Jump to content

Za drugare koji misle da ce da idu na brod


Recommended Posts

pa probas svasta, probas potpuno drugaciji zivot, probas recimo da funkcionises na drugom jeziku, a putovanje takvo tesko da mozes da imas, broj destinacija koje sam ja obisao je impresivan, barem meni, i za tako nesto bi mi trebalo nekoliko desetina evra i kojekakve peripetije oko viza koje ti ne trebaju ako si "seaman"... takodje probas rad u razradjenom sistemu gde nema pajsercina koje nece da rade, jer ih odma salju nazad. A u krajnjem slucaju i ta oblast koju radis, mozes nesto nauciti sigurno, ako nista onda ces se vratiti sa idejom da se musterija postuje sto je na nasim prostorima na zalost isparilo negde. tamo se radi puno, ali se ne radi lose! da se radi lose na brodu se nebi obrtao toliki novac koliki se obrce...

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Da probas sta? Sluzenje pica, popravljanje laptopova i svadbarsko slikanje?

Jer to je zapravo posao na koji ides, a putovanje mozes i bez toga i to mnogo bolje nego tako usput, a od para koje ces skupiti pravljenjem neke tranije perspektive. I odakle je poteklo truperovo negodovanje o perspektivi tog posla jer ti potrosis dosta vremena na posao koji ne vodi nicemu osim sto besplatno putujes i to ne pod tvojim uslovima umesto da si stvorio neki posao ili se obucio za neki posao koji vodi necemu.

Поента је у ономе што неки психолози зову ''Монте Кристо ефекат'' и заправо је то цео трип и са те стране је то непроцењиво (јер је то хендс даун најважнија ствар која може да ти се деси у животу), па макар се вратио са дупло мање пара и пет година (или десет или тријес) старији. Наравно, неки тамо брод није гаранција тога, али може да буде, што је, по мени, довољно и свако ко се одлучи има мој амин:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mali offtopic ali je kinda related pitanje. Jel bio neko od forumasa na onim work and travel programima?

bio ti je sini,cimaj njega

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

@chegster

Imao sam drugara koji je putovao tako "impresivno" kao ti. Dovoljno mu bilo da motorom prodje kroz grad i moze da se pici dalje samo da na kraju moze da kaze da je vise mesta obisao, veci put napravio itd itd. Ja za jedno popodne ne mogu da vidim njujork, a to sto ti mislis da ga nikako drugacije osim tako ne bi video je opet problem sa tvojom perspektivom i ciljevima u zivotu.

A ovo za ucenje postovanje musterija je stvarno biser. Ako vam je trebao brod/odlazak u inostranstvo da to naucite onda jebes zivot.

@dulio

Mogao si i napisati sta je taj efekat, ali sam skontao iz koncepta sta bi mogao da bude i to apsolutno veze nema sa brodom i bolje bi bilo kad bi taj efekat mogao da postignes i bez odlazenja u mornare jer je to jelte easy way out tj neki vid bezanja i apsolutno ni priblizno ne garantuje da ce ti se to desiti jer sa stavom da ides tamo da izblejis jer nemas sta pametnije neces postici efekat o kome ti pricas.

@biss

Oh ne, konobar koji radi u rusiji ne razume o cemu pricam.

Sustina je da je ovde izneta stavka "ako blejis ovde i ne radis nista idi na brod, a lose je ako neces da probas to" umesto da bude "ako blejis ovde trgni se i pocni da stvaras svoj zivot". Meni je to odlazenje na brod u stvari produzetak tog blejanja posle koga se vracas u isto stanje osim ako taj odlazak nije deo nekog veceg plana sto u gore pomenutoj situaciji nije.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ono sto propustate da vidite je da i ako od broda ne moze da se postigne vrhunac zivotne karijere, mada neko verovatno moze a i hoce, je da je to stanje, za koje sam siguran da postoji naziv ali ga ja ne znam, u kome u jednom pravcu nastavljas da ides u minus sto se tice zivotnog uspeha, pod predpostavkom da si ovde radio nista, ides u veliki plus sto se tice kesa koji ovde ne bi zaradio za isto vreme radeci ono sto vecina ljudi radi koja se odluci za ovu opciju.

Link to comment
Share on other sites

@kili - oportunitetni trosak :) tj to bi bio neodlazak na brod ako ovde nemas prihode. @topic - meni sve ovo lici na gastarbajtersku pricu, ulepsavanje ko zna kojeg posla, jer par ljudi koje znam da su isli na brod su ispricali razlicite price, a sustina je da se ne isplati nekome od 25g da ide, pogotovo ako ima iole prosecno obrazovanje(samim tim i mogucnost da zaradi ovde)

~~

Link to comment
Share on other sites

Veliko iskustvo koje te moze nauciti odnosenju sa ljudima (ne , ne mozes nauciti to u svom mestu na taj nacin ) i daljem poslovanju + sve sto je chegi nabrojao. Ne znam sta ovaj Mohi kenja.

Pricamo o poslovima na brodu koji su: konobarisanje, svadbarsko slikanje, ciscenje kulera na laptopu koji po tebi daju veliko iskustvo (lol) i uce te odnosu sa ljudima (dablol) i jos te uce i POSLOVANJU (ajmelol)

*editdablpost

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@biss - ne mozes da uporedjujes tako random. Rusija ima daleko veci standard pa mozda i konobar zaradi vise od ovdasnjeg lekara. Poenta je kako prezivis. Ni jedna srpska plata nije dovoljna za 7 dana u Moskvi npr.

Ne brini.

Ja to zbog Indijanca.

Jesi li ikada otisao od kuce i radio NEBITNO koji posao? Ako nisi, ne znas o cemu pricas.

Edited by BISS
Link to comment
Share on other sites

Ako pitas da li sam gajstarbajterisao - ne, ali cime me to diskredituje iz rasprave? Po vama ispada da su ovde sve slepci i da moras da konobarises u Rusiji ili cistis brod da bi skapirao poslovanje,ljubaznost i preduzetnistvo. pa jbt nisu brod/kafana multinacionalne kompanije.

~~

Link to comment
Share on other sites

Sta, bio 2 meseca u Nisu sa 17-18 godina kada si bio malo tele i nisu te dobro platili i sada ispoljavas fristracije na ovom topicu?

Jok, sa 20 godina bio pola godine u sloveniji i radio na nekoliko it projekata.

Ako pitas da li sam gajstarbajterisao - ne, ali cime me to diskredituje iz rasprave? Po vama ispada da su ovde sve slepci i da moras da konobarises u Rusiji ili cistis brod da bi skapirao poslovanje,ljubaznost i preduzetnistvo. pa jbt nisu brod/kafana multinacionalne kompanije.

Ti ne kapiras, obezbedjenje u ruskim klubovima je etalon ljudskih vrlina!

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Jebote, sta se pravite glupi vi koji pljujete taj brod?

Nije bitno sta si naucio na tom brodu, nego KAKO si naucio. Ono kao... nije toliko vazan cilj nego put do cilja i te fore. Ako treba u zivotu da naucim da budem usluzan prema ljudima na primer... pa jebote, logicnije mi je da mi je bolji izbor da odem na brod, vidim pola sveta, i naucim to, nego da se zaposlim u maksiju na kasi.

I na kraju krajeva, nije svakome cilj da sa 21,23,XY godine krene da radi, kako je mohi to nazvao "posao koji vodi nechemu". Nije svima cilj u zivotu da rade, da budu vrhunski profesionalci itd. Mozda neko hoce jednostavno da se zajebava, da uziva uz minimum utrosenog rada i maksimum zadovoljstva kolko moze.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...