Jump to content

Dobrodošli


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Evo, upadoh u betu... I sinoc odigrah nesto malo, do prvog sejf zona. Pisem utiske sa posla, izmedju poziva, pa mozda i zaboravim nesto.

Trenutno je otkljucana mozda jedna desetina mape i serveri su ograniceni na 30 ljudi, ali pored toga su krcati iako ih ima stotinak i tek posle nekog 30og pokusaja uspevas da upadnes.

Vidi se da je sve napravljeno uz pomoc stapa i kanapa, posto su animacije jos uvek smesne, instant prone, i tako neke gluposti, ali prosto ima nesto u ambijentu sto te privlaci da igras i jos uvek se vade na ono "beta je". Endzin radi prilicno lepo, pored cinjenice da je sve krcato florom, detaljima (i da je beta, i da je beta!) itd. Ja ga teram na Core2Duo E5200 OC@3ghz 8gb ram 1600mhz ddr3 i HD 6670. Neka malo svezija konfiguracija ima da jede igru, ipak je ovo moje staro 5-6 godina...

Avaj, prilikom kreiranja karaktera, imate 3 razlicita predef lika, najs gaj, rednek i riba. Svaki od njih moze da promeni 4-5 preseta za odredjeni deo tela. Tako da cete sigurno videti kopi pejstove ljudi, mada, posto vizuelno ima dosta razlicitih bekpeka, sesira, itd, koje ces pronaci unutar sveta, to i nije neki problem. Nakon sto izaberete sve kozmeticke detalje, imate na raspolaganju 2 moda: Harkor i Normal.

Normal mod podrazumeva da prilikom smrti karaktera imate 24 casa (valjda, nisam igrao) lockdowna na isti, izgubite sav loot, ali vam ostaju skilovi (koje jos nisam video). Igrica dozvoljava da se maks napravi 5 karaktera, pa ako umires kao retard, onda zaista ne trebas ni da je igras. Ipak je to sendboks survajval sa zombijima i ljudima.

Harkor mod podrazumeva da prilikom smrti izgubis skil tri, loot, tj, sve, ali je lockdown 1 sat. Pored toga, nemas crosshair, GUI, itd, zapravo, tako i treba da se igra... Jedino sto je "sranje", je taj 3rd person sto postoji, posto onda nije skroz harkor, no dobro.

Prilikom ulaska u svet pocinjete sa malim bekpekom, baterijskom lampom (koliko sam cuo neki krecu i sa cekicem umesto lampe), bendedzi, neki snikers i soda can. Igra se svodi na "loot for food", tako da tvoja misija djubretara u zombi infestovanom svetu je vrlo jasna, ali je zajebana, posto nisi jedini djubretar, jelte. I tako, posle skupljanja klope oko automobila, provaljivanja kako uopste da roknes zombija sa baterijskom lampom, tumaranja po sumi 15 minuta bruto, nailazim na prvog frendli lika na odronku grada, kojeg umalo nisam izbatinao zato sto je samo izleteo iza ograde. Naravno, tip ima baterijsku lampu (oruzje je vrlo retko, ali imate baterijske lampe i sesire koji su previsoko da bi ih pokupili, na sve strane), i mali bekpek. Odmah nakon sto smo uspeli da razmenimo "hej-haj-from", mene je iztunelovalo 4 zombija... Tako da sam umro, eto. Pouka price je: zombiji su spori, mozes da im pobegnes, ali je zajebano kada ulazis u tajt koridore, posto te uvek 2-3 shotuju. Sto zapravo cini igricu na neki nacin teskom. U prevodu, nije problem da izbatinas jednog zombija sa lampom. Ako pokusas na 2 izacices sa pola helta. Sve preko toga rezultuje fejlurom.

Elem, vracam se u menu, lock na sat vremena. Pravim novog karaktera i spawnuje me u nekoj sumi u blizini nekog malog naselja. Naravno, opet je tu baterijska lampa, bekpek, snikersi. Zombiji zvuce dosta uznemirujuce, pritom imas neku finu muzikicu ala intro iz walkin ded-a, tako da se zapravo osecas kao da igras horor survajval igricu, koja i nije toliko horor. Elem, izbatinam 2-3-4-5-6-10 zombija, pokupim nesto klope i nadjem canned soup. To je jedina klopa koja ti ubija i hunger i thirst, logicno. No, sve to konzjumujem, malo se zalecim, udjem u neku napustenu samoposlugu, nadjem neke konzerve, veliku vodu, bendize, sesire koje ne mogu da dohvatim (posto su na polici jelte), izlazim, i onda krece pakao, zombiji su odjednom na sve strane, par njih su me provalili, i sto vise bezim to vise njih me juri, ne znam gde da trcim. Tada krecu da se cuju pucnji iz nekog poluautomata, nemam pojma ko puca na koga, menjam smer i bezim izmedju dve kucice, posto znam da gomila ljudi vise voli da se igra bandita i da ti uradi lobotomiju za pola litre vode nego frendli meca dobrica.

