Jump to content

voce i povrce


Recommended Posts

Desilo mi se danas, po vec ko zna koji put, da za rucak, umesto standardnog sendvica sa sunkom/parizerom ili prsutom jednom u tri meseca, jedem supu, boraniju, sargarepu i na kraju sam pojeo celu dinju.

Tri sata kasnije dobijam onaj osecaj kao da umirem od gladi, tresem se i to i sad sam popio litar jogurta i napravio sendvic i ok sam.

Ono sto zbunjuje u prici je sto imam osecaj, da kada ne bi jeo nista 6 sati bukvalno se ne bi osecao toliko gladnim posle nekoliko sati, kao posle ove prirodne hrane.

Jel problem u tome sto ja nisam navikao na takvu ishranu ili svi somovi koji ne jedu meso iz moralnih razloga drhte od gladi po ceo dan

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Not sure if trolling or....

Nisi navikao, Killbosse.

Pre par godina, kad sam ostavio cigare, jeo sam kao medved po ceo dan, skoro dos'o do 100 kila.Rek'o, nema sanse da prebacim stotku, menjam ishranu.Izbacio sve grickalice i za dorucak poceo samo da cepam krisku mladog sira + tost hleb, rucak normalan (sta god bilo za rucak, to se jelo - rostilj, pasulj, boranija, neko przeno meso, nebitno je) i posle rucka samo voce cepao.Jabuke uglavnom.Ako ogladnim -> odem po jabuku-dve.Prve dve nedelje sam umirao, al' posle navikao i nije bilo problema.

Skino 15 kila za 3 meseca ovom ishranom (0 fizicke aktivnosti, unless ako se drkanje racuna kao fiz. aktivnost). :P

Mada ne verujem da ti hoces da smrsas. xD

Edited by k0baya
Link to comment
Share on other sites

zavisi od navike, koliko cesto jedes dnevno i sta. ja opusteno pojedem salatu od recimo avokada, zelene salate, paradajza i nekog sira za rucak, a za "dorucak" krknem sok iz sokovnika od jedne pomorandze, pola grejpa, pola limuna i sargarepe, i to me drzi tri sata. moj drugar npr ne moze da ne pojede tri parceta hleba za rucak, sta god da se jede, dok ja hleb jedem samo prilikom prvog konkretnog obroka. tako da da, u pitanju je navika, sem ako 8 sati dnevno tovaris kamione ili guras 150 kg na bencu. jedi 4-5 puta dnevno, i sto je najbitnije, skontaj sta ti prija (nakon kakvog obroka se osecas najvedrije, odnosno najmanje ti se spava)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Neispavan si. Jedes kasno, malo spavas, jedes suvu hranu za rucak, navikao si da imas brz metabolizam pa kad pojedes nesto lagano ti to brzo sagoris a vrucine su pa dehidriras i onda se treses od toga. Neko moje misljenje proisteklo iz toga da se isto desava smnome, stim sto sam ja prdzes od 30 godina i 120kg :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

ne trolujem, stvarno me zanima posto je ocigledno da se organizam baguje od necega :D

ali evo recimo pekar je pogodio da slabo spavam, od kada je vrucina dosla, i da jedem kasno uvece uglavnom

fora je samo sto postoji ta ogromna razlika izmedju natrpanih vestackih preradjevina od kojih se osecam kao da ne moram da jedem vise od jednom dnevno i toga da kada jedem nesto prirodno (diskutabilno je koliko je stvarno ali jbg sad) da bi mi trebalo po 5 kila svega da bi ispunio jedan dan a da se osecam ok

povremeno tako sokiram samog sebe kada promenim dnevnu ishranu ali ocigledno da treba prilagodjavanje. ono sto je korisno u prici je sto su ove stvari i dalje jeftine po pijacama i slicno ali tu dolazi na dnevni red onaj drugi problem za koji sam se vec zalio a to je svakodnevno spremanje hrane i cimanje oko toga :c

Link to comment
Share on other sites

kakvo crno cimanje stavis u serpu krompir luk sargarepu, karfiol i pileci batak, nalijes vodom i za pola sata imas dojaja corbicu

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Desilo mi se danas, po vec ko zna koji put, da za rucak, umesto standardnog sendvica sa sunkom/parizerom ili prsutom jednom u tri meseca, jedem supu, boraniju, sargarepu i na kraju sam pojeo celu dinju.

Tri sata kasnije dobijam onaj osecaj kao da umirem od gladi, tresem se i to i sad sam popio litar jogurta i napravio sendvic i ok sam.

Ono sto zbunjuje u prici je sto imam osecaj, da kada ne bi jeo nista 6 sati bukvalno se ne bi osecao toliko gladnim posle nekoliko sati, kao posle ove prirodne hrane.

