Jump to content

Najavljen referendum


Referendum o buducnosti  

131 members have voted

  1. 1. EU ili Kosmet?

    • EU
      31
    • Kosovo i Metohija
      75
    • Necu glasati
      25


Recommended Posts

ne, drzhave se odcepe tako shto je sve super i niko ni ne razmishlja u tom pravcu i op! odjednom se odcepe :D

pa upravo tako biva. u evropi se svaki čas raspadne poneka država pod direktnim stranim uticajem.

uostalom, daj mi bilo koju random evropsku nacionalnu državu i daću ti okvirni scenario po kojem za 10-20 godina iz sadašnjeg stanja dolazi do secesije dela teritorije.

Link to comment
Share on other sites

ни Србији после Берлинског конгреса многе ствари нису биле реалност, али је Србија УБРЗО досањала своје влажне снове, јер ТРЕБА САЊАТИ!!!!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

hrvatska je najprostija, iako je etnički čista; evo za njih:

- eliminišeš srbiju kao zajedničkog neprijatelja jer je to glavni ujedinjujući faktor za "hrvatski narod"

- potenciraš kulturne razlike duž glavne ose (dalmacija vs. kontinentalni deo)

- produbljuješ jaz između razvijenih i nerazvijenih regiona

- jačaš italijanski uticaj u dalmaciji i nemački u zaleđu

- davanje kredita za refinansiranje ogromnog javnog duga usloviš davanjem veće autonomije dalmaciji

- iskoristiš animozitet između torcide i bed blu bojsa da izrežiraš nekoliko incidenata

- instaliraš političare koji će da raspiruju strasti i sve više spominju u dalmaciji referendum o odvajanju

- daješ i jednom i drugoj strani povod da se oseća superiorno u odnosu na onu drugu ("oni su bili bečki konjušari dok smo mi bili moreplovci i imali marka pola" / "oni su gulili ribu dok smo mi išli po austrougarskim balovima")

- u adekvatnom trenutku raspišeš referendum, propraćen standardnom dozom ispiračine mozga preko medija

- sve vreme ne daš srbima u hrvatskoj da beknu jer bi se protiv njih opet cela hrvatska ujedinila

da bi odradio sve ovo što sam naveo, trebaju ti:

- diplomatske poluge (imaju ih jer postavljaju uslove za EU i sl)

- ekonomske poluge (imaju ih jer je hrvatska veoma zadužena i u potpunosti zavisna od stranih privrednih subjekata)

- mediji (pretežno u stranom vlasništvu)

- postojeće stanje: neravnomerna razvijenost i raspodela društvenog proizvoda (nema zemlje koja je imuna na ovo)

- korumpirani političari (check)

mađarska ima značajnu rumunsku manjinu pa bi preko njih mogao da se vrši pritisak sličan onome koji mi trpimo u raškoj/sandžaku.

za albaniju bi moralo da protekne malo više vremena jer je suviše nerazvijena i siromašna i ta beda ih čini veoma homogenim. takođe bi morala da bude uništena ideja o velikoj albaniji.

preduslov za bilo kakvu secesiju ili cepanje je da NATO odluči da im je to u interesu, te da posveti tome novac, diplomatsku, obaveštajnu i NVO mašineriju.

naravno, sve ovo sam nalupao iz glave za pet minuta, neko ko se time ozbiljnije bavi verovatno već ima planove napada kao i vremenske i cash flow projekcije.

Link to comment
Share on other sites

A sto je primer Austrije los koja ima 8 mil stanovnika i 7-8 DRZAVA unutar federacije?

I ja ne znam sta vlada Vojvodine kao POKRAJINE sprecava nadopunjavanje resursa koje pominjes? I kakva crna Ugarska? Mislis na Madjarsku? Nece Srbi u Madjarsku nikad. I shvati da smo ti i ja na istoj strani, samo ti predocavam isto sto i Lag, argumenti su ti glupi.

