Jump to content

Total War: Rome II


Al Bundy

Recommended Posts

josh 6 dana, nagadjam da ce download moci najkasnije od nedelje :)

 

morao bih malo da rashchistim hdd :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Au covece moram i ja. Igra ima 35 gigabajta a moj SSD 112 giga ukupno. Vidim da ce da se brise Office i tako to =)

 

Jel zanima nekog da igra protivnicku stranu u mojoj kampanji putem Drop-In battle-a? =)

 

Mislim da je u Shogunu kad ukljucis tu opciju bila fora da prvo trazi u Steam friends listi pa ako tu ne nadje nikog, nadje neke leve budale koji se stekaju na brdima i abusuju sve moguce fore. Meni nema niceg lepseg nego full stack armije protiv ljudskog igraca, ili jos bolje osvajanje gradova.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

e nemam pojma, planiram da neko vreme igram solo, malo dok se ne uhodam, ispitam stvari itd. :) posle toga moze da padne neki dogovor, ako ne pochnem da radim neki ozbiljniji posao u medjuvremenu xD

 

elem, (c/p) da vas obradujem:

 

Creative Assembly today announced the Activation Time for ROME II on its release day next week as a single worldwide unlock time of zero hours US Pacific Time on the 3rd Sept, equivalent of 00:00 PDT / 03:00 EDT / 08:00 BST / 09:00 CET / 17:00 AEST.

From that point game activation will be live and Total War: ROME II will be playable.

Digital customers can begin preloading via Steam from 10:00 PDT / 18:00 BST today (28th Aug) in order to be as ready as possible to begin their conquest of the ancient world on launch day, with only the day one content patch including Pontus, an additional playable faction, needing to be downloaded once the game is live.

Please note that ROME II will be region-locked in some territories, if you are buying a copy from overseas please check with your retailer if you will be able to activate it your home country. Further details on the regions this effects are here: http://wiki.totalwar.com/w/Total_War_ROME_II:_Regional_Restrictions

Total War: ROME II Launches next week on the 3rd September.

 

dakle, za oko sat i po, ako sam lepo ovo video, to the downloadmobil ! :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

chisto da bi dali neshto narodu za gledanje dok igra ne izadje, nakachishe video manje bitke izmedju Rimljana i Samnita, koja se nije lepo zavrshila po ove druge :)

 

 

osecam se kao malo dete, koje treba da otvori poklon, u utorak, tek.. ^^ znachi, uuuuh :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Eo PCgamer review  Total War: Rome 2 review

85 kao zbog par bagova,koji će najverovatnije biti popravljeni sa prvim patchom,a dali su Saints Row 4(bolje reći 3.4) 90,smeće od igre,

Ono šta znam PC excluziva,trebali su da ispoštuju [:D]

 

"Right now, Rome 2 has its flaws, but is still a sumptuous, slow-burn strategy game with some of the best land battles in the series. Aesthetically, it’s a triumph. Empire management, alliances, the UI and battlefields have all improved, which makes it doubly frustrating to encounter the floppy AI that will be extremely familiar to Total War fans by now. Still, nothing out there does what Total War does with this degree of scope and detail. I’d still recommend it to armchair generals anywhere."

Link to comment
Share on other sites

Bio u guzvi nekoj jutros, pa tek malopre sedoh i provedoh solidnih sat vremena u igri :)

 

e ovako, nisam hteo da se drndam sa grafikom, tamo u milion opcija, mislim da sam stavio High ili ono sledece, nemam pojma, imam to trip da radim na novim igrama, kasnije povecam to u opcijama :) shto se tiche same grafike, jako mi je ok :) smorio sam se dodushe kada sam startovao prvi put igru, krenuo prolog i prikaz moje vojske iz daljine mi je delovalo grafichki ispod Rome I :) u skladu vishe sa Medival I :) ali sam onda primetio da je to verovatno bilo tako samo u animaciji, jer je bilo neuporedljivo bolje kada je Silanus (valjda) zavrshio govor i rekao ajde da "pokoljemo ove agricole Samintske! Rome powaaaah !" ili tako neshto, nisam ga bash preterano slushao :P

 

igram trenutno Prolog, simpatichno i zanimljivo, odbranio sam Kapuu, prvi put kada dolazim u pomoc, drugi put kada komandujem odbranom u polju (kachio sam vec taj video, onaj gde je lik failovao sa konjicom u shumi), pa sam zauzeo jedan gradic Samnitima, posle su mi postale otvorene civilne opcije vlasti, tj. mogao sam da se drndam sa porezima, imacete i neku malu agricolsku bunu, bez brige trazice vam komp da to odradite na auto i poz :P sada imam dve misije - prva je da pomognem starim saveznicima na jugu, druga da razvalim samnite, uradicu naravno obe :) poshto sada imam dve vojske, od kojih je dodushe jedna u pochetnoj fazi razvoja, tu novonastalu planiram da shibnem da mi brani novi gradic, tj. onaj gde sam se ispozdravljao sa Samnitima poslednji put, a ovu novu cu chim izgradim neku floticu da shibnem da zavrshim ovu saveznichku misiju prvo :) daje 2k dinara :P brodice josh nisam video, ali kontam da su oni prvi sledeci na listi :) kada hmmm pacifikujem ove lepotane krenucu u neku normalnu kampanju, najverovatnije sa nekom Grchkom druzinom :)

