Jump to content

Laptop vs punjač


lawl_

Recommended Posts

Drugar moj valja Dell Studio laptopove po nekoj bagatela ceni ali problem je što nema originalni punjač. Ima neko djubre univerzalno kinesko, i kad ga ja priključim, laptop normalno radi ali se baterija ne puni.

Sad mi nije jasno, je l' problem do punjača ili baterije?

Hvala!

/edit: Punjač ispravan, tj barem je ispravan napon na izlazu (19.5v).

Edited by lawl_

:v

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam novu novcijatu bateriju, stavio u laptop ista stvar. Zaboravio sam da napomenem da mi se prilikom paljenja pojavi error koji glasi ovako "The AC power adapter type cannot be determined. Your system will operate slower and the battery will not charge"

Voodoo_ halp!

:v

Link to comment
Share on other sites

_Možda_ ne bi bilo loše da si to rekao odmah :) Naravoučenije, uzmeš istražiš tu poruku na netu i dođeš do zaključka zašto ne treba kupovati laptopove iz kamiona s univerzalnim kineskim punjačem. Dakle očigledno Dell ima punjač u kome se nalazi i čip koji taj punjač identifikuje kompu kao Dell-ov punjač i samo s njim hoće da puni bateriju. Ovde je malo duža tema o tome, ali uglavnom šta su ljudi radili kad im se to pokvarilo na originalnom Dell punjaču.

Sa druge strane ovde lik ukazuje i na problematiku univezalnih punjača, gde postoje neki punjači koji ugrade taj čip da bi radilo i sa Dell-om, ali očigledno taj tvoj nije takav. Dakle ili da kupiš Dell punjač ili da uzmeš neki univerzalni koji je sertifikovan sa Dell-om.

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...