Avaj, nekako se izguram ka nekom brdu, stamina mi je u minusu, ova govna me jos jure, mada im polako odlazim iz vjua. Pogledam mapu, ima neki setlment u blizini zaokruzen sa crvenim. Tumaram kroz sumu jos malo, izbegavajuci jos par ovih smaraca. Nadao sam se da cu naici na neki high thread grad, gde, zapravo, mogu da nadjem nesto efektivnije za ubijanje ljudi i zombija. Na moje razocarenje, to je sejf zoun, nema ubijanja, valjda moze da se pazari nesto... Proslo je sat vremena kao nista, a sutra se radi. Logout traje oko 20tak sekundi.

Danas opet idem na neko opijanje, pa mozda stignem da se poigram opet uvece.

Nadam se da vam je ovo bilo konstruktivno...

  • Upvote (+1) 1

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

iskreno, ne

mozda su me usrala ova 2 servera, a mozda je i njima dosadilo :)

svakako, vidis leteceg lika, izlogujes se, hopujes na drugi server. To ih verovatno malo peckaju ovi iz Dayzija, posto je ovaj developer rekao kako je igrica hack proof.

Jebem li ga, ja onu armu nisam uspeo da pokrenem preko 10 frejmova, ovo mi je jedini izlaz u zombi survajval svet kad nemam da pljunem za neki novi procesor. :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

da... jebote, ali jos je sacekao da prebijem neka dva zombija, i jos ostanem na dinar helta, i lik kao Swoosh... a samo zato sto sam imao veci backpack od njega... jbg, bio sam pijan, nisam ga cuo kad mi se prisunjao :)

avaj, prosirili servere na 40 ljudi, otkljucali jos neki deo mape :)

edit: danas nasao i dva drugara, dao im malo vode i klope, opet cuo neku pucnjavu, ali pusaka nidje :D

jedan lik je ostavio note u serifovoj kucici, kao " ovo je sejfest plejs u gradu" i u pravu je, super je igrica :)

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

nasao sam i sotku danas, a i pickaxe, pa me je neki lik pitao na chatu dal sam friendly i usro sa tandzarom, posto nisam odgovorio :) postaje sve zanimljivije kada nadjes mesta gde zapravo ima neceg :)

edit: dosao do najveceg grada sa baterijskom lampom, super je kad mozes da se prosunjas izmedju zombija. Osecao sam se kao mis... nasao tandzaru, pistolj i gas masku kod nekog srusenog helikoptera u centru, jurcao za klopom, onda mi je izleteo jedan lik sa sotkom, pa sam ga razmazao :)) onda mi je jebao majku na ruskom. Srecom imao je nesto klope, vode, medkit, i jos 3 metka u sotki.

posle sam se odvukao do obliznjeg seoceta, spasao nekog lika od par zombija, dao mu neke stvarcice, i onda smo se odvukli do srusenog aviona. tamo je lik uspeo da puluje jedno 6-7 zombija, pa smo bezali u poluraspadnut avion, popeli se na drugi sprat i onda sam ih izredjao jednog po jednog... ostao sa 3 metka u pistolju, 7 u prvobitnoj sotki, dao ovu praznu liku... posle se majmun (isto je rus) negde izgubio, a ja produzio ka aerodromu, posto sam vec krenuo da crkavam sa bez hrane. proletim izmedju 4-5 zombija, uletim u toranj u nadi da cu naci nesto gore, oni me jurcaju, stizem na vrh, vidim bekpek, klopu, ovi za petama... i lik me ubije gore... posle su se culi jos neki pucnji... svakako, vrlo zabavno :)

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ja sam DayZ prekjuče rage-uninstallirao :(

Mnogo me nerviraju neke gluposti. Logovanje na server uvek traje ili nekad čak nerealno dugo ili nekad zabode, pa onda kad ispadne da je lag ogroman, exc/abort/disconnect i tako izgubim sat vremena tražeći normalan server. Pa kad nađem normalan server ili je noć, a napravi mi novog lika pa mogu da se jebem ili mi se ne slaže verzija moda sa serverom ili se zbaguje. Da ne pričam što neretko ne mogu da od poplave kriptičnih naziva servera i očajnog interfejsa za traženje istih nađem server na kom imam napravljenog lika ili je odjednom ping tu 2000 kada ga nađem.