Jel problem u tome sto ja nisam navikao na takvu ishranu ili svi somovi koji ne jedu meso iz moralnih razloga drhte od gladi po ceo dan

prvo sendvic sa parizerom se ne jede za rucak :)

drugo ja za ceo dan pojedem ovako malo ko ti.

navike navike i godine mili moj kili!

no sto je korisno u prici je sto su ove stvari i dalje jeftine po pijacama i slicno ali tu dolazi na dnevni red onaj drugi problem za koji sam se vec zalio a to je svakodnevno spremanje hrane i cimanje oko toga :c

kolko si dugo diza cooking na 450 i kolko si dugo farmovao Kotlete :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ово што је РБДС рекла. Те природне намирнице, поготово биљке, се лакше сагоревају. Желудац има одређену запремину, а када унесемо храну, он се шири, када се храна свари треба му још неко време да се врати у природну величину. Развио си навику да напуниш желудац и сад с овом лакшом храном долази до тог трипа да си гладан, а заправо организму реално није неопходна храна. Пробај да балансираш исхрану и наравно, покушај да искулираш тај трип, после пар пута било би нереално да ти се деси опет да се тресеш.

И, наравно, унормали животне навике, јер погрешан биоритам може негативно утицати на метаболизам и процесе у организму. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Po meni nije bitno koliko obroka imas dnevno, sve dok unosis potreban broj kalorija. Nekom ne prija da jede svakih 3-4 sata, a ja recimo drugaciju ishranu ne mogu da zamislim iz prostog razloga sto ne mogu da pojedem puno odjednom.

Normalno je da te voce/povrce ne drzi sitim, idi na neki strani sajt pa vidi koliko kalorija sta ima, bice ti malo jasnije. Mnogo je bolja neka varijanta kao sto je dviny pomenuo, neka mesina + povrce - to ce da drzi. Takodje racunaj da te namirnice koje imaju puno proteina (piletina, sir, riba itd) drze duze sitim od namirnica punih prostih ugljenih hidrata (beli hleb, secer, sokovi), dok je situacija sa slozenim ugljenim hidratima nesto bolja (crni/integralni hleb, ovas, pasulj, boranija itd).

Sve u svemu, gledaj da ti ishrana bude sto razvnovrsnija i manje hleba klopaj - posto kontam da ti je to osnovna namirnica :))

Link to comment
Share on other sites

Njemu je veca frka bas to, raspored, nego ono sto jede. Najgore sto mozes da radis sebi je dan ishranu svedes na 1 topli sendvic i 2l Cole. I to je najvaznije, kad su ovakve vrucine a bice i gore, gazirana pica stop. Osim ako si nepusac, nejebac, kafu ne konzumiras a alkohol izbegavas pa ti je Cola jedini porok, NEDAM COLU GOVNARI SAMO PREKO MENE MRTVA, SMRT TIRANIJI, PUSTAJ FLASU KEVO!!!!! [:D]

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

sve ovo ajd ... ali jebeni Dr Pepper ... /puke

najvaznije, kad su ovakve vrucine a bice i gore, gazirana pica stop.

sto gazirana pica ne kad su "ovakve vrucine"? Mislim svakako nikad nisam bio neki konzument gaziranog (osim piva jelte), nego me cisto zanima

Link to comment
Share on other sites

Mada ne verujem da ti hoces da smrsas. xD

nije ofc ali vidim i sam da nesto radim pogresno :D

kolko si dugo diza cooking na 450 i kolko si dugo farmovao Kotlete :)

eto, ta hrana iz wowa je jos prirodnija kad drzi stomak punim 15 min!

rekli su ti već sve a ja samo da dodam tj. ponovim ono što sam ti već rekao na ircu: menjaj navike ili ćeš za 5-10 godina biti ozbiljno bolestan :/

realno. samo se trenutno nadam da ima veze ona prica da se covek navikne na sve, pa cak i na junk food posle toliko godina i da se nisam jos uvek toliko sjebao

Link to comment
Share on other sites

Pa taj trenutak sjebavanja dodje i ne provalis ga.

Ima i veze sa metabolizmom - ovo sve po licnom osecaju. Po meni tu oko 24 je prvo usporenje metabolizma i promena navika.

A bez obzira na sve parizer njet! Samo njeguska! Idemo Idemo!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

daki hevivejter ja i ortak smo gram hasa iz maroka pusili dve nedelje

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

I ja ponekad imam slicne tripove. I to se desavalo tokom treninga. Recimo jedem oko 10-11 a trening u 4 popodne i nekako se zajebem pa ne rucam. I onda u jednom trenutku tokom treniga me sastavi tolika glad i malaksalost da bi ubio nekog za snikers i guaranu. Ali to je jako retko, tipa 1-2 godisnje...Kapiram da je to neki nedostatak secera ili sta ja znam

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...