Jump to content

Online kupovina igara


Slađan

Recommended Posts

hahaha, to me podseća na ono kad kao klinac pišeš huperu/svetu kompjutera/kome god i kao "mislim da bi trebalo da uvedete rubriku u kojoj se poznati holivudski glumci izjašnjavaju o tome koje igre igraju ali da ih vi uživo to pitate u vašoj redakciji kada ih pozovete pa oni dođu i onda ih fotografišete i okačite u novine" a onda ti odgovore kao "U, dobra ideja, svakako ćemo razmisliti o tome!" i ti si onda srećan jer si izneo dobru ideju o kojoj će oni da razmisle :))

Link to comment
Share on other sites

novi Humble Weekly Bundle - Team 17. Promenjen je način ridimovanja, šta više, jadan je koliko je i koristan - ne dobijaju se ključevi nego morate da se logujete sa stimom i onda automatski aktivira sve, što je ok ali je bedak ako već nešto imate ili prosto neku igru nećete - neće vam ostati ključ viška.

 

https://www.humblebundle.com/weekly

pljk!

Link to comment
Share on other sites

novi Humble Weekly Bundle - Team 17. Promenjen je način ridimovanja, šta više, jadan je koliko je i koristan - ne dobijaju se ključevi nego morate da se logujete sa stimom i onda automatski aktivira sve, što je ok ali je bedak ako već nešto imate ili prosto neku igru nećete - neće vam ostati ključ viška.

 

https://www.humblebundle.com/weekly

 

Pih, meni su ti duplikati bili super stvar, pa i samo deljenje ključeva igara koje ti ne trebaju, ono, dobio sam viljušku uz 200 grama kafe al viljušku mogu nekome da dam a ne da je bacim :/

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Realno, meni to baš kvari sam koncept Humble Bundlea kao jednog gotivnog servisa ... sad prelaze u "korporativno". 

 

Mogu da razumem donekle, recimo, kupiš onaj EA humble sa onim nekim kul igrama što je bio, podobijaš tu gomilu kodova i onda ih odvojeno prodaješ pa i za 2-3 evra i super si prošao, jer ima ljudi koji ne prate Humble, zakasnili su sa kupovinom itd, ali opet mi je bezveze.

Link to comment
Share on other sites

:((

 

To jeste bezveze realno. Plus ne možeš sa nekim da podeliš ako jedan hoće jednu a drugi drugu igru itd.

 

Upravo.

 

Pih, meni su ti duplikati bili super stvar, pa i samo deljenje ključeva igara koje ti ne trebaju, ono, dobio sam viljušku uz 200 grama kafe al viljušku mogu nekome da dam a ne da je bacim :/

 

Isti slučaj, sad nisam jedino proverio jel su ovo uradili retroaktivno pa kada sam "uvezao" svoj stim nalog, da li su mi otpišali i onih nekoliko ključeva viška koje sam imao ili su oni i dalje legit?

 

PS: proveio, izgleda da je to staro ok.

 

Realno, meni to baš kvari sam koncept Humble Bundlea kao jednog gotivnog servisa ... sad prelaze u "korporativno". 

 

Mogu da razumem donekle, recimo, kupiš onaj EA humble sa onim nekim kul igrama što je bio, podobijaš tu gomilu kodova i onda ih odvojeno prodaješ pa i za 2-3 evra i super si prošao, jer ima ljudi koji ne prate Humble, zakasnili su sa kupovinom itd, ali opet mi je bezveze.

 

Ma to su zbog ovih što kupuju na kilo (khm, khm) :DDD Ali ne, jasno je to da hoće da svako kupi za sebe, a ne ja da kupim deset igara, tri već imam pa sad dajem nekome kod za njih (trejdujem, prodajem dalje) umesto da i on kupi preko njih. Tako da ako hoćeš da daruješ, moraš da trošiš duplo na gift. A vidim primaju i BitCoin :D

 

U svakom slučaju, bezveze.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Nisu retrofitovali stare bundle stranice da rade direct redeem, još, možda bi trebalo podeliti ključeve čim prije :)

 