I zbog čega sam u stvari popizdeo finalno:

nađem kul server, sve mi ide lepo, imam mesa, noževa, oružja, najtvižn, vatre i čega sve ne, plus sam našao bicikl ftw. Vozim ja tako malo, skupljam sitnice, piči bajs, žvrljam po mapi, gpsu, kompas itd. Stignem u Černo i krenem da se ušunjavam u grad. Čekiram zgrade na obodu grada i rešim da bi mogao da nahranim lika da ne crkne, napravim vatru iiiii... nema vatre ... ok. Pređem u drugu zgradu, nađem nova drva, napravim vatru... iii nema vatre. WTBREF!? Popnem se ja na zgradu da skeniram okolinu u potrazi za nekom drugom hranom, pogledam, ono oba ognja mi 30 metara iznad glave, bleje uredno u vazduhu. Jebo pas mater, i onda mi lik sklizne sa ivice zgrade dok gledam preko šta se dešava dole i slomi obe noge. Tu popizdim i sačekam da prođe tajmaut dok sam u nesvesti, ugasim i obrišem igru.

Mislim da je ARMA apsolutno najgori izbor za bilo kakav mod ove vrste, lik je napravio igru koju čovek jarko želi da igra, a igra ti redovno zabija klinove pod nokte. Pa bre u kurac. Od sat vremena gejmpleja, pola toga mi je jebavanje sa nekim glupostima nevezanih za igranje. Odličan je koncept, ideja, ali realizacija je ipak katastrofalna i mučna. Lomio sam se neko vreme da prestanem da igram ali sad sam presekao.

Mislim da nisam ikada kupio igru da bih mogao da igram ne nju, nego mod te igre koji je u beti i koji sad neće nikad ni izaći iz bete jer izdaju punu igru, a mod će biti beta forever i sa tim gomila gluposti koje idu uz večite bete.

Ne planiram da im dam pare za tu punu igru nikako, sem ako bude koštala do 5€ i bude imala prvo demo da se isproba, onda ću da razmislim.

Inače, jel ima WarZ i kameru iz trećeg lica ili je sve iz prvog? Meni je third person ovde bio dealbreaker, prosto je nemerljivo praktičnije.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pazi, ovde nemas kuking, voznju, itd, dosta je jednostavnije... vecina zgrada nije entrable, tako da ... sta znam, dobra je zajebancija svakako :)

zajebano je sto sad ovde pocinjes bez iceg, i onda bukvalno ti se svodi na bezanje dok ne nadjes bilo sta da olupas zombija.

3rd person postoji, ali jedino sluzi za trcanje. u gradu je useless, posto ti se sve svodi na sneaking izmedju zombija... svakako, ja sam digao ruke od dayzija cim sam instalirao armu free, posto je i ona imala slican mod... ali brate, endzin je vece djubre od warZ-a.

ne znam, za sad sam zadovoljan, jeste da nije nesto sto vredi 40 dolara, ali je ipak jos uvek alfa... samo se nadam da nece

ako si voljan, dacu ti na pm acc da probas, 2 giga je teska, ja je ionako igram casual, max ostanem ziv sat- dva, posto sam uvek idiot frendly, a ovi znaju da me ubiju za kesicu cipsa

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

hvala, al ne treba, moram malo da oladim od beta i alfa igara, toliko sam ih igrao u poslednje vreme da se osećam kao da su sve igre pune bagova i nešto im fali :D

ali ako dobiješ neki beta invajt, seti me se :D u suprotnom mi se ne žuri.

Što se arme tiče, ja kapiram to kako su oni napravili veoma kompleksnu igru itd. ali je ono katastrofa za bilo šta drugo što nije arma. E sad je jedino sranje što lik koji je napravio dayz je dev arme pa je pravio mod za nju, a ne neku normalnu igru. Ono, mater mu, zar nije cryengine besplatan ili source, pa da se toga uvatio neko i napravio ovo, bilo bi prekul pa čak i da je samo iz prvog lica. Ovako mi je previše mazohistički.

nego, dva pitanja za warz još i neću da davim:

1. jel ima EU servera lepo ili se uglavnom drnda sa amerima? Ako je sa Amerima, onda mi je sasvim jasno to popivanje metka u leđa. Mene je u Dayz ako ništa drugo, smaknuo drugi igrač bukvalno samo tri puta do sada i jednom indirektno kada je lik navukao sve zombije iz grada na mene.

2. Jel na tim EU serverima ima Rusa mnogo? :D

:D

  • Downvote (-1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

1- imas oko 200 eu servera, ping 60tak...

2- krcato PREVEDMEDVEDIMA %))))

ali do sad su mi najveca govna francuzi i englezi, rusi uglavnom placu kad ih ubijes, i puluju po 200 zombija kada se timujes sa njima

nema beta invajtova, vec su prodali oko 20 soma kopija .... :) svaki drugi dan dolazi novi content, a uskoro ce i nova mapa :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Malo ću da imho wotujem, jbg.

