Jump to content

Company of heroes 2


G!!!

Recommended Posts

U novom patch-u ispravljena vecina stvari koje sam naveo kao problematicne. Sad treba da se pozabave poprilicnim brojem beskorisnih jedinica poput: Nemackog sniper-a, Stug-a, PIV ili Ostwind-a (kako se uzme, jer su im uloge gotovo preklopljene) i Brummbar-a, odnosno Soviet-skog Penal Battalion-a, SU-76 i T34/76.

 

Howitzer-i na obe strane i Nemacki Pak43 su gotovo potpuno beskorisni, a Tiger i IS-2 nisu efikasni.

 

Takodje postoji poprilcan broj commander ability-a koji su potpuno ignorisani.

Edited by Death Egg
MSc
Link to comment
Share on other sites

Takodje postoji poprilcan broj commander ability-a koji su potpuno ignorisani.

Iz mog iskustva ovo nije toliki issue. Relic često dizajnira nešto jako dobro, ljudi ne skontaju to kako je zamišljeno i onda se, posle lapo godine, godinu (a nekad i više) skonta kako to treba koristiti i masa odlepi za baš tim abilitijem.

Ono što je meni nejasno jeste (kako si već i pomenuo) nemački snajper ima smisla? Imaš jedinicu koja 1-shot-1-kill-uje. Ruski snajper, koji je, protiv Nemaca koji imaju uglavnom 4-men skvodove, neverovatno efikasan - ima dva čoveka u skvodu. Nemački snajper, koji je, protiv mnogoljudnih Rusa, daleko manje efikasan - ima jednog čoveka koji lako umre i od AT djuleta. Jasno mi je da je to za verodostojnost neku istorijsku bitnu, ali ne kapiram gde to ima mozga za gejmplej.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ne mogu da verujem koliko su usrali igru, koja je maltene neigriva na desktopu

 

svaka multi igra, svaki skirmish, svaka singl player misija se zavrsava izbacivanjem na desktop nakon zavrsene partije i pre izlaska win/lose ekrana

 

na laptopu sve radi ok ?!? 

 

i jos u fazonu sam bio vreme je da menjam grafu ovo ono, i ubacim 7950 i jok, ista prica totalno,  potrazim i vidim da masa ljudi ima problem, i svi su u glavnom sa iole novijim grafickim kartama... i tako vec mesec dana... 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam ovih dana da obrnem CoH 1 kampanju i nemam reci kako je igra dobra i dan danas, jednostavno je remek delo. Grafika, zvukovi, animacije, ma sve. Kad zarostilja svabo sa MG42 imam osecaj kao puca iz sobe do mene! Relic animacije mi leze jos od homeworlda, dodatno se uzivim u pricu i mogu da kazem da sam bas uzivao!

 

Nisam stigao da ispratim izlazak CoH-a 2, kakvi su generalno utisci o igri posle mesec dana? Malo sam nesto gledao strimove i citao ovaj topik i ne svidja mi se ono sto vidim.

 

Ne znam samo kako su uspelli da poruzne grafiku onako? Gui je tek govno, kao neka igra iz 95-e. One fore sa mecavom, dubokim snegom i true sightom su mi lol. =/

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Mnogi porede CoH1 i CoH2, a to bas nije fer jer ni CoH1 nije bio takav kakav je danas od pocetka.

 

Zvuk u CoH2 je definitivno bolji. Grafika ima elemenata u kojima je bolja (modeli i rezolucija tekstura npr.), ali i u kojima je losija (eksplozije su npr. previse plasticne). Grafika definitivno ima drugaciji "vibe", mozda zbog engine-a, a mozda zbog art direction-a. Essence 3.0 je ocigledno neoptimizovan, narocito ako uzmemo u obzir da su njegovi prethodnici dijametralno suprotstavljeni po tom kriterijumu. Ili su ga pisali "from the scratch", ili upravo novi feature-i prozdiru hardver. Meni licno se namece utisak kao da je Essence 1.0 pravljen za CoH1, Essence 2.0 za DoW2, a Essence 3.0 kao da nije pravljen za CoH2, sto nema nikakvog smisla.

GUI po meni nikada Relic-u nije bio jaca strana.

ColdTech levo smetalo, sva sreca za obe strane. Ne dozvoljava da se strateski iskoristi u dovoljnoj meri da bi bio vredan truda. Tu je da ostane i mozemo samo da ga mrzimo, a TrueSight nije ispao onakav kakvim su se nadali, te uglavnom niko ne vidi nista dok ne zrtvuje malo mesa.

 

Ono sto po meni najvise kvari utisak je cinjenica da se snazno oseca odsustvo onog Relic-ovog "attention to detail", ali je jasno kao dan da je launch bio isforsiran.

Balans i gameplay jos neko vreme nece biti zadovoljavajuci, ali to je nesto sto se da popraviti.

Edited by Death Egg
  • Upvote (+1) 2
MSc
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

ne moze se reci da igra ima slabu podrsku, samo steta sto u tu podrsku spada implementiranje stvari koje su tu trebale od starta da budu

pozdravljaju se besplatne mape, mada ih je bilo premalo interesantnih u startu

 

pokrenuo sma blickrig mod na coh1 posle duzeg vremena, ajoj 

koliko je sve preglednije i bolje nemam reci :(

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...