зато што постоји историја зашто је то тако? укључивши и окупацију након Другог светског рата...

Да си посветио више времена читању онога што је написано онда би сконтао па не би морао да постављаш небулозна питања, а можда би и сконтао аргументе. Прати радњу фабуле...

Link to comment
Share on other sites

види овог злог Ивана.

морају сад да те држе на оку наши пријатељи, много си опсан.

Даки игра улогу ђаволовог адвоката, то је похвално.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

зато што постоји историја зашто је то тако? укључивши и окупацију након Другог светског рата...

Да си посветио више времена читању онога што је написано онда би сконтао па не би морао да постављаш небулозна питања, а можда би и сконтао аргументе. Прати радњу фабуле...

Brue jesi ti slep ili glup? JA SE SLAZEM DA SE TREBA UKINUTI VOJVODINA, JA SAM NA VASOJ STRANI ALI VOJVODJANI TRIPUJU DA BEOGRAD IMA PREVISE KONTROLE NAD NJIMA I UKIDANJE VOJVODJANSKE VLADE CE IZAZVATI SAMO KONTRAEFEKAT JER CE VOJVODJANI JOS VISE MISLITI DA IH BEOGRAD UGNJETAVA IAKO MI ZNAMO DA TO NIJE ISTINA. NJIH JE UGNJETAVAO CANAK, PAJTIC, DULIC I OSTALA BAGRA.

To sto je najbolje za drzavu NIJE ISTO STO JE U GLAVI PROSECNOG VOJVODJANINA U OVOM TRENUTKU.

Da bi se to promenilo TREBA GODINE prave propagande, a ne Cankove koju sada imamo.

Link to comment
Share on other sites

Зато што сам поменуо ресурси и ту ти није било јасно нешто. А то је у склопу приче сепаратиста како је Војводина нај, нај, а плус ето ово Лагово да фактички нема ниједног другог вредног дела Србије... што је смехотрес.

Угарску сам поменуо јер код Мађара и даље има мисли да то треба да буде њихово, а што може некад бити само ако не буде више у Србији. Угарска а не Мађарска, како бих нагласио да то није прича од јуче.

Тако да постоји одређена фабула, а зато и кажем да нешто ниси сконтао.

А зашто нико не спомиње Македонију као некадашњи део Србије?

Поменуто, и то у вези корупције - зато смо је и изгубили.

Link to comment
Share on other sites

hrvatska je najprostija, iako je etnički čista; evo za njih:

- eliminišeš srbiju kao zajedničkog neprijatelja jer je to glavni ujedinjujući faktor za "hrvatski narod"

- potenciraš kulturne razlike duž glavne ose (dalmacija vs. kontinentalni deo)

- produbljuješ jaz između razvijenih i nerazvijenih regiona

- jačaš italijanski uticaj u dalmaciji i nemački u zaleđu

- davanje kredita za refinansiranje ogromnog javnog duga usloviš davanjem veće autonomije dalmaciji

- iskoristiš animozitet između torcide i bed blu bojsa da izrežiraš nekoliko incidenata

- instaliraš političare koji će da raspiruju strasti i sve više spominju u dalmaciji referendum o odvajanju

- daješ i jednom i drugoj strani povod da se oseća superiorno u odnosu na onu drugu ("oni su bili bečki konjušari dok smo mi bili moreplovci i imali marka pola" / "oni su gulili ribu dok smo mi išli po austrougarskim balovima")

- u adekvatnom trenutku raspišeš referendum, propraćen standardnom dozom ispiračine mozga preko medija

- sve vreme ne daš srbima u hrvatskoj da beknu jer bi se protiv njih opet cela hrvatska ujedinila

da bi odradio sve ovo što sam naveo, trebaju ti:

- diplomatske poluge (imaju ih jer postavljaju uslove za EU i sl)

- ekonomske poluge (imaju ih jer je hrvatska veoma zadužena i u potpunosti zavisna od stranih privrednih subjekata)

- mediji (pretežno u stranom vlasništvu)

- postojeće stanje: neravnomerna razvijenost i raspodela društvenog proizvoda (nema zemlje koja je imuna na ovo)

- korumpirani političari (check)

lepo objasnjeno... ovakav model se uz manje/vece izmene moze primeniti na bilo koju drzavu danas.

zapravo, sto je neka nacija razvijenija, lakse je implementirati gore pomenute principe. ne smem da zamislim sta bi moglo da se odradi sa razjedinjenim americkim drzavama :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

znachi tvoje reshenje je josh veca centralizacija?