Btw mogao bi da se napravi neki 'RuR key pool' u koji mogu ljudi da ostave steam ključeve 'viška' al da ne budu na izvolte nego da eto, budu na raspolaganju za dodelu korisnicima foruma od strane nekog odgovornog i racionalnog  - tipa Bulbi dobije steam ključ od par ponuđenih ako mesec dana ne postuje itd :D Svaki korisnik koji pređe 1000 repa dobije kopiju Bastiona do isteka zaliha etc :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Nisu retrofitovali stare bundle stranice da rade direct redeem, još, možda bi trebalo podeliti ključeve čim prije :)

 

Btw mogao bi da se napravi neki 'RuR key pool' u koji mogu ljudi da ostave steam ključeve 'viška' al da ne budu na izvolte nego da eto, budu na raspolaganju za dodelu korisnicima foruma od strane nekog odgovornog i racionalnog  - tipa Bulbi dobije steam ključ od par ponuđenih ako mesec dana ne postuje itd :D Svaki korisnik koji pređe 1000 repa dobije kopiju Bastiona do isteka zaliha etc :D

 

to je uvek dobra ideja.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Brate nemoj da mi propadnu stari keyevi, imam 30 komada origin bundle-a. Aj da mi to testiramo, vidim sve je normalno kao pre.

 

Aj pravite taj RuR key pool da doniram jedan komad, da vidimo jel radi. Taman imam i 3 kopije Who wants to be a millionare, mogu i ta 3 da ubacim u pool, ljudi aktiviraju jednu kopiju meni vrate 3 preostale iz 4pack-a.

Link to comment
Share on other sites

Kad je bio onaj Deep Silver bundle, ja uzeo najjeftiniju verziju za dinar (što je komplet koji mi se u Steam transakcijama vodi kao "Deep Silver Bundle A"). I prošle nedelje odem na account settings na Humble Bundle-u da prođem još jedared kroz sve što sam tu uzimao, i izvalim da za Deep Bundle piše da sam redeem-ovao samo kod za jeftiniji bundle, ali ne i skuplji (koji nisam ni kupio, i ne znam otkud uopšte tu). Kliknem "redeem" za skuplji, izbaci mi kod, ja ubacim u Steam kad ono radi :o

 

To vam je zanimljiva priča kako sam došao do Risena 1, u sledećem susretu pričam dogodovštine iz gradskog prevoza

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Nisu retrofitovali stare bundle stranice da rade direct redeem, još, možda bi trebalo podeliti ključeve čim prije :)

 

Btw mogao bi da se napravi neki 'RuR key pool' u koji mogu ljudi da ostave steam ključeve 'viška' al da ne budu na izvolte nego da eto, budu na raspolaganju za dodelu korisnicima foruma od strane nekog odgovornog i racionalnog  - tipa Bulbi dobije steam ključ od par ponuđenih ako mesec dana ne postuje itd :D Svaki korisnik koji pređe 1000 repa dobije kopiju Bastiona do isteka zaliha etc :D

 

OK je sve ovo što si napisao, mene samo zanima kako ćemo da odredimo tu podelu? Pravljenje "vaulta" ključeva nije toliki problem, lako ćemo da napravimo spisak itd, sad me samo zanima kako da određujemo ko bi trebalo da dobije, ko je pozvan da dobije, kako ćemo znati da taj što je dobio zapravo hoće tu igru?

Link to comment
Share on other sites

Kul, baš me zanima dal će dodati još nešto, za ove pare sve igre su vrhunske, sme možda F3AR ali dobro de.

 

Inače, ima na GOGu charity rasprodaja, sve suv kvalitet , FTL, Botanicula, itd - http://www.gog.com/news/charity_promo_pick_3_games_donate_5_or_more_100_goes_to_charity

 

A Groupees ima od sutra neki zanimljiv bandl, a pod time mislim da ima Call of Juarez prvi što je do jaja jer je on inače jezivo skup svuda za igru koja je izašla pre pet godina (20€ na Steamu!!) - http://groupees.com/bmx

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pa valjda će sad tako biti za sve. Inače ja uvek savetujem da kad negde se traži Steam login, uloguješ se "sigurno" na steam preko zvaničnog Steam Store sajta, pa onda posle ovde traži samo potvrdu. Malo je nepotrebna predostrožnost ali nikad se ne zna danas na ovom ludom internetu.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...