Jump to content

zanimljivi video klipovi


Guest

Recommended Posts

E jebote i ja Dakiju da dam plus :)

Elem, što se klipa/kerova tiče - lik je najveću grešku napravio što se uspaničio, odmah je postao lovina. Da je nastavio na bajsu ne obazirući se na njih, ili da je sišao samo s bajsa i hladnokrvno prošao pored njih ne bi imao problem, lepo mu reče seljak čovek. Naravno to da li će pas napasti nekoga zavisi od mnogo faktora, prvo da li si mu banuo na teritoriju, ugrožavaš mu izvor hrane/vlasnika/plišanog medu, štagod, karaktera i dresure (načina života) psa i naravno tvog ponašanja, ako se postaviš dominantno znači raširiš ruke, uzmeš još neku granu, štap, nešto, mnogo su veće šanse da odustanu od napda. Naravno to nije primenjivo na sve tipove pasa, a pogotovu na sve životinje, pre svega ne pokušavati s tim medvedima i lavovima :) Dranje na njih može da pomogne, ali samo ako iz tog dranja izbija energija dominacije, a ne panike (kao kod ovog lika). Sa njima je zapravo glavna poenta što se više ponašaš kao plen veće su šanse da te zaista i napadnu.

Pritom to se ne odnosi samo na ljude, oni se i medjusobno tako napadaju - tipa moj ker koji je generalno kulijana i pritom je mali, i krene neki mali terijer koji je na povodcu i uplašen je da histeriše na njega i ovaj tipa pritrči i krene da ga kolje, ponaša se kao plen :) Ili situacija gde neka riba u komšiluku ima nekog histeričnog maltezera koji se plaši svoje senke i stalno kevće nešto i ono napala ga pudlica iz komšiluka i iskopala mu oko samo zato što se ponašao kao plen...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Elem, što se klipa/kerova tiče - lik je najveću grešku napravio što se uspaničio, odmah je postao lovina. Da je nastavio na bajsu ne obazirući se na njih, ili da je sišao samo s bajsa i hladnokrvno prošao pored njih ne bi imao problem, lepo mu reče seljak čovek.

ja navedoh dva primera iz prve ruke gde prost prolazak nije uradio posao. i dalje držim da je prskanje iz bidona najbolje rešenje. bidon u ruku, prsni najbližeg, i onda prođi.

Link to comment
Share on other sites

E jebote i ja Dakiju da dam plus :)

Elem, što se klipa/kerova tiče - lik je najveću grešku napravio što se uspaničio, odmah je postao lovina. Da je nastavio na bajsu ne obazirući se na njih, ili da je sišao samo s bajsa i hladnokrvno prošao pored njih ne bi imao problem, lepo mu reče seljak čovek. Naravno to da li će pas napasti nekoga zavisi od mnogo faktora, prvo da li si mu banuo na teritoriju, ugrožavaš mu izvor hrane/vlasnika/plišanog medu, štagod, karaktera i dresure (načina života) psa i naravno tvog ponašanja, ako se postaviš dominantno znači raširiš ruke, uzmeš još neku granu, štap, nešto, mnogo su veće šanse da odustanu od napda. Naravno to nije primenjivo na sve tipove pasa, a pogotovu na sve životinje, pre svega ne pokušavati s tim medvedima i lavovima :) Dranje na njih može da pomogne, ali samo ako iz tog dranja izbija energija dominacije, a ne panike (kao kod ovog lika). Sa njima je zapravo glavna poenta što se više ponašaš kao plen veće su šanse da te zaista i napadnu.

Pritom to se ne odnosi samo na ljude, oni se i medjusobno tako napadaju - tipa moj ker koji je generalno kulijana i pritom je mali, i krene neki mali terijer koji je na povodcu i uplašen je da histeriše na njega i ovaj tipa pritrči i krene da ga kolje, ponaša se kao plen :) Ili situacija gde neka riba u komšiluku ima nekog histeričnog maltezera koji se plaši svoje senke i stalno kevće nešto i ono napala ga pudlica iz komšiluka i iskopala mu oko samo zato što se ponašao kao plen...