Mozda i jeste. Kakve ima veze koje je boje macka, sve dok lovi miseve?

Stvar i jeste u tome da se neki od nas ovde lome da pojasne kako centralizacija sama po sebi ne mora biti losa. To samo nekome ko nista ne zna o centralizaciji ili decentralizaciji mozes prodati tako blanko kaubojski, da je jedno dobro a drugo lose. To je prosto plitko, da ne kazem primitivno (ne)razumevanje stvari. U nekim slucajevima, zavisno od previse faktora da bih sada ovde pravio univezalnu postavku, je bolje resenje jedno, u drugim slucajevima je bolje resenje ovo drugo. Gotovo da je samorazumnjivo, a opet izgleda da nije cim vas pale pricom da je centralizacija zlo.

pod beogradjanin mislim na tipichnog beogradjanina koji razmishlja tako da se svi drugi tripuju i da im zapravo ni to malo shto imaju zapravo ne treba, a onda se posle chude kako se odcepe ovi, pa se odcepe oni... i ti ovi i oni su krivi za svoj stav, a beogradjanin samo razmishlja racionalno i objektivno. :|

Opet mali Perica o "beogradjaninu"... Prvo, ja se ne cudim sto su se otcepili ti koji jesu, sve je tu jasno. I to sve gotovo nikakve veze nema sa zlim Beogradom koji drugima uzima i to malo sto imaju... fejspalm.

Evo, mogu i ja da izadjem sa analizom. Ti, Laze, se neces sa nama sloziti ili dati bilo kome od nas za pravo ovako javno, sve i da se privatno slozis. Internetz ego i tako to. Meni i ne treba da mi kazes da sam u pravu, dovoljno je da sam sa sobom nekad razmislis i priznas sebi neke stvari. Ali i za to je preduslov da uopste dozvolis sebi da je sve sto znas o ovome mozda pogresno, otisnuto iz okoline koja mozda nije u pravu.

meni samo nije jasno kako silne drzhave funkcionishu sa gomilom pokrajni, republika i ostalih podela. mora da se nemachka jako bori sa birokratijom i verovatno ce zbog nje bankrotirati za koju godinu?? nekako uvek ispadne problem to shto neko ima previshe autonomije, a ne to shto smo narod koji je pun ljudi koji ne rade a hoce leba da jedu, shto nam je vrh pun politichara koji gledaju samo svoje dzhepove da napune a mi smo ih tamo stavili, to shto smo svadjalachki nastrojeni i prema svojim najblizhim...

ne, drzhave se odcepe tako shto je sve super i niko ni ne razmishlja u tom pravcu i op! odjednom se odcepe :D

Jbte, videla zaba da se konj potkiva, pa i ona digla noge... Ponavljam, to sto je dobro za Nemacku ne mora biti dobro i za Srbiju. Imaju mnogo vise stanovnika i dosta drugacije istorijsko iskustvo, drugacije izazove i drugacije potrebe. Englez nosi kisobran iz potrebe zbog stalnih kisa, ne zato da bi bio uredjeniji i bogatiji. I ti neces biti uredjeniji i bogatiji ako slepo kopiras tog Engleza. Svajcarska ima svoje specificno iskustvo i posebnu etnicku strukturu, mozda su kantoni bas sjajno resenje za njih. Imaju i dovoljno para da finansiraju svu tu birokratiju.

