treba preko optichkog u svakom sluchaju - probao sam optichki izlaz na Realtek-u i na SB X-Fi Titanium, razlike nema jer je jednostavno optika ista.

Odnosno nema D/A konverzije, isti "digitalni" bitovi idu u oba slučaja i ima neka error korekcija koja ih eventualno popravlja ako zatreba. Kod stereo džekova ima konverzije, a na integrušama em se šteka na kvalitetu D/A konvertora zbog cene, em taj analogni signal do izlaza pokupi sve žive smetnje koje potiču od ostale elektronike s ploče, em nema toliko prostora za kondenzatore da se to lepo isfiltrira kao na odvojenoj zvučnoj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...