Ok ti onda uzmi komsinicinog psa i objasni mu pedagoski da nije u redu da se ponasa kao plen.

Mislim wtf?

Link to comment
Share on other sites

Nista gore od malog psa, govnaru nemozes nista jer je 1 hit KO a da me posle zovu ubicom neka hvala. Velike dzukele samo prodju pored mene, ali mali govnari se redovno kurce, Sta ti je pas, ko covek.

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

ja navedoh dva primera iz prve ruke gde prost prolazak nije uradio posao. i dalje držim da je prskanje iz bidona najbolje rešenje. bidon u ruku, prsni najbližeg, i onda prođi.

Stav je u toj situaciji vrlo bitan, tj nervoza ili panika ih razdražuje. Ako ideš sa stavom ja sam baja mnogo je manja šansa da će napasti. Naravno ni voda nije na odmet, ali nemaš uvek sa sobom pun bidon vode :) Naravno, čak i da primeniš sve moguće tehnike postoje psi koji će te napasti, prosto ima i kod njih ludaka, ja samo pričam o generalnim pravilima.

Recimo je interesantan primer tu komšijskog lutalice (hrane ga komšije, živi napolju) koji je jedan od manjih pasa, pritom su ga nagojili toliko da izgleda kao bure na četiri noge, ali nijedna lutalica niti kućni pas ne sme da mu priđe. Pritom koliko je meni poznato nikada nikoga nije ujeo. Prosto ima stav "/me baja", a to kod njih mnogo znači. Može da se desi da vučijak ili rot krene da beži od malog buldoga kojeg bi mogao da pojede za doručak samo ako ovaj ima dobar nastup.

Ok ti onda uzmi komsinicinog psa i objasni mu pedagoski da nije u redu da se ponasa kao plen.

Mislim wtf?

Ne mogu ja to da mu objasnim, to mora komšinica da mu objasni, ona mu je gazda. Ljudi mogu da budu pedagozi, kerovi to rešavaju drugačije. Poenta je da je gazda keru vođa čopora i mora da ga usmerava šta i kako sme, a šta ne sme da radi. Ono što mnogi ljudi koji imaju male kerove greše jeste da ih ne socijalizuju još dok su mali s drugim kerovima i zato se mali kerovi obično plaše velikih i histerični su što, paradoksalno, dovodi do toga da lakše postaju plen i podložni napadu, kao i ljudi. Ja imam malog kera od 10kg a svaki dan bleji sa rotvajlerom od 60, ako se socijalizuju njima je veličina u potpuno desetom planu.

E ljudi, moj dzukac je vec ujeo 5-6 ljudi, bez lajanja i davanja signala, samo se pojavi sa ledja, niotkuda i NJUP za nogu!

Realno, to si ti kriv, tj ko god je da kažemo glavni gazda. Ja sam stanovišta da sve što uradi nečiji ker je krivica gazde, ne kera, jer se sve to može korigovati. I u suštini oni kerovi na klipu reaguju sasvim pravilno - videli su uljeza, zaustavili su ga dok nije došao gazda, kad se gazda pojavio oni su se smirili, to tako i treba ako su ih instruisali da čuvaju ovce/imanje.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Znaci, kakav pas takav gazda i obratno. Znaci ona mala azijatkinja da se cuva kad radi po kuci, ima daki da joj pridje, bez zvukova i davanja signala, samo se pojavi sa ledja i niotkuda SURPRISE BUTT SEX!!! :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Imam 2 pita i jednu zenku i nikada nisu napali coveka niti psa ili macku,imam dvoje dece i moram da pse socijalizujem maksimalno,ne samo zbog dece nego uopsteno,ne drzim pse da bi trzali na sve zivo..Naucio sam ih da svoj prostor brane i da ne napadaju prvi..

Sve polazi od gazde,sam gazda odredjuje kako ce se pas ponasati,ako si agresivan i "puckas" psa na druge pse,macke sigurno da ce pas trzati na sve zivo..Ja svakog dana izvedem pse na ulicu bez povodca ,bez brnjice bez icega i ne smeju da naprave niti jedan pogresan potez,u slucaju da naprave sledi kazna.

Neko je gore rekao dobro,kakav gazda takav i pas

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...