Ali sta ce nama, to jest, sta ce tek vama u Vojvodini, birokratija AP? Ona vas kosta 500 miliona dolara godisnje, za jedno veliko nista. Zapravo, ne za nista, vi placate da bi vas neko vodio u sukob sa ostatkom drzave, ne da biste vi imali kul, sredjenu i slobodnu drzavu, jer taj put vas ne vodi ka tom cilju, nego da bi ti koji vas sada pale da su problemi u Beogradu, imali sopstvenu drzavu.

opet ne pricham o samom funkcionisanju drzhave. pricham o tome da je centralizovan sistem dobro tle za shirenje separatistichkih pricha, tj ubrzava proces odcepljenja. i onda dodje neko iz bg-a koji kao najbolje reshenje predstavi josh drastichniju centralizaciju...

pricham o tome kako ljudi vide stvari, a bez podrshke vecine ljudi ne mozhesh se odcepljivati.

Cek, centralisticki sistem je plodno tle za separatizam, a decentralizovan je sta tacno?

Nema veze sto sam iz BG-a, mogu da sam iz Bele Crkve i isto da pricam. Sto se mene tice, ja vidim resenje u ukidanju AP i dovodjenje svih delova drzave u isti polozaj. Nema pozitivno i negativno diskriminisanih. Imamo centralnu vlast, koja moze biti sva u BG-u, a bolje bi bilo da se delom prebaci po drugim vecim centrima, poput NS-a, Kragujevca i Nisa, i imao opstinsku vlast koja ce se baviti nadleznostima opstine, zivotom ljudi na lokalu o cemu kapitol nema potrebe da se bavi, niti je dobra adresa za to.

Eventualni drugo resenje bi bilo dovodjenje u ravan Vojvodine svih drugih regija po drzavi, sto je em preskupo, em nece resiti problem, em je nerezonski i tek to otvara mogucnost potpune dezintegracije na delice.

Kada se kaze "veca ovlascenja lokalnih samouprava i skidanje tih obaveza sa republickog nivoa" zapravo se misli na decentralizaciju onako kako ona treba da se sprovede, onako kako je sprovedena i u nemackoj koju pominjes, a ne da na taj nivo dodas jos dva nivoa, pa da onda podelis vojvodinu na banat backu i srem i da svakoj onda das parlament itd itd ...

what mohi said.

Link to comment
Share on other sites

Jutros u 13:39

Stop partijskom zaposljavanju!

То кад ми се смркне чим дођем на посао, па ме сунце обасја кад видим да ћу ускоро кући [:)]

Е јбга. Следећи пут за број зови Болета.

Да, распада се и криво ми је због тога. Као и за већину градова у Србији.

Али покушавам да урадим нешто поводом тога. Макар били и СФ прича у овом тренутку, има да бар пробам :) Ако се испуни, мемоаре ћу прво овде да објавим :)

Сад видех да ми у локацији пише Ужичка република (од регистрације). Ово може потпуно другачије да се сконта на овом топику [8D]

Link to comment
Share on other sites

imao sam ovaj pogled na centralizaciju i pre ovog jakog pokreta separatizma, i pre donoshenja ustava... i kada je donet ustav rekoh da ce se opet odcepljivati stvari, i otishla je crna gora, uskoro ce verovatno i vojvodina. da ima nekog dela srbije koji iole vredi verovatno bi se i oni odcepljivali, ali dobro... nadjite vi sto i jedan drugi razlog za to shta se deshava :) im out

dovodis u vezu otcepljenje crne gore sa centralizacijom i beogradom?!? DA FAK!?!

Link to comment
Share on other sites

Ehej samo da se javim, bio sam malo u RL, citam i dosta je zanimljivo, cak je i Lag odustao od dalje diskusije. Sada cemo da vidimo sa ovim desnicarima kako ce nam biti u nasoj Vojvodini, kontam da ce da pokradu budzet do Januara ( u stvari sve su to ista govna ko god da dodje na vlast ).

PS: Hvala za warn :)

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...