Pa pošto sam probao i WarZ zahvaljujući Marku (hvala mu na tome još jednom), moram reći da su WarZ i DayZ na totalno suprotnim stranama spektra. Koliko je DayZ kompleksan, detaljan, atmosferičan i realan, toliko WarZ nije. Koliko je DayZ bagovit, pokvaren, mučan i nije user friendly, toliko WarZ nije.

I obe igre nemaju melee :D

Ok, ne računam to sa baterijskom lampom u WarZ jer traje u nedogled dok ubiješ nekog. Mada je to više minus za DayZ jer ima milion faktora, a nema da uzmeš motku i raspališ nekog po glavi.

WarZ radi ovako u sad ovom kojem je stadijumu - odlično, brzo se louduje, sve je jasno, servera milion, svi rade. Filtriranje istih je jednostavno i logično i možda najpametnija stvar - serveri se svi zovu tipa EU SERVER 001, EU SERVER 002, za razliku od DayZjevih - ChernarusHax00rzl33t.@bloodcr33w.+11-Vet.hive.nohomo-kurac67543065480palac.||DE.(5789560 vehicles+10100101stuff).пањимају.спички.UltRr41337HaX00RrzZ#server. I to moraš da klikneš na svaki da bi to pročitao do kraja jer se ne vidi u glavnom prozoru sa serverima ni petina toga, a svaki put kad se promeni ping servera on ti flipne server negde gore ili dole na listi pa se pogubiš.

Prosto, WarZ je user friendly igra, DayZ nije ali baš ono, u krajnost. Opet, WarZ je nekako jednostavan i minimalan i mislim da ne opravdava 40$, koliko god dobro radio. Takođe, primetio sam jednu zanimljivu ali bar meni bitnu sitnicu. U WarZ zombiji uopšte nisu strašni niti problem, a glupi su ko kurac (čak ću ići toliko daleko da kažem da su smešni), mnogo su veći problem drugi igrači i realno su me jedino oni i sjebavali. Dok u DayZ, ma idi, ona depra atmosfera, muzika, beskrajne doline i šume, raspali gradovi i razdrkani zombiji, dok su igrači sekundarni problem. I tu mi nekako baš izgleda da je WarZ ipak PvP i u fazonu "ma zombiji nas samo ometaju u lootovanju", pa se svi rokaju međusobno. Dok u DayZ je to bio samo jedan prolazni trenutak, pa su izgleda ljudi skontali da se dovoljno jebu sa zombijima i okolinom da bi se mučili još sa drugim igračima. I WarZ mora da se igra zato u dvoje ili više, da ti neko čuva leđa, a DayZ možeš i sam da preživljavaš.

Baš sam pod utiskom, baš je jak kontrast, a vidi se da je ipak WarZ besramni ripoff DayZ-a, prosto zbog 90% stvari koje nema. Više je FPS nego preživljavanje, šume su nekako pregledne, putevi takođe, uvek znaš gde da ideš. Iako svi imaju mapu, ne treba ti realno. Nije clusterfuck kao u DayZ, i to je mana i prednost oba naslova. Možda čak i nisu za poređenje iako obe igre imaju neku centralnu ideju na istoj ravni, u praksi su definitvno dve različite igre.

Mislim da WarZ ne bi smeo da košta preko 20€ ni u ludilu, za najskuplju verziju, a DayZ iako je faktički besplatni mod, zahteva igru koja košta 25€. I 80% ljudi koji su je kupili zbog DayZ-a, neće igrati ARMU uopšte, što stvarno ne vredi ni 50% tih para.

Naravoučenije - WarZ je super user friendly i tehnički solidan, radi lepo ali DayZ je super sadržajan i "moody", što WarZ nije, ali zato radi očajno. Realno, mislim da bi u ovu priču morao da uđe treći igrač i napravi igru sa dobrim elementima iz oba ova naslova. Mislim da DayZ standalone to neće biti ali me sve jedno zanima da ga probam kada se pojavi, a WarZ možda, ali nešto sumnjam, će dobiti masivne i kompleksne apdejtove koji će produbiti igru jer mi se čini da su ovi likovi koji ga prave u fazonu "easy money", Zynga style :D

Još kraće - WarZ je limunadica, DayZ je mazohizam :)

  • Downvote (-1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

agreed :)

eto, i ja bih igrao veci mazohizam, odnosno dayz da imam masinu da pokrenem isti... posto mi se svidja to da mozes da ulovis nesto u sumi i da skuvas.

smara me sto je gomila bitnih stvari (gradovi npr) odradjeno genericki, ali opet mi je dovoljno dobro da se zasitim kao kezhual igrac

no, trenutno je alfa, obozavao bih da se malo vise posvete celoj prici, i da se napravi nesto od igrice, kad sam vec pljunuo 19$.

sa druge strane, jos vise bih voleo da dodje neko, uzme sors endzin i napravi neko jebanje mame od igrice

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...