Jump to content

voce i povrce


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Citam vas sta pisete i tek onda skontam kakav sam hardkor prosao zadnjih 7 nedelja i evo 8-u.....

Btw calories in/calories out.Niko jos nije zajebao zakone termodinamike.Jos bih dodao da nemojte verovati teoriji o "ubrzavanju metabolizma",imate mali milion teorija i ne postoji nijedno univerzalno pravilo osim ovog kojeg sam naveo na pocetku.Ja sam npr jeo zadnji put u 19:30,a jescu tek u 11:30 i to su oba obroka low carb.Prve dve nedelje sam umirao i kasnije sam se navikao.Ova metoda radi na principu da su nasa tela u evolutivnom smislu jos desetinama hiljada godina iza nas i da su isprogramirana da jedu (odnosno budu gladna) onda kada je l' te,ima nesto da se pojede.Ono sto mi poznajemo u konvencionalnom smislu kao dorucak-rucak-vecera ne postoji u evolutivnom smislu,vec vase telo mozete "nastimovati" kada da bude gladno.E sad,za to treba mnoooogo truda,volje i odricanja,a to vec nije za svakoga.

Link to comment
Share on other sites

Mrzi me da citam sve, ali postoji razlog zasto se brze osecamo gladni posle "prirodnog" obroka. Nasi organi za varenje su po strukturi jednaki organima za varenje raznih biljojeda. Mesozderi imaju kratak put kroz jednjak do zeludca i jetre, jer to pogoduje brzem i lakom varenju mesa i teze hrane, pogotovo kod predatora koji bi morali biti u stanju da brzo svare to sto su pohasali i krenu dalje u lov, jer su recimo uslovi za lov ograniceni. Biljojedi imaju te dugacke organe, radi optimalnog varenja i apsorprcije biljnih vlakana.

E sad, mi meso varimo dosta dugo. Ne samo meso, vec i hranu koja je pripremljena na nacin koji mozda i nije najoptimalniji za nas digestivni sistem. Tako nam i zeludac bude pun duze vremena posle takvog obroka. Dok voce i povrce svarimo veoma brzo i to lakse prodje kroz nas, ostavljajuci nam "rupu".

Po onome sto ja kontam, voca i povrca bismo zaista mogli da jedemo znacajno vise kolicinski kad bismo se samo time hranili, a da ne dobijemo nijedan ekstra kilogram. U raznim kombinacijama voca i povrca zapravo lezi kljuc zdravlja po mnogim holisticarima. Tajna dugovecnosti, lekovi i prevencija za ogroman broj teskih ili smrtnih bolesti koje nas sada tamane, i jos svasta nesto je u ponudi upravo kroz takav nacin ishrane, ali i uz jos poneki, na prvi pogled cudni, tretman, da ne ulazimo sad u to dublje.. :p

Ima i ona prica o Gershvinovom soku koji treba da se pije fazon 20 puta na da po jedna casa (sto ukupno zahteva prilicnu kolicinu voca i povrca, ali ako je u pitanju lecenje od neceg opakog to pitanje se ne postavlja), uz "normalne" obroke 3-4 puta dnevno bas da ugase glad, u vidu raznih salata od voca i povrca i generalno, voca i povrca spreljenih na neobicne nacine ili jednostavno neobicnih vrsta voca i povrca.

Link to comment
Share on other sites

Jetra prozivodi zuc, koji se deponuje u zucnu kesu. Iz zucne kese zuc se izliva u dvanaestopalacno crevo (duodenum) i podpomaze varenje masti i vitamina rastvorljivih u mastima (vitamini A, D, E i K).

edit typo.

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

ddVFs.gif

Btw, meso sadrzi veliku dozu adrenalina. Adrenalin je jedan od hormona stresa. Usled stresne reakcije (klanja) dolazi do lucenja adrenalina iz nadbubrezne zlezde. Putem krvi dolazi do svih organa.

Osobe koje jedu meso su sklonije stresu.

edit typo (masim slova) [b)]

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

kakav put do jetre, jetra ne vari?

Maj bed.

Od danas jedem samo svinje zaklane na spavanju!

Kosher brale! Sta mislis, odakle ideja da se zivotinja kolje na specifican nacin da ne oseti strah? Sigurno ne zato sto je Bog svemocni dao tako precizno uputstvo svojim lemingsima.. :]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...