 

eh da research deluje opako veselo, mada nisam stiao da ga pogledam do kraja, javicu vishe na tu temu najverovatnije popodne :) generali imaju tri karakterstike koje se nadogradjuju, authority, zeal i nemam pojma shta beshe trece, samo sam bacio pogled :)

 

slazem se sa biss-ovim komentarom, uskoro ce ovo biti fenomenalno za igranje :) makar tako deluje za sada :)

 

eh da, u pochetku mi je bio malo konfuzan unit meny, tj. dok se nisam malo navikao na shta gde i kako, posle toga.. meeeeh :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, za sada mi igra nema taj vajb kao sto je imao rome 1. Cak mi je i shogun 2 bio odlican. Animacije borbi u sogunu2 u odnosu na ovo su nebo i zemlja.

Previse su izgruvali marketing.... I preuranili su sa izlaskom igre. Mogli su da sacekaju jos par meseci pa da izbace zavrsenu igru....

 

edit: bas sam sad usao da uporedim rome2 i shogun2. Katastrofa...

Edited by biss
Link to comment
Share on other sites

u Shogunu 2, kada se vojske sudare i krene pegla, bukvalno sam uzivao u detaljima borbe. Ovo je kao Rome 1.... Krenuo sam da peglam neku borbu sa invazijom na grad, kada su jedinice krenule da seckaju smorio sam se, znaci kameru normalno pomeram, fps je odican, ali jedinice seckaju u kretnji.... Plus koji mogu da primetim je osecaj velicine sveta. I dopada mi se sto samo generali mogu da regrutuju jedinice.



ako neko hoce da proba mp, nek me doda na steam. stefqe je user.

Link to comment
Share on other sites

Meni se svidja sto mi igra radi pristojno na high detaljima na 5 godina starom kompu =0

Q6600, Radeon HD6850, 4 giga memorije. Vidim da me SSD fino vadi na ucitavanjima.

 

I meni se cini da nesto nije u redu sa grafikom, koje god podesavanje da stavim - igra mi je ruznija od Shoguna 2. Mozda samo treba da se naviknem, nznm.

 

Sem toga falanga <3

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je neki bag, ti stavis grafiku na extreme - igra kaze evo ti teksture na low =)

http://forums.totalwar.com/showthread.php/76672-Low-Resolution-Texture-when-running-on-Extreme?p=646496#post646496

 

Odigrao sam par turnova sa Makedoncima, par utisaka:

  • treba ipak prvo odigrati prologue =) ( mnogo mehanika je promenjeno/ubaceno u odnosu na prethodne igre )
  • zvuci u igri mi se bas svidjaju, kao da si licno na bojistu
  • cini mi se da je borba sad manje rock-paper-shotgun, tipa heavy spearmeni mogu da solidno jebu kevu swordsmen-ima
  • mnogo brze se siri teritorija, manje klasicnih siegeva ima tj samo mali broj gradova ima zidine. Ne znam jos da li mi se ovo svidja ili ne.
  • treba vremena da se covek navike i na gui. Ne znam jos da li svidja ili ne.
  • AI je klasicno glup, standardna boljka TW igara na koju sam ja navikao manje-vise.
  • najveca mana za sad je sto jedinice ekstremno brzo ginu, to se ceka neki mod da ispravi, da uspore borbu.

Ipak najjaci utisak za sad mi je kad se ceta lake pesadije zaleti na falangu koja ceka : popadaju kao ih mitraljez pokosi, extremely satisfyin'!  [cutout][:D]

 

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Igra tehnički nije uredu.Teksture se ne loaduju kako treba(probao opciju Unlimited Vid mem ali dzaba) ,sjenki NEEMA [roflmao] ,fps dropuje bez ikakvih razloga(low-extreme fps pada),AA podešavanje samo "on-off" što je sramno,meni je dovoljno 2*MSAA ili FXAA na normal/medium samo toliko da se ivice malo izoštre,ovaj setting na ON nzm koji je ali guta frame rate.

 

Jednostavno ovo za mene nije igrivo,čekam patch,nadam se da će ispraviti propuste koji nisu trebali da budu tu uopšte.

Što se tiče gameplaya igra izgleda sjajno,makljaža je odlična [:D]

 

edit:sjenke su uredu,nzm zasto se nijesu loadovale prvi put...

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Ono,nisu pogubljeni više kao u S2,odma nalaze sa kim se kolju ,jedini problem za mene kao što si rekao je to da kratko traju,padaju prebrzo.Vidi se da ima tehničkih problema i sa animacijama(likovi se spajaju jedni sa drugim,udaljeni previše kad zadaju udarac itd) ali valjda će ispraviti sa prvim patchom.

Igra nije završena...



Total War: Rome 2 to get first patch this Friday, weekly fixes for immediate future

 

Eo eo [:D] rade rade.Forum im je floodovan sa problemima-low batlle&map performance

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...