Jump to content

Gde kupiti lampe


Recommended Posts

Tih lampi imaš kakvih oćeš varijacija svuda - Eurosalon, Kika, buvljak, Merkur, Metro, Tempo, Rodić i sl. Poenta je da ćeš retko naći nešto što malo baš odskače od standarda a da ne košta kao Svetog Petra kajgana. Ali ima da se probere pristojnih, baš takvih sličnih kao što si stavio, mislim da je to sada neki mainstream. I ove manje isto imaš na takvim mestima, ali opet teško je naći nešto što je malo drugačije a da nije 2-3 puta skuplje od ovog standardnog.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ма има за нормалне паре чега год, мислим, то је лампа, није аутомобил:) У смислу да те боли курац за гомилу ствари јер лампа стоји и светли, а и то што светли нема везе са лампом него са сијалицом и гајтанима... Тако да је једино битно да лепо изгледа, јер је исти курац ферари лампа и бувљак лампа.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Реално, немам појма шта су нормалне паре за лампу пошто се генерално не разумем у цене тих ствари, него сам тео да кажем да за лампу не мораш да примениш ниједан аспект осим оног да ли ти се лампа свиђа, па те зато боли уво да узимаш ''фирмиране'' лампе, зато што су то - лампе:)

Тедох рећи да је то олакшавајућа околност при избору, док да купујеш кола, па чак и чесму, мораш да се трипујеш много више.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ova lampa sto je ostavio Trupsi moze da kosta negde 4-9k din, poenta je da ista takva samo fensi proizvodjaca moze da kosta i 20k. Ja sam recimo video neku plafonjeru na buvljaku za 2.800 din, a identicnu takvu sam sutradan video u Eurosalonu za 5k dinara...

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ako si u fazonu za nesto "drugaciju" lampu, javi se na pm. Moja drugarica pravi stone (u smislu, tog gabarita su, ne moraju da stoje na stolu bas, ona ih recimo drzi u svim nivoima stana i izgledaju super) lampe, uglavnom od komada drveta, rucno izabranog u sumama oko Nisa i rucno obradjenog. Nemam slike ovde, ali okacicu sutra-prekosutra pa ti vidi.

Link to comment
Share on other sites

Ova lampa sto je ostavio Trupsi moze da kosta negde 4-9k din, poenta je da ista takva samo fensi proizvodjaca moze da kosta i 20k. Ja sam recimo video neku plafonjeru na buvljaku za 2.800 din, a identicnu takvu sam sutradan video u Eurosalonu za 5k dinara...

Е, то, то, тај фазон, а реално то је лампа и нема не знам ни ја колико особина за компарацију, па као најк лампа је цар, а рецбок је говно:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako si u fazonu za nesto "drugaciju" lampu, javi se na pm. Moja drugarica pravi stone (u smislu, tog gabarita su, ne moraju da stoje na stolu bas, ona ih recimo drzi u svim nivoima stana i izgledaju super) lampe, uglavnom od komada drveta, rucno izabranog u sumama oko Nisa i rucno obradjenog. Nemam slike ovde, ali okacicu sutra-prekosutra pa ti vidi.

Ово звучи интересантно, окачи слике обавезно : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

vrlo jeftine lampe sam video u "outletu" (zapravo obična prodavnica) prekoputa metroa na novom batajničkom putu. ima šunda a ima i kul bazičnih oblika, a cene su najniže koje sam ikada video za rasvetu (za koju inače oduvek mislim da je neopravdano skupa).

sećam se da je obična lampa za čitanje koštala ispod 1000 dinara.

http://goo.gl/maps/vMqfW

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informacijama ljudi, rur delivers as always. Ova sto sam ja gledao podna je oko 3k, a stona je bila 1.5k, tako da okvirno ne bih isao mnogo preko toga, ko sto rece i Dulio, treba da izgleda kako treba i da propusta struju do sijalice, ne mora NASA da je pravi da bih je kupio ;)

@Rami: daj neke slike tih lampi. Ako nemas moze i slike drugarice џаџаџаџа

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

vidim da hoces minimalizam, ali ne skodi da predlozim, mozda ti se i svidi.

ja sam uzimao od ovog lika lampe

http://radionicaart.webs.com/apps/photos/

a imas i u wabi sabiju lepe lampe.

http://www.wabisabi.rs/onama.html

ako hoces da se malo otvoris, a da nadjes bas po ukusu, novolux ima bas to sto ti treba

http://www.novolux.